پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : باد شديد بنادر گردشگري قشم را تعطيل كرد
دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 15:55 کد خبر:39446
رييس اداره بنادر و دريانوردي قشم گفت: با توجه به اخطار هواشناسي مبني بر افزايش سرعت باد و تلاطم دريا، اسكله هاي گردشگري قشم روز دوشنبه ششم اسفندماه تعطيل شد.

به گزارش جنوب ايران، علي اشتري روز دوشنبه در گفتگو با ايرنا افزود: بر اين اساس، فعاليت شناورهاي تفريحي در اسكله هاي كندالو و شيب دراز براي تردد به جزيره هنگام به طور كامل متوقف شد.
 
وي با بيان اينكه تامين ايمني در مسافرت هاي دريايي از جمله مهمترين اولويت هاي سازمان بنادر است، تصريح كرد: از مسافران و گردشگران در خواست مي شود تا از تجمع در اين بنادر خودداري كنند.
 
اشتري خاطر نشان كرد: با توجه به پايش دريا، تردد شناورهاي مسافري در مسير بندر شهيد ذاكري به بندرعباس و هرمز و همچنين تردد لندينگ كرافت ها در مسير بندرهاي لافت-پُهل در حال انجام است.
 
هشت اسكله گردشگري در مناطق شيب دراز، كندالو، هنگام، لافت، گورزين، سهيلي، طبل و گوران شهرستان قشم فعاليت مي كنند. اين شهرستان 19 اسكله مسافري، تجاري و گردشگري دارد.
 
جزيره قشم با وسعت يك هزار و 500 كيلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبي ايران به طول 135 كيلومتر و عرض ميانگين 11 كيلومتر در خليج فارس گسترده شده است و 300 كيلومتر خط ساحلي دارد.
 
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود يكهزار و 628 كيلومتر مربع وسعت در ميان آب هاي خليج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.