پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كشتي‌هاي چيني بايد آب‌هاي ايران را ترك كنند
چهارشنبه، 1 اسفند 1397 - 00:35 کد خبر:39393
▪️فرمانده نيروي دريايي سپاه گفت: كشتي‌هاي چيني بايد آب‌هاي ايران را ترك كنند وهر نوع قراردادي در‌ اين‌باره بايد لغو شود.

به گزارش جنوب ايران، فرمانده نيروي دريايي سپاه گفت: كشتي‌هاي چيني بايد آب‌هاي ايران را ترك كنند و هر نوع قراردادي در‌ اين‌باره بايد لغو شود.
 
به گفته‌‌ي وي، كشتي‌هاي ايراني نيز در محدوده ۱۲ مايلي خط ساحلي حق صيادي ترال ندارند و قايق‌ها و لنج‌هاي ايراني در اين محدوده حق صيادي دارند.
 
به گزارش ايرنا، دريادار عليرضا تنگسيري سه شنبه ۳۰ بهمن در ديدار با بسيجيان و صيادان شهرستان قشم افزود: بايد قابليت‌هايي كه كشتي خارجي دارند به كشتي‌هاي ايراني افزود تا بتوانند در درياي عمان به صيادي بپردازند.
 
صيادان بسيجي براي مقابله با فعاليت‌هاي غيرقانوني مجهز مي‌شوند
 
به نوشته‌ي ايسنا، تنگسيري اظهار داشت: "بسيج دريايي" در محدوده ۲۲۰۰كيلومتري سواحل هرمزگان و حوزه استحفاظي منطقه يكم نيروي دريايي سپاه تشكيل شده است.
 
به گفته‌ي وي، بسيج دريايي ادامه بسيج مستضعفان است و براي صيانت از حقوق صيادان، تقويت امنيت پايدار و مردم محور و دفاع و حفظ سواحل در برابر بيگانگان تشكيل شده است.
 
فرمانده نيروي دريايي سپاه تصريح كرد: بسيج دريايي با هدف فعاليت صيادي و ايجاد امنيت نسبت به فعاليت‌هاي غيرقانوني در آب‌هاي كشور توسط صيادان بسيجي ايجاد مي‌شود.
 
وي گفت: صيادان بسيجي از تجهيزات لازم براي برقراري امنيت و مقابله با فعاليت‌هاي غيرقانوني مجهز مي‌شوند كه خود بتوانند در آن عرصه اقدام كنند.
 
فرمانده نيروي دريايي سپاه اين حركت را غيرسياسي دانست كه براي حمايت از معيشت صيادان انجام مي‌شود.
 
تنگسيري افزود: اين كشور متعلق به مردم است و خود مردم بايد امنيت را در آن ايجاد كنند و اجازه ندهند بيگانگان بر آن تسلط پيدا كنند./ بادگير