پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كشف 7 مجسمه عتيقه در هرمزگان
چهارشنبه، 8 اسفند 1397 - 08:12 کد خبر:39475
جانشين فرماندهي انتظامي استان هرمزگان، از كشف ۷ قطعه مجسمه عتيقه مربوط به دوره هخامنشي در شهرستان رودان خبر داد.


به گزارش جنوب ايران به نقل از ايلنا، عباسعلي بهداني‌فرد گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي رودان با انجام كار اطلاعاتي و بهره‌گيري از شيوه‌هاي پليسي از انتقال و قصد فروش تعدادي عتيقه توسط افرادي سودجو مطلع و موضوع را به‌صورت ويژه در دستور كار قرار دادند.

 


وي با اشاره به تحقيقات گسترده ماموران در اين رابطه افزود: ماموران ضمن هماهنگي با مقام قضائي و انجام تعقيب و مراقبت‌هاي لازم، متهمان را شناسايي و در يك عمليات ضربتي و غافلگيرانه ۲ نفر از قاچاقچيان اشياء عتيقه را كه در حال تردد با خودرو در محور اصلي شهرستان رودان بودند دستگير و در بازرسي از خودروي آنان ۷ عدد مجسمه آثار باستاني كشف و ضبط كردند.

اين مقام انتظامي استان اظهار داشت: با حضور كارشناسان اداره ميراث فرهنگي و انجام بررسي‌هاي لازم مشخص شد مجسمه‌هاي كشف شده اشياي گرانبها بوده و كارشناسان ارزش ريالي اين عتيقه‌ها را ۷ ميليارد ريال برآورد كردند.

جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان با بيان اينكه متهمان با تشكيل پرونده به مرجع قضايي معرفي شدند، خاطر نشان كرد: ايران از جمله كشورهايي است كه داراي تاريخي بس كهن و تمدني ريشه‌دار است و از اين رو آنچه از گذشته‌هاي دور براي ايرانيان به‌جا مانده در مقايسه با ساير كشورها قابل مقايسه نيست كه بايد به خوبي و با جديت از آنها مراقبت كنيم.