پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : روحاني با استعفاي ظريف مخالفت كرد/اولين پيام ظريف بعد از مخالفت رييس‌جمهور با استعفايش
چهارشنبه، 8 اسفند 1397 - 12:10 کد خبر:39479
" دوستان سلام؛ از محبت‌هاي سخاوتمندانه و حمايت‌هاي بي دريغ مردم عزيز و دلاور ايران، نخبگان ارجمند و مسئولان محترم در طول دوران خدمتگزاري به ويژه در ۳۰ ساعت گذشته بسيار سپاسگزارم.

به گزارش جنوب ايران، حسن روحاني رئيس جمهوري كشورمان در پيامي با استعفاي محمد جواد ظريف وزير امور خارجه مخالفت كرد.

متن نامه حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني به اين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي دكتر ظريف

وزير محترم امور خارجه

سلام عليكم

نامه استعفاي مورخ ششم اسفندماه 97 جنابعالي را ديدم. جنابعالي به حفظ شان و اعتبار وزارت امور خارجه ، و جايگاه شخص وزير امور خارجه به عنوان بالاترين مقام مسوول در اجراي سياست خارجي كشور ، قابل درك و مورد تاييد اينجانب است.

 

وزارت امور خارجه عهده دار روابط خارجي و زمينه ساز تحقق امنيت و منافع ملي است. لذا همانطور كه بارها دستور داده ام تمامي دستگاه ها، اعم از دولتي و يا حاكميتي ، بايد در هماهنگي كامل با اين وزارت ، در زمينه روابط خارجي باشند.

 

از زحمات و تلاش هاي بي وقفه جنابعالي در دوران تصدي مسووليت سنگين وزارت امور خارجه، در دولت يازدهم و دوازدهم قدرداني مي كنم و از آنجا كه شما را به تعبير مقام معظم رهبري "امين، غيور ، شجاع و متدين" و در خط مقدم ايستادگي در برابر فشارهاي همه جانبه آمريكا مي دانم ، پذيرش استعفاي جنابعالي را بر خلاف مصالح كشور مي دانم و با آن موافقت نمي كنم.

 

اينجانب نسبت به فشارهاي وارده به دستگاه ديپلماسي كشور ، دولت و حتي رئيس جمهور منتخب مردم به خوبي آگاهم. ما به عهدي كه با خدا و ملت بسته ايم ، تا پايان وفادار مي مانيم و اطمينان دارم كه به فضل الهي از اين مرحله سخت عبور خواهيم كرد.

 

موفقيت هاي وزارت امور خارجه فقط طي ماه هاي اخير در مقابله با توطئه هاي آمريكا در نيويورك، وين ، بروكسل ، لاهه ، ورشو، مونيخ و ... پيروزي هاي سياسي در سطح منطقه اي و بين المللي قابل توجه بوده است. شادي و پايكوبي دشمنان قسم خورده اين مردم همچون رژيم صهيونيستي، از استعفاي جنابعالي بهترين گواه بر موفقيت "محمد جواد ظريف" و بزرگترين دليل براي استمرار فعاليت شما در سمت "وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران " است. جنابعالي مورد اعتماد اينجانب و مجموعه نظام جمهوري اسلامي و به خصوص مقام معظم رهبري هستيد. شما با قوت ، شجاعت و درايت به مسير خود ادامه دهيد كه خداوند با بندگان صالح خود است.

 

حسن روحاني

رئيس جمهوري اسلامي ايران

 

 

پيام اينستاگرامي ظريف

ظريف در اينستاگرامش نوشت: " دوستان سلام؛ از محبت‌هاي سخاوتمندانه و حمايت‌هاي بي دريغ مردم عزيز و دلاور ايران، نخبگان ارجمند و مسئولان محترم در طول دوران خدمتگزاري به ويژه در ۳۰ ساعت گذشته بسيار سپاسگزارم.

عمري است كه دل در گرو خدمت به اين مرز و بوم و مردم بزرگ دارم و به عنوان خدمتگزاري كوچك هيچ دغدغه‌اي جز اعتلاي سياست خارجي و اعتبار وزارت امور خارجه به عنوان مسئول پيشبرد سياست خارجي و خط مقدم دفاع از منافع ملي و حقوق مردم شريف ايران در عرصه بين‌المللي نداشته‌ام.

اميدوارم وزارت امور خارجه با همكاري و همدلي همگان و درايت، هدايت و نظارت مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري بتواند كليه مسئوليت‌هاي خود را در چارچوب قانون اساسي، قوانين كشور و سياست‌هاي كلي با اقتدار و صلابت به انجام رساند. "

اولين پيام ظريف بعد از مخالفت رييس‌جمهور با استعفايش