پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات آيت‌الله نعيم‌آبادي در نمازجمعه
جمعه، 10 اسفند 1397 - 17:24 کد خبر:39503
امام جمعه بندرعباس گفت: بايد ملاك در انتخاب افرادي كه مي خواهند در واحدها و دستگاه‌هاي نظارتي و بازرسي فعاليت كنند تقوا و پاكدستي باشد.


به گزارش جنوب ايران به نقل از فارس، آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به بيانيه مهم رهبري موسوم به گام دوم، استفاده از نيروهاي خداترس و مومن در دستگاه‌هاي نظارتي را گامي در جهت مقابله با فساد عنوان كرد و اظهار داشت: بايد در اين دستگاه‌ها از افراد با تقوا كه پاكدست و پاكدامن و چشم پاك هستند استفاده شود تا بتوان با ظلم و تبعيض و فساد مقابله كرد.


 تقوا و پاكدستي ملاك انتخاب افراد در دستگاه‌هاي نظارتي باشد


وي افزود: اين افراد بايد به گونه اي انتخاب شوند كه با بسته‌هاي مختلف فريب مال دنيا را نخورند و با ديدن زنان دست و پايشان را گم نكنند و به وظايف خود بپردازند.
 
امام جمعه بندرعباس تصريح كرد: فساد و عدالت لازم و ملزوم هم هستند و جايي كه عدالت باشد فساد نخواهد بود.
 
وي ادامه داد: فساد تنها فساد مالي نيست و در همه حوزه‌ها از جمله اقتصادي، اخلاقي و سياسي ديده مي‌شود كه اگر جلوي اين غده گرفته نشود جامعه را در بر مي‌گيرد و همانند زلزله همه چيز را ويران مي‌كند.
 
نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان با بيان اين مطلب كه فساد زيبنده نظام جمهوري اسلامي نيست و آثار به مراتب مخرب‌تري در صورت وجود در پي خواهد داشت، افزود: برخي از افراد براي كسب مال و منال دنيوي و به دست آوردن جايگاه و منصب، حاضر هستند با آبروي ديگران بازي كنند و دست به هركار غيراخلاقي مي‌زنند.
 
آيت الله نعيم آبادي در بخش ديگري از خطبه به ايام پاياني سال و عيد نوروز اشاره كرد و گفت: هر يك از افراد جامعه كه توانايي كمك به نيازمندان را دارد در اين ايام نزديك به عيد با اهدا كمك‌هاي خود آنان را در شادي خود سهيم سازد.
 
وي همچنين در بخش ديگري از سخنانش به بيان ويژگي خوارج اشاره كرد و گفت: اين افراد در زمان پيامبر نيز حضور داشتند و حتي پيامبر اسلام(ص) را به ترس از خداوند و تقوا دعوت مي‌كردند و پيامبر نيز نسبت به خطرات اين جريان انحرافي هشدار داده بودند.
 
امام جمعه بندرعباس افزود: اين خوارج در آن زمان حتي اميرمومنان(ع) را هم به واسطه تفاسير نادرست از قرآن به شهادت رساندند و امروز نيز در قالب وهابيت و گروهك‌هايي نظير داعش و طالبان بروز كرده‌اند و با همان تفاسير غلط آياتي كه مرتبط با مشركان است را به مسلمانان نسبت مي‌دهند و گاها حمام خون به راه مي‌اندازند.
 
امام جمعه بندرعباس گفت: اين تفكر و جريان از آن زمان وجود داشته و در حال حاضر نيز وجود دارد و از بين رفتني نيست تنها مي‌توان آن را كنترل كرد.