پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : عاملان قتل يك زن دياليزي در بندرعباس دستگير شدند
سه شنبه، 7 اسفند 1397 - 07:55 کد خبر:39457
رييس پليس آگاهي هرمزگان گفت: عاملان قتل يك زن دياليزي در بندرعباس شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ عبدالمجيد كرمي روز دوشنبه در تشريح اين خبر افزود: با اعلام مركز فوريت هاي 110 در آبان امسال مبني بر كشف جسد يك زن در كيلومتر 30 محور بندرعباس به سيرجان، ماموران اداره مبارزه با جرايم جنايي به همراه بازپرس ويژه قتل دادسراي انقلاب بندرعباس و كارشناسان بررسي صحنه جرم اداره تشخيص هويت به محل اعزام شدند.
 
وي بيان داشت: ماموران پس از حضور در محل، جسد اين زن 45 ساله را در حالي كه چادري به دور سر و گردن وي پيچيده شده و در كنار تپه اي خاكي رها شده بود را مشاهده كردند.
 
رييس پليس آگاهي هرمزگان اظهارداشت: در تحقيقات صورت گرفته از همسر اين زن مشخص شد، مقتوله در روزهاي زوج هر هفته براي دياليز به يكي از بيمارستان هاي اين شهر مراجعه مي كرد كه در روز حادثه نيز جهت انجام دياليز از منزل خارج و ناپديد شده است.
 
كرمي ادامه داد: با تحقيقات فني و تلاش هاي شبانه روزي كاراگاهان پليس آگاهي و با اقدامات گسترده اطلاعاتي، يكي از قاتلان اين زن به هويت «م.ش» را شناسايي و با كنترل غيرمحسوس وي در مخفيگاهش در كارگاهي متروكه در بندرعباس زيرنظر گرفتند.
 
وي بيان داشت: در نهايت با هماهنگي قضايي، تيم مبارزه با قتل پليس آگاهي به آدرس مورد نظر اعزام شدند و پس از چندين ساعت تعقيب و مراقبت در پوشش هاي مختلف، در يك عمليات غافلگيرانه متهم را دستگير و به پليس آگاهي منتقل كردند.
 
اين مسوول اظهارداشت: متهم ابتدا منكر هرگونه اتهامي شد اما با تحقيقات فني و مواجهه با دلايل و مدارك موجود، پرده از راز جنايت برداشته شد و به قتل اين زن اعتراف كرد.
كرمي انگيزه متهم از قتل با همدستي شخص ديگر را انتقام جويي از مقتول عنوان كرد و گفت: اين متهم اقرار داشت مقتوله باعث جدايي از همسر و فرزندانم شده بود كه با برنامه ريزي قبلي و با كمك يكي از دوستانم اقدام به قتل وي كرديم.
 
وي اضافه كرد: همدست متهم به نام «م .ع» نيز در عملياتي ديگر در يك منزل ويلايي در يكي از محلات اطراف بندرعباس شناسايي و دستگير شد كه نامبرده هم به صراحت در مشاركت به قتل مقتوله اعتراف كرد.
 
كرمي اضافه كرد: مجرمان پس از تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي و با قرار مناسب روانه زندان شدند.