پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : واكنش سرلشكر سليماني به استعفاي «ظريف»
چهارشنبه، 8 اسفند 1397 - 09:20 کد خبر:39480
سرلشكر سليماني در واكنش به استعفاي وزير امور خارجه و اظهارنظرهاي پيرامون آن گفت: آقاي ظريف، مسئول سياست خارجه جمهوري اسلامي ايران است و همواره مورد تأييد و حمايت مقامات عالي نظام بوده است.

به گزارش جنوب ايران نقل از سپاه‌نيوز، در پي اعلام استعفاي محمدجواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان و برخي اظهارنظرها پيرامون آن، سردار سرلشكر پاسدار قاسم سليماني، فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، در واكنش به اين موضوع گفت: حتماً آقاي ظريف مسئول سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است و طي مدت مسئوليت در وزارت امور خارجه كشورمان، همواره مورد حمايت و تأييد مقامات عالي‌رتبه نظام، بويژه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) بوده و هستند.
 
وي افزود: ايشان براي تأمين منافع ملي كشور، پيوسته اقدامات ارزشمندي را در سطوح گوناگون انجام داده و در مسير مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي و ملت ايران نيزهمراهي لازم را داشته‌اند.
سرلشكر سليماني با اشاره به عدم حضور آقاي دكتر ظريف، وزير امورخارجه كشورمان در ملاقات اخير رئيس جمهور محترم كشور سوريه با رئيس جمهور محترم كشورمان نيز خاطرنشان كرد: در جريان سفر اخير آقاي بشار اسد به تهران و ملاقات وي با آقاي دكتر روحاني رئيس جمهور محترم، برخي ناهماهنگي‌ها در نهاد رياست جمهوري كه مطرح هم شده، منجر به عدم حضور وزير امورخارجه كشورمان در اين ملاقات و متعاقباً گلايه‌مندي ايشان شده است.
فرمانده نيروي قدس سپاه تأكيد كرد: قرائن نشان مي‌دهد هيچ‌گونه تعمدي براي عدم حضور آقاي دكتر ظريف در اين ملاقات نبوده است و بايد تأكيد كنم ايشان به‌عنوان وزير امورخارجه جمهوري اسلامي ايران، مسئول اصلي در حوزه سياست خارجي كشور هستند.
 
سرلشكر سليماني در پايان با اشاره به ذوق‌زدگي ضد انقلاب و دشمنان ملت ايران از اين اتفاق گفت: اين ذوق‌زدگي و سوارشدن بر موج اتفاقي كه ناشي از سهل‌انگاري اداري است هيچ تأثيري بر اراده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در پيشبرد اهداف و منافع ملي و نيز پيروزي درخشان جبهه مقاومت اسلامي نخواهد گذاشت و ملت با عظمت ما، تحت زعامت و هدايت‌هاي مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه‌اي عزيز (مدظله‌العالي) مسير آينده روشن و تمدن‌ساز انقلاب و صيانت از امنيت و منافع ملي خود را با وحدت و جديت دنبال خواهد كرد.