پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : نوبخت: افزايش حقوق‌ همان 20 درصد مصوب مجلس است
شنبه، 11 اسفند 1397 - 15:42 کد خبر:39514
رئيس سازمان برنامه و بودجه كل كشور مي‌گويد افزايش حقوق‌ها همان ۲۰ درصدي است كه مجلس بر اساس پيشنهاد دولت در لايحه بودجه تصويب كرده است. يعني حدود 500 هزار تومان به حقوق كارمندي كه ماهانه دو ميليون و 500 هزار تومان اضافه خواهد شد.


به گزارش جنوب ايران، محمدباقر نوبخت در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به نشست كميسيون تلفيق بودجه براي بررسي نحوه توزيع 14 ميليارد دلار براي كالاهاي اساسي گفت: هنوز تصميم‌گيري قطعي به عمل نيامده است، از صبح پيشنهادات مختلفي در كميسيون تلفيق مجلس مطرح شد و همه اين پيشنهادها بر اين بود كه به چه ترتيبي مي‌توانيم با ارز ترجيحي 4200 توماني 14 ميليارد دلار ارز را در سال آينده صرفاً براي معيشت مردم و تأمين كالاهاي اساسي در نظر بگيريم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در اين راستا پيشنهادات متنوعي مطرح بود از جمله اينكه برخي خواستار آن بودند تا 14 ميليارد دلار به قيمت ارز آزاد و يا نيمايي وارد شود و دولت مابه‌التفاوت آن را به صورت نقد به مردم پرداخت كند؛ همچنين مطرح شد تا 14 ميليارد دلار با ارز 4200 توماني به سبك كوپني بين مردم تقسيم شود.
 
نوبخت اظهار داشت: جمعي از نمايندگان پيشنهاد داشتند ساز و كار توزيع 14 ميليارد دلار ارز بر عهده دولت باشد و فقط تأكيد كنند عدالت و انصاف در خصوص توزيع كالاها رعايت شود كه هيچ‌كدام از اين پيشنهادها كه از صبح تاكنون مطرح بود منتج به رأي نشد.
 
وي با اشاره به اينكه نشست كميسيون تلفيق موقتاً تا ساعت يك امروز ظهر پايان يافت، عنوان كرد: مجددا از ساعت يك دور هم خواهيم بود تا با همفكري مجلس و دولت پيشنهاد مشتركي را به تأييد و تصويب برسانيم و ساعت 2 در جلسه علني مجلس آن پيشنهاد به تصويب نهايي قوه مقننه برسد.
 
رئيس سازمان برنامه و بودجه كل كشور با بيان اينكه در اين جلسه اشاره‌اي به موضوع افزايش 20 درصدي حقوق‌ها نشده است، گفت: در جلسه كميسيون تلفيق صرفاً مبحث چگونگي توزيع 14 ميليارد دلار براي كالاهاي اساسي مطرح بود و افزايش حقوق‌ها همان 20 درصدي است كه مجلس بر اساس پيشنهاد دولت در لايحه بودجه تصويب كرده است.