پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دستگيري پليس قلابي در هرمزگان
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 12:31 کد خبر:39441
رئيس پليس فتا هرمزگان ازشناسايي و دستگيري متهمي كه طي تماس تلفني با تعدادي از شهروندان خود را افسر پليس فتا معرفي مي‌كرد، خبرداد.

به گزارش جنوب ايران، سرهنگ علي اصغر افتخاري رئيس پليس فتا استان هرمزگان از شناسايي و دستگيري متهمي كه طي تماس تلفني با تعدادي از شهروندان خود را افسر پليس فتا معرفي مي‌كرد، خبرداد.
 
وي گفت: در پي مراجعه يكي از شهروندان بندرعباس به پليس فتا مبني بر تماس تلفني فردي ناشناس با عنوان افسر پليس فتا، موضوع به‌صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان اين پليس قرار گرفت.
 
 رئيس پليس فتا استان هرمزگان افزود: برابر اظهارات شاكي، فرد ناشناسي طي تماس تلفني به اين شهروند اعلام كرده بود كه از افسران پليس فتا است و از وي شكايت شده است و بايد به صورت حضوري به مركز پليس فتا مراجعه كند.
 
سرهنگ علي اصغر افتخاري گفت: با انجام اقدامات فني و تخصصي، و همچنين تحقيقات تكميلي متهم شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير و به مركز پليس فتا انتقال داده شد.
 
وي افزود:متهم در بازجويي به‌عمل‌آمده، با روبه‌رو شدن با ادله جرم لب به اعتراف گشوده و معترف شد با توجه به اينكه تبليغات وي از سايت شاكي حذف شده است براي انتقام‌جويي دست به اين عمل زده است.
 
 رئيس پليس فتا استان هرمزگان به مجرمان سايبري هشدار داد: جعل عنوان پليس تحت هر شرايطي جرم محسوب مي‌ شودو با افراد خاطي برابر قانون به شدت برخورد مي‌شود.
 
سرهنگ علي اصغر افتخاري گفت: شهروندان در صورت مواجه با موارد مشكوك در فضاي مجازي، آن را از طريق سايت پليس فتا و بخش فوريت‌هاي سايبري و گزارش مردمي و شماره تلفن ۰۷۶۲۱۸۲۵۹۶۴ اطلاع دهند تا براي شناسايي جرم و دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود./باشگاه خبرنگاران