پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دلال فروشندۀ آرشيو صداوسيما به «من‌وتو »كيست؟
سه شنبه، 7 اسفند 1397 - 00:46 کد خبر:39452
يك عضو هيأت نظارت بر سازمان صداوسيما درباره فروش آرشيو اين سازمان به يك شبكه فارسي زبان خارجي گفت: آرشيو صداوسيما در طول زمان‌هاي مختلف فروخته شده و بواسطه شخص ثالثي از كشور خارج شده است.


به گزارش جنوب ايران، سيد احسان قاضي زاده هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، درباره شايعه فروش آرشيو صدا و سيما به يكي از شبكه‌هاي فارسي زبان، گفت: گزارش‌هايي كه به دست آمده نشان مي‌دهد به صورت موضوعي آرشيو صدا و سيما به جاهايي داده شده است كه آن‌ها به وسليه فرد ثالثي از كشور خارج شده است نه به صورت مستقيم.


اين نماينده مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: در هر حالت سوءاستفاده‌هايي شده است و اين موضوع را در شوراي نظارت بر صدا و سيما بررسي مي‌كنيم.

وي تاكيد كرد: هرچند كه دقت مي‌شود، اما در دوره‌هاي مختلف به صورت موضوعي و محوري از آغاز به كار صدا و سيما اين اتفاقا افتاده و بسيار بد است.

اين عضو هيأت نظارت بر سازمان صدا و سيما افزود: مديران آرشيو صدا و سيما در طول دوران‌هاي مختلف بيايند و پاسخگو باشند. مراجع نظارتي و شوراي نظارت هم ورود خواهد كرد.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه تاكنون چند نفر از مديران صدا و سيما با اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان از سمت خود كنارگيري كرده‌اند، بيان كرد: ۲۰۰ نفر از مديران صدا و سيما با استفاده از قانون منع به كارگيري بازنشستگان جا به جا شده و ترك خدمت كرده‌اند؛ حدود ۲۰ نفر از مديران باقي مانده‌اند كه مدام‌العمر نيستند و در بازه زماني از سمت خود كنار مي‌روند.