پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : انتصاب امام جمعه جديد زاهدان با حكم رهبري
چهارشنبه، 8 اسفند 1397 - 17:40 کد خبر:39486
مقام معظم رهبري در حكمي حجت‌الاسلام شيخ مصطفي محامي را به عنوان نماينده ولي‌فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان منصوب كردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در حكمي حجت‌الاسلام شيخ مصطفي محامي را به نمايندگي ولي‌فقيه در استان سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان منصوب كردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر رهبر انقلاب، متن پيام رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب حجت‌الاسلام آقاي حاج شيخ مصطفي محامي دامت توفيقاته
اكنون پس از پايان مسئوليت جناب حجت‌الاسلام آقاي حاج شيخ عباسعلي سليماني دامت‌توفيقاته در دوره‌اي پر تلاش و موفق، ضمن تشكر از مجاهدتها و خدمات شايسته ايشان، جناب‌عالي را به نمايندگي خود در استان سيستان و بلوچستان و امام جمعه‌ي شهر زاهدان منصوب مي‌نمايم.


جناب‌عالي با شناخت از استان و مسائل و مقتضيات آن، و با درايت و هوشمندي به حول و قوه‌ي الهي خواهيد توانست كليه‌ي امور مربوط به نمايندگان ولي فقيه را ساماندهي نماييد ان‌شاءالله.

پيشبرد و تمشيت امور ديني و فرهنگي و اجتماعي و سياسي در ميان آن مردم شريف و غيور و در آن خطّه‌ي مهم و حسّاس كه از ظرفيت انساني و اقتصادي و جغرافيايي برجسته‌اي برخوردار است، مهمترين كارويژه‌ي اصلي نمايندگي اينجانب است كه با رعايت اخلاق و تدبير و جلب رضايت مردم عزيز آن استان در چهارچوب سياست‌هاي كلي و منافع و امنيت ملي نظام جمهوري اسلامي بايد صورت گيرد و به توفيق و به فضل الهي موجب تقويت هويت ديني و ملّي و استحكام همبستگي آنان گردد ان‌شاءالله.

تكريم علماي دين و برجستگان علمي و دانشگاهي و توجه و اهتمام به مدارس علميه و مراكز تبليغي و هماهنگ ساختن نهادهاي مسئول در رفع نيازمندي‌هاي آنان نيز از وظايف نمايندگي اينجانب است.

مجموع سياست‌ها و برنامه‌هاي نمايندگي كه در پيوست الزامي اين حكم آمده است، همه‌ي دستگاههاي مسئول در استان و كشور را موظف مي‌نمايد كه با جناب‌عالي در انجام اين مسئوليت مهم، همكاري نموده و هرگونه كمك لازم را به عمل آورند.

توفيقات جنابعالي را از خداوند متعال مسألت ميكنم.