پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : عجيب‌ترين اشكال قاچاق مواد ممنوعه
پنجشنبه، 9 اسفند 1397 - 21:04 کد خبر:39491
گاهي ممكن است در عبور از ايست و بازرسي‌هاي جاده‌اي از توقف و برخي سوال و جواب‌ها و گشتن‌هاي پليس خسته شويد اما واقعيت آن است كه پليس تلاش مي كند تا جلوي قاچاقچيان را بگيرد.


 

به گزارش جنوب ايران، در اين گزارش با عجيب ترين حالت هاي قاچاق كه توسط ادارات گمرگ و پليس كشف و ضبط شده آشنا خواهيد شد؛ تركيبي از روش هاي خلاقانه و ابلهانه. اين موارد اگر چه ممكن است در ايران نباشند اما بدانيد كه روش‌هايي از اين پيچيده‌تر نيز توسط قاچاقچيان كشورمان براي انتقال مواد مخدر و يا ديگر مواد ممنوعه بكار مي‌گيرند.


۱.كوكائين جاسازي شده در آناناس

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

چندماه پيش پليس اسپانيا توانست يك عمليات بزرگ قاچاق را كشف كند. پليس كاميوني از آناناس را در بازار ميوه مادريد، پايتخت اين كشور كشف كرد. درون كاميون ۶۷ كيلوگرم كوكائين به قيمت چند ميليون دلار جاسازي شده بود. كوكائين كشف شده داخل آنانس هاي تازه قرار نگرفته بود بلكه آناناس ها را خشك كرده و آن را با كوكائين پر كرده بودند و دوباره آن را به همان شكل طبيعي بسته بودند. آناناس هاي كوكائين دار ميان آناناس هاي طبيعي و عادي و خالي از مواد ممنوعه جا داده شده بودند تا با اين روش پليس را فريب دهند و اين طور وانمود كنند كه يك كاميون عادي با بار آناناس است كه از كاستاريكا به قصد پرتغال در حال حركت است و مسيرش از مادريد گذشته است. 

۲.پنهان كردن مهاجران غيرقانوني در داشبورد ماشين

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

در سال 200۱ ميلادي عكس عجيبي در اينترنت منتشر شد؛ آن هم وقتي تكنولوژي هنوز جوان بود؛ عكسي از يك زن كه در قسمت جلوي ماشين پنهان شده بود تا بتواند به طور غيرقانوني از مكزيك وارد ايالات متحده آمريكا شود. اين يك ماجراي واقعي است، زيرا حالت هاي مشابهي براي انتقال غيرقانوني افراد از مراكش به اسپانيا و مناطق ديگر جهان وجود داشته است. علاوه بر قسمت جلو، صندوق و بخش عقب ماشين هم مورد استفاده مهاجران غيرقانوني قرار مي گيرد و راننده پس از رسيدن به مقصد ماشين را خالي مي كند. 

۳. تخم پرندگان كمياب

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يكي از پرطرفدارترين كالاها در بازار سياه، حيوانات كمياب و در حال انقراض هستند. برخي از ثروتمندان حاضرند پول هاي هنگفتي را براي به دست آوردن حيوانات در حال انقراض بپردازند. آنچه در تصوير نشان داده شده، بخشي از ۱۹ تخم پرنده اي بسيار نادر است كه يك مرد ايرلندي قصد داشت آن را به انگلستان ببرد. اين مرد تخم پرنده را در كمربندي كه دور خود پيچيده بود پنهان كرده و قصد انتقال آنها را داشت كه توسط پليس شناسايي شد. وقتي او را دستگير كردند چند تخم به جوجه تبديل شده بودند از جمله شاهين، عقاب و پرندگان شكاري. 

۴.كوكايين در پروتز باسن

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

پروتز باسن يك نوع شورت است كه داخل آن اسفنج يا سيليكون قرار مي گيرد و به باسن فرم و حجم مصنوعي مي دهد. البته اينطور كه پيداست يك قاچاقچي كه قصد عبور از برزيل به پرتغال داشت، از اين كاركرد پروتز باسن سوءاستفاده كرد و دو كيسه به شكل پروتز را درون لباس شنا جاسازي كرده بود كه حدود ٢ كيلوگرم كوكايين در آن قرار داشت. 

