پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : سفر بشار اسد به تهران/ مقام معظم رهبري در ديدار بشار اسد: شما به قهرمان جهان عرب تبديل شديد
سه شنبه، 7 اسفند 1397 - 00:31 کد خبر:39449
رهبر انقلاب فرمودند: جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته در كنار ملت سوريه خواهد بود، زيرا اين كار را كمك به جريان و حركت مقاومت مي‌داند و با اعتقادي از صميم قلب، به حمايت از مقاومت افتخار مي‌كند.


بشار اسد رئيس جمهور سوريه امروز در سفر خود به تهران با آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كرد.

به گزارش جنوب ايران؛ مقام معظم رهبري در ديدار بشار اسد، رمز پيروزي سوريه و به شكست كشاندن آمريكا و مزدوران منطقه‌اي آن را استقامت رئيس‌جمهور و مردم سوريه و پافشاري آنان بر مقاومت خواندند و با تأكيد بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌هاي آينده خاطرنشان كردند: جمهوري اسلامي ايران، كمك به دولت و ملت سوريه را كمك به حركت و جريان مقاومت مي‌داند و از صميم قلب به آن افتخار مي‌كند.

آيت الله خامنه‌اي با اشاره به ايستادگي صادقانه جمهوري اسلامي ايران در كنار ملت و دولت سوريه از همان ابتداي بحران، افزودند: سوريه با استقامت و همراهي مردم آن توانست در مقابل يك ائتلاف بزرگ از آمريكا، اروپا و متحدان آنها در منطقه ايستادگي كند و با پيروزي از اين حادثه خارج شود.

سفر بشار اسد به تهران/ ديدار با مقام معظم رهبري و روحاني (+عكس)

 

رهبر انقلاب اسلامي، پيروزي جريان مقاومت در سوريه را موجب عصبانيت آمريكايي‌ها و تلاش آنان براي طراحي توطئه‌هاي جديد دانستند و با اشاره به نمونه‌اي در اين زمينه گفتند: مسئله منطقه حائل كه آمريكايي‌ها در سوريه به دنبال ايجاد آن هستند، از جمله‌ي اين توطئه‌هاي خطرناك است كه بايد با قاطعيت آن را رد كرد و در مقابل آن ايستاد.

ايشان، برنامه آمريكايي‌ها براي حضور مؤثر در مرز عراق و سوريه را نمونه‌اي ديگر از طراحي‌هاي آنها برشمردند و تأكيد كردند: ايران و سوريه عمق راهبردي يكديگر هستند و هويت و قدرت جريان مقاومت وابسته به اين ارتباط مستمر و راهبردي است، بر اين اساس دشمنان نخواهند توانست نقشه‌هاي خود را عملياتي كنند.

آيت الله خامنه‌اي به يك خطاي محاسباتي دشمنان در قضيه سوريه نيز اشاره و خاطرنشان كردند: اشتباه دشمنان اين بود كه سوريه را با برخي كشورهاي عربي اشتباه گرفتند، در حالي‌كه در آن كشورها حركت مردم در جهت مقاومت و در واقع، قيام عليه آمريكا و دست‌نشاندگان آن بود.

سفر بشار اسد به تهران/ ديدار با مقام معظم رهبري و روحاني (+عكس)

رهبر انقلاب اسلامي همچنين ارتباطات مذهبي و رفت‌وآمد علماي مذهبي ايران و سوريه را نيازمند تقويت و گسترش خواندند و با تأكيد بر لزوم حفظ روحيه ايستادگي و افزايش قدرت دولت و ملت سوريه، خطاب به رئيس‌جمهور اين كشور گفتند: جنابعالي با ايستادگي كه از خود نشان داديد به قهرمان جهان عرب تبديل شديد و مقاومت در منطقه به‌وسيله شما قدرت و آبروي بيشتري يافت.

ايشان خاطرنشان كردند: جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته در كنار ملت سوريه خواهد بود، زيرا اين كار را كمك به جريان و حركت مقاومت مي‌داند و با اعتقادي از صميم قلب، به حمايت از مقاومت افتخار مي‌كند.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين براي توفيق ملت سوريه و سلامتي آقاي اسد و خانواده ايشان دعا كردند.

در اين ديدار، آقاي بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه با تجليل از حمايت‌هاي بي‌دريغ جمهوري اسلامي ايران از كشورش، گفت: جنگ سوريه مشابه جنگ تحميلي هشت ساله عليه ايران بود. جمهوري اسلامي در اين حادثه فداكارانه در كنار ما بود و لازم است موفقيت كنوني را به جنابعالي و همه ايرانيان تبريك بگويم و از آنان قدرداني كنم.

رئيس‌جمهور سوريه با اشاره به برخي تحليلها كه كار سوريه را تمام‌شده مي‌دانستند، افزود: ايران و سوريه ملت‌هايي داراي هويت و عقيده هستند و دستاوردهاي امروز اگرچه با زحمت و زيان به‌دست آمده، اما يقيناً نتيجه ايستادگي در كنار جريان مقاومت است.

آقاي اسد با يادآوري خسارتهاي سنگيني كه برخي كشورها به‌دنبال تسليم شدن در مقابل آمريكا ديده‌اند، گفت: بسياري از كشورها مقهور آمريكا بودند و تصور مي‌كردند اين آمريكا است كه سرنوشت و آينده جهان را تعيين مي‌كند اما در اثر ايستادگي ملتهاي مقاوم، اين تصور غلط در حال فروپاشي است.

رئيس‌جمهور سوريه با اشاره به نمونه‌هايي از تلاشهاي تفرقه‌افكنانه آمريكا و متحدان منطقه‌اي آن در ميان اقوام و مذاهب سوريه، افزود: اين تلاشها نتيجه عكس داده است و امروز در سوريه، كُردها و عشاير روابط خوبي با دولت دارند و حتي برخي گروهها كه سابقه درگيري و اختلاف با دولت داشتند، امروز بر خلاف نظر آمريكا و عربستان سعودي با دولت همراه شده‌اند.

آقاي اسد، تقويت ارتباطات مذهبي همچون ارتباطات علماي سوريه با علماي ايران را فرصتي مهم براي مقابله جريانهاي تكفيري برشمرد و گفت: ايران و سوريه بايد روابط اقتصادي خود را دائماً گسترش دهند چرا كه افزايش ارتباطات، عامل مهمي در خنثي كردن توطئه‌هاي دشمنان دو ملت خواهد بود.