پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : انتخابات اتاق بازرگاني بندرعباس به تعويق افتاد +جزئيات
شنبه، 11 اسفند 1397 - 15:49 کد خبر:39516
انتخابات اتاق بازرگاني بندرعباس كه قرار بود همزمان با سراسر كشور از ساعت 8 صبح امروز در محل اتاق بازرگاني بندرعباس و با حضور بيش از 600 نفر از واجدين شرايط راي دادن ( عضويت در اتاق) برگزار شود، با حاشيه‌هاي عجيبي رو به رو شد.


به گزارش جنوب ايران، انتخابات اتاق بازرگاني بندرعباس كه قرار بود همزمان با سراسر كشور از ساعت 8 صبح امروز در محل اتاق بازرگاني بندرعباس و با حضور بيش از 600 نفر از واجدين شرايط راي دادن ( عضويت در اتاق) برگزار شود، با حاشيه‌هاي عجيبي رو به رو شد.

گزارش لحظه به لحظه جنوب ايران از اين اتفاقات را بخوائيد:

ساعت 8: درب شعبه اخذ راي پس از آماده‌سازي دستگاه‌هاي راي‌گيري گشوده شد.ساعت 8:20 فقط افرادي كه واجد شرايط راي دادن هستند مي‌توانند با در دست داشتن كارت عضويت وارد محل شعبه راي گيري شوند.

ساعت 8:45 شماري از افراد با سر دادن شعارهايي مانع از ورود دارندگان كارت بازرگاني به محل اخذ راي شدند. اين افراد عمدتا تيپ و چهره‌اي كه شبيه بازرگانان و يا تجار و توليدكنندگان باشند، ندارند اما در روند برگزاري انتخابات اختلال ايجاد كرده‌اند.

ساعت 9 سيد جواد زماني معاون امور استان‌هاي اتاق بازرگاني ايران براي برگزاري انتخابات و نظارت بر فرآيند اجرا در محل اتاق حضور يافته است.

ساعت 9:30 بر شدت اعتراضات در مقابل درب اتاق بازرگاني بندرعباس افزوده شده و نيروي انتظامي كه تا پيش از اين با دو نفر براي تأمين امنيت صندوق حاضر شده بود، بر تعداد نيروهاي خود افزوده است.

ساعت 9:45 درب اتاق بازرگاني بندرعباس توسط مجموعه‌اي از افراد گل گرفته شد و به دنبال آن درب شعبه اخذ راي نيز بسته شد تا خدشه‌اي به فرآيند برگزاري انتخابات وارد نشود.

 ساعت 10: گفته مي‌شود تنش‌هايي نيز در درون اتاق بازرگاني بندرعباس ميان اعضاي هيأت رئيسه با زماني كه از تهران براي برگزاري انