پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : روحاني: نديدن كارهاي بزرگ و برجسته كردن نقص هاي كوچك، اقدامي اخلاقي و انقلابي نيست
دوشنبه، 29 بهمن 1397 - 11:20 کد خبر:39371
رئيس جمهور، گفت: براي دشمن بسييار دردناك است كه در شرايطي كه به قول خودشان سخت‌ترين تحريم‌ها را عليه ايران ايجاد كردند در ظرف 24 ساعت در استان هرمزگان سه طرح بزرگ و مهم ملي را افتتاح كرديم.

به گزارش جنوب ايران به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور صبح امروز در مراسم بهره‌برداري از مرحله سوم پالايشگاه ستاره خليج فارس در بندرعباس، گفت: در آستانه ايام ميلاد باسعادت صديقه كبري حضرت فاطمه زهرا (س) هستيم كه اين ايام، ايامي بود به نام آ‌ن صديقه كبري.
 
 نديدن كارهاي بزرگ و برجسته كردن نقص هاي كوچك، اقدامي اخلاقي و انقلابي نيست
 
وي ادامه داد: بسيار خوشحاليم كه در چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي و آ‌غاز دهه پنجم انقلاب ملت ما با شور و نشاط در همه حوزه‌ها حضور دارند. 
 
رئيس‌جمهور خاطرنشان كرد: وقتي بحث جشن انقلاب مي‌شود علي‌رغم ميل بدخواهان و تلاش و تبليغ آنها ملت بزرگ ايران با قامتي استوار در سراسر كشور به خيابان‌ها مي‌آ‌يند و مثل شور و شوق بهمن 57 پيروزي انقلاب خودشان را جشن مي‌گيرند. 
 
وي اضافه كرد: وقتي دشمن توطئه مي‌كند مه ما را از توسعه بازدارد كه براي دشمن بسيار دردناك است در شرايطي كه به قول خودشان سخت‌ترين تحريم‌ را عليه ملت ايران اعمال كردند در عرض 24 ساعت فقط در يك استان ما  يعني هرمزگان زيبا ما سه طرح بزرگ و مهم ملي را افتتاح كرديم. به غير از طرح‌هايي بود كه وزرا ديشب در بخش‌هاي بندري، كشاورزي، نيرو و آب افتتاح كرد. 
 
رئيس قوه مجريه تصريح كرد: نكته‌اي كه ديشب آقاي حجتي در موقع افتتاح اعلام مي‌كرد راجع به تلاش دولت در زمينه محصولات آبزيان و مقايسه كرد اين موضوع را با اول انقلاب گفت دستاورد جمهوري اسلامي ايران و محصولات آبزيان نسبت به اول انقلاب چهل برابر شده است. اين مساله بسيار مهمي است كه مردم ما در همه زمينه‌ها امروز فعالند. 
 
روحاني اضافه كرد: در بخش گلخانه‌اي ديشب آقاي حجتي مي‌گفت كه 290 هكتار در اين استان بحث گلخانه‌اي انجام شده كه 190 هكتار آن براي 5 سال اخير است. اين به معناي تلاش يك ملت بزرگ است. 
 
وي افزود: آمريكايي‌ها، صهيونيست‌ها و دشمنان ما كه از دي ماه پارسال شروع كردند فكر مي‌كردند تا دي ماه امسال به قول خودشان همه چيز تمام است و جمهوري اسلام ايران جشن چهل سالگي انقلاب را نمي‌تواند ببيند و برخي از آدم‌هايشان گفته بودند در چهل سالگي انقلاب اين ما هستيم كه در تهران خواهيم بود. 
 
رئيس قوه مجريه گفت: يك وقتي است ملت جشن مي‌گيرد اما يك موقعي هم هست كه قرار است اين طرح‌هاي ما بخواهد و دستمان را بالا ببريم و بگويم ديگر نمي‌توانيم پالايشگاه را ادامه دهيم و در نفت و گاز و كشاورزي و توسعه بندر نمي‌توانيم حركت كنيم اينكه در همه زمينه‌ها توسعه ادامه دارد خيلي مهم است.
 
رئيس‌جمهور افزود: يك وقتي است ملتي مي‌گويد من خودم را علي‌رغم تحريم‌ شما در مسائل نفت، بانك، كشتيراني و بيمه و زندگي مردم را اداره مي‌كنم . اين نيست ملت ما مي‌گويد من راه توسعه خودم را ادامه مي‌‌دهم در همين پالايشگاه بندرعباس ما در سال گذشته آ‌مديم براي افتتاح از توليد هشت ميليون ليتر به 12 ميليون ليتر و يكسال بعد امروز آمديم براي افتتاح بهبود كيفيت كه اين 12 ميليون ليتر شد يورو 5. اين به معناي اين است كه نه تنها در كميت و تامين بنزين كه كيفيتش را بالا مي‌‌بريم. 
 
رئيس قوه مجريه خاطرنشان كرد: اين افتخار جمهوري اسلامي ايران است اينكه از سال 96 تا امروز در طول كمتر از دو سال ما سه بار خدمت شما در اين مكان رسيديم و فاز اول را در سال 96، فاز دو را در همين سال 97 و فاز سوم را هم در همين سال جاري افتتاح كرديم به معناي حركت خروشان اين ملت در مسير خودكفايي است و در مسير عظمت اين ملت است. كسي نمي‌تواند اين عظمت بزرگ را به خاطر شرايطي كه رب گوجه‌فرنگي و ماكاروني در چند هفته از مرز خارج مي‌شود و صادراتش افزايش مي‌يابد و چند روز اين مردم در مضيغه قرار مي‌گيرند بگويد چه شد. 
 
وي در اين باره افزود: نمي‌شود يك شاگردي كه در كلاس همه نمره‌هايش 20 است اگر يك روز 19.5 گرفت همه 20 ها را فراموش كنيم و آن 19.5 را فراموش كنيم و بگويم نيم نمره كم شده است اين نه انصاف است ، نه مروت‌ است، نه وطن‌دوستي است، نه  عشق به انقلاب و نه اخلاق اسلامي است. كارهاي بزرگ را ببينيم، نقص هم همه‌مان داريم. 
 
روحاني بيان داشت: در زمان تحريم دشمن مشكلات هم پيش مي‌آيد شوخي كه نيست اينكه آمريكا و همه مزدورانش از صهيونيست گرفته تا برخي از كشورهاي مزدور دارند تلاش مي‌كنند كه فشار را روزانه بر مردم ايران افزايش دهند دشمني كه سنگ پرتاب مي‌كند يك شيشه هم مي‌شكند بعد طرف بگويد اي آقا شيشه شكست. مرتب دارد سنگ مي‌ايد خوب يك شيشه هم مي‌شكند تا بروي شيشه بعدي را بندازي يك فاصله‌اي مي‌افتد در اين فاصله ممكن است يك بچه‌اي هم در زمستان سرما بخورد، در تابستان ممكن است مگس و پشه‌اي هم وارد شود،‌نمي‌شود يك ساختمان عظيم و بزرگ را به خاطر اينكه شيشه‌اش را يك دشمن شكسته بنشينيم زانوي غم در بغل بگيريم. 
 
وي ادامه داد: امروز روز امتحان الهي است همه ما در تاريخ ايران خودمان را نشان مي‌دهيم. تمام اقوام، مذاهب، جناح‌ها و مسئولين آزمايش تاريخي براي همه ما است عين دوران هشت سال دفاع مقدس آزمايش بزرگ تاريخي براي ما بود مگر مي‌توانستيم مايوس شويم يك روزي در جنگ پيش آمد كه نفت ما قطع شد يعني به طور كامل صادرات نفت ما قطع شد. در سال64 تقريبا آخر مهرماه و  اوايل آبان فروش نفت قطع شد براي اولين‌بار در تاريخ نفت سه هفته فروش نفت ما قطع شد. خدا رحمت كند آقاي هاشمي رفسنجاني را با هم آمديم خارك و مواضع بمباران شده را ديديم و تصميم‌گيري شد و برگشتيم تهران. 
 
وي در اين باره گفت: مقام معظم رهبري دو روز بعد من را صدا زدند فرمود كه شما بايد مسئوليت پدافند هوايي كشور را برعهده بگيريد گفتم نمي‌شود آقا آن وقتي كه ما هواپيماي نو داشتيم سيستم پدافندي نو داشتيم وضع ما اين بود و هواپيماي عراق هم معمولي بود الان كه عراق مدرن‌ترين ميگ‌ها و ميراژها را گرفته است و ما هم كه چيزي نداريم چطور من مسئول شوم. اين همه هستند مسئوليت محترم در ارتش و سپاه بيايند مسئوليت را برعهده بگيرند. ايشان فرمود كه من و آقاي هاشمي هر دو به اين نظر رسيديم. من گفتم من نمي‌پذيرم گفت ما با امام صحبت كرديم و امام فرمودند هر كجا شما دو نفر به تصميم رسيديد از طرف من تكليف كنيد و من از طرف امام ا لان به شما تكليف مي‌كنم و مي‌گويم به شما واجب عيني است گفتم باشه اگر اينجوري است و تكليف بر من است چشم. 
 
رئيس جمهور اظهار داشت: چيزي در دست ما نيست اما كار را شروع مي‌كنيم مي‌خواهم بگويم اگر اراده آمد از مشكلات عبور مي‌كنيم دقيقا در عمليات بدر يعني سال 63 تمام سيستم پدافندي ما توانست يك فروند هواپيماي عراقي را بزند. بعد از برنامه‌ريزي كه ما انجام داديم با شهداي بزرگواري چون شهيد ستاري، بابايي و بقيه دوستان تقريبا تمام آبان و آذر و دي هر روز بعد از ظهر و گاهي هر شب جلسه داشتيم كه  در عمليات والفجر 8 چه كار كنيم. من به آنها مي‌گفتم كه 10 هواپيما بزنيم اما تمام سيستم ما از بين برود. اين كار آغاز شد و شما بدانيد از بهمن سال 64 تا فروردين 65 ما 150 فروند هواپيماي عراقي را سرنگون كرديم اصلا در مخيله كسي نمي‌آمد. 
 
وي بيان داشت: در زمان جنگ هر روز پالايشگاه‌ها بمباران مي شد، اما صادرات نفت قطع نشد. همه دنيا به صدام كمك كردند، ولي ايستاديم. در زمان جنگ مردم سختي و زندگي كوپني را پذيرفتند، اما امام و كشور را تنها نگداشتند. اگر زمان جنگ هم عده اي مي جنگيدند و عده اي در تهران آنان را باخواست مي كردند؛ به نتيجه نمي رسيديم. جنگ هم پيروزي داشت و هم شكست، با هم بوديم و پيروز شديم؛ امروز هم روز جنگ اقتصادي است.جنگ اقتصادي از جنگ نظامي سخت تر است.
 
روحاني تصريح كرد: انتخابات 4 سال يكبار است تا ملت به هر ديدگاهي راي داد، كشور بر آن مبنا اداره شود. كمتر از دو سال، 3 فاز مهم در بزرگترين پالايشگاه معيانات گازي جهان افتتاح كرديم؛ اين نماد شكست تحريم هاست.در اين دولت خودكفايي در 5 محصول اساسي محقق شد. امنيت پايدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش ونيروهاي امنيتي و انتظامي است.
 
رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه در شرايط عادي نيستيم گفت: قطعا در جنگ اقتصادي دشمن وادار به عقب نشيني خواهد شد. تنها ماندن ترامپ عليرغم رياست شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران، افتضاح تاريخي براي او و پيروزي بزرگ ما بود. پيروزيهاي بزرگ را برجسته نمي كنيم، اما براي مشكلات كوچك يقه مسوولان را مي گيريم. عملياتي شدن زيردريايي فاتح و افتتاح پالايشگاه ستاره خليج فارس، افتخار ملت ايران است. آمريكا عليه سلامت و جان مردم ايران توطئه مي كند.