۵.قاچاق با استفاده از گچ گرفتگي ها

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

اين روش قاچاق عجيب اما بسيار شايع و تا حدودي نخ نما شده است. در فرودگاه ها به خصوص فرودگاه هاي ايالات متحده آمريكا افرادي با گچ گرفتگي در پاهايشان ديده مي شوند. ممكن است اين گچ گرفتگي ها ترفند قاچاقچيان براي جا به جا كردن مواد مخدر و ممنوعه باشد تا با آن از مرزها و امنيت فرودگاه ها به راحتي عبور كنند. در اين عكس مردي را مي بينيم كه از جامائيكا به ايالات متحده آمريكا مي رود و در گچ گرفتگي هاي پايش چهار كيلوگرم مواد مخدر جاسازي كرده است. 

۶. جا به جا كردن توله ببر بنگالي با پست

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

در روزهاي نخستين سال ۲۰۱۸ ميلادي، پليس مكزيك يك توله ببر بنگالي را درون ظرف پلاستيكي داخل كاميون وابسته به شركت حمل و نقل محلي پيدا كرد. اين توله ببر دوماه داشت. نژاد ببرهاي بنگالي از جمله حيوانات در حال انقراض اند، گفته مي شود كه فقط ۳۰۰۰ ببر بنگالي در حيات وحش وجود دارد. كمياب بودن سبب مي شود تا اين حيوانات گزينه مورد علاقه ثروتمندان باشند، به خصوص شاهزاده هاي برخي كشورهاي حوزه خليج فارس و تاجران و قاچاقچيان آمريكاي ميانه و آمريكاي جنوبي. 

۷.قاچاق چند تن پرتغال با ماشين

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

پليس اسپانيا دو اتومبيل با پنج سرنشين را كه چهار تن پرتغال را قاچاق مي كردند كشف كرد. و از آنجا كه جا به جايي اين حجم از پرتغال توسط افراد عادي عجيب است پليس به آنها مشكوك مي شود. پليس متوجه مي شود كه پرتغال ها از انبار ميوه نزديك به آنجا سرقت شده اند. 

۸.پنهان كردن كوكائين در كتاب

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

در روزهاي پاياني ٢٠١٧، مسئولان استراليايي كتاب شك برانگيزي را از يك پيرمرد كه وارد فرودگاه بين المللي ملبورن شده بود را ضبط كردند. پس از تحقيق مشخص شد كه در هر جلد كتاب و بين صفحات آن كوكايين جاسازي شده است. پيرمرد ۷۱ ساله مي خواست با اين روش ٧٠٠ گرم كوكائين را وارد استراليا كند كه در نهايت پليس او را دستگير كرد. 

۹.مبل بشكه اي شكل پر از ماريجوآنا

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يك كاميون كه مقادير زيادي ماريجوآنا در آن بود در شهر سينگان در جنوب شرقي فرانسه كشف شد. اين كاميون در اسپانيا بارگيري شده و راننده اي دانماركي آن را مي راند. داخل آن يك مبل به شكل بشكه قرار داشت، در بستر اين بشكه ١.٣ تن ماريجوآنا در قسمت هاي خالي قرار داده شده بود. 

۱۰.كوكايين در لباس زيريك مرد كاستاريكايي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يك مرد كه از كاستاريكا آمريكاي جنوبي قصد رفتن به اسپانيا را داشت توجه پليس را به خود جلب كرد. به نظر مي رسيد او در لباس زيرش چيزي پنهان كرده است و يا شايد هم از يك بيماري رنج مي برد. گمان اول درست بود. او مشكوك به نظر مي رسيد. او نيم كيلوگرم كوكايين را در لباس زير خود پنهان كرده بود. فكر مي كرد مأمورين او را نخواهند ديد و كاملاً عادي به نظر مي رسد اما دق�'ت پليس او را نااميد كرد. 

۱۱. مت آمفتامين در سطل گچ

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

مت آمفتامين Meth كه در بازارهاي سياه به شيشه معروف است اثرات مخر�'بي روي بدن دارد. اين ماد�'ه به شدت اعتيادآور است و آسيب هاي عميق، گسترده و طولاني مد�'تي را بر بدن به ويژه مغز وارد مي كند. با اين حال با وجود اينكه شيشه يك ماد�'ه شيميايي است و به طور محلي تهيه مي شود و به ماده و يا گياه خاصي احتياج ندارد، با اين حال يكي از موادي است كه قاچاق آن صورت مي گيرد. پليس استراليا ٣٥٠ كيلوگرم شيشه را درون سطل گچ مايع كشف كرد . 

۱۲.كبوترهاي قاچاقچي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

در اواسط سال ۲۰۱۷ ميلادي، مأموران گمرك كويت، كبوتر دست آموزي را همراه با كوله اي كه پشت اين پرنده بسته شده بود را كشف كردند. كبوتر در كوله اش قرص روانگردان حمل مي كرد و از عراق به مقصد كويت در حال پرواز بود. اين روش قاچاق در جاهاي ديگر دنيا هم استفاده شده است. به خصوص در زندانهاي آمريكاي جنوبي، زيرا بعضي زندان ها در آمريكاي جنوبي از بازارهاي سياه فعال مواد ممنوع به شمار مي روند. 

۱۳.كوكايين در موز پلاستيكي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

در كلمبيا و بسياري از كشورهاي آمريكاي جنوبي دو ماده صادراتي اساسي وجود دارد؛ مواد مخدر و ميوه. به نظر مي رسد يك شركت فروش ميوه اين دو ماده را با هم تركيب كرده و ١٠٠ كيلوگرم كوكائين را در ظروف پلاستيكي شبيه موز جاي داده است. موزهاي سبز با گذشت زمان تغيير رنگ مي دهند و زرد مي شوند. اما از بدشانسي قاچاقچي ها اين موزها آنقدر طبيعي نبودند كه بتوانند پليس را فريب بدهند. به محض رسيدن محموله موز سبز كوكايين به آمريكا، از سوي پليس كشف و ضبط شد. 

۱۴.شيشه درون ظرف چسب قطره اي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

پنهان كردن شيشه در ظرف هاي چسب در يكي از بزرگترين عمليات هاي توزيع مواد مخدر، مسئولان استراليايي در اواخر سال ٢٠١٧ ميلادي توانستند شش مرد را در ون دستگير كردند. آنها يك تن ماده مخدر شيشه حمل مي كرد. اين مقدار شيشه بيش از ٧١٠ ميليون دلار قيمت داشت. 

۱۵.مشروبات الكلي زير دشداشه

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

مشروبات الكلي به طور كامل در عربستان ممنوع است. برخي اشخاص يا آن را دستي مي سازند و يا قاچاقي وارد مي كنند. يك مرد سعودي چهار بطري زير لباس سنتي اش در قسمت پا و كمر پنهان كرده بود. او قصد داشت از پل بين المللي ملك فهد عبور كند و خود را از بحرين به عربستان برساند. 

۱۶.هويج هاي تقلبي ماريجوانا

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

پليس شهر فار در ايالت تگزاس، ١١٣٠ كيلوگرم ماري جوآنا را كه داخل هويج هاي تقلبي جاسازي شده بود را كشف كرد. اين محموله قاچاق از مكزيك وارد آمريكا شده بود. در اين محموله ۳۰۰۰ بسته مشابه هويج لا به لاي هويج هاي واقعي جاسازي شده بود. ارزش محموله در حدود نيم ميليون دلار بود. 

۱۷.ترياك در بسته هاي دارچين

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

مسافري كه از يكي از كشورهاي خاورميانه به سانفرانسيسكو رفته بود با پلو پزي كه به همراه داشت توجه مأموران را به خود جلب كرد. درون ظرف چند بسته دارچين بود. پليس ها از درون بسته هاي دارچين ترياك كشف كردند. ترياك ماده مخوري گران است و بيش از هزاران دلار قيمت دارد. 

۱۸.كوكايين در شيرخشك بچه ها

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

شايد جالب باشد كه بدانيد خرده فروشان، كوكائين را با مواد مختلف ديگر مي آميزند تا سود بيشتري به دست بياورند از جمله شيرخشك، نشاسته، آرد و خاك. از جمله مواد شايع در اين زمينه شير خشك است. مأموران امنيتي فرودگاه بين المللي كندي در نيويورك شش كيسه شير خشك را از زني كه از گويان مي آمد كشف و ضبط كردند. البته شير خشكي در ميان نبود بلكه شش كيلوگرم كوكائين خالص با قيمتي بالغ بر ۲۳۰ هزار دلار بود. 

۱۹.كوكايين در شيشه مشروبات الكلي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

مردي با شيشه مشروبات الكلي وارد فرودگاه نيويورك شد. امنيت فرودگاه به سرعت شيشه هاي الكلي را مورد بررسي قرار دادند كه متوجه شدند كه درون اين شيشه ها كوكايين مايع جا داده شده است. صرف نظر از اين ترفند، شايد جالب باشد بدانيد بلعيدن كيسه هاي كوكائين مايع شيوه جديد قاچاقچيان است. پليس اينترپل از افزايش بي شمار قاچاقچيان خبر مي دهد كه با بلعيدن كيسه هاي كوكايين مايع اقدام به قاچاق اين ماده مخدر مي كنند. 

۲۰.متامفتامين كريستال درون شكلات

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

قاچاقچيان، مواد مخدر را درون وسايل و اشيايي پنهان مي كنند كه عادي به نظر برسد و جلب توجه نكند. يك زن استراليايي ميانسال، متامفتامين كريستال را در روكش شكلات هاي (فررو روشه) بسته بندي كرده بود

كه پليس آن را شناسايي و ضبط كرد. جالب است كه بدانيد متامفتامين كريستال به شكل تكه‌هاي كريستال شفاف يا ريگ‌هاي شفاف آبي‌رنگ موجود است و به ‌عنوان ماده مخدر مخصوص مهماني‌ها معروف است. 

۲۱.مواد مخدر و قالب هاي صابون

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يك مرد استراليايي به نام (ويكتور تواتز) چهار كيلوگرم و نيم كوكايين را در قالب هاي صابون جاسازي كرده و از هند به استراليا مي برد كه گير افتاد. تواتز ۹۱ ساله با وجود اينكه در اين ماجرا متهم شناختل شد اما به دليل سن بالا و شرايط جسماني رو به وخامتش مورد عفو قرار گرفت. 

۲۲.كوكايين در قايق هايي شبيه زيردريايي

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يكي از تاكتيك هاي عجيب قاچاقچي ها استفاده از قايق هاي كوچك پوشيده و بسته شبيه زيردريايي است كه روي سطح آب شناور مي شوند. قاچاقچيان با استفاده از آن مي توانند به راحتي كارهاي غيرقانوني خود را انجام مي دهند. ممكن است اين قايق ها بتوانند موفق شوند. اين شِگِرد بيشتر در ايالت فلوريداي آمريكا وجود دارد. يكي از اين قايق ها كه محموله شش تن كوكايين را با خود مي برد، به دليل سنگين بودن محموله نزديك بود كه غرق شود و گارد ساحلي توانست اين محموله را كه يكي از بزرگترين عمليات قاچاق در جهان بود را ناكام بگذارد. 

۲۳.آيفون جاسازي شده در بدن انسان

عجيب ترين روش هاي قاچاق و جا به جايي مواد ممنوعه

يك مرد چيني كه مورد ظن�' پليس قرار گرفته بود مورد بازجويي و تفتيش بدني قرار گرفت. او ٩٠ موبايل آيفون را در لايه اي از نايلون گذاشته و دور كمر و ران پاهايش جاسازي كرده بود. مجازات قاچاقچيان در چين هفت سال زندان و جريمه اي معادل با دو ميليون دلار است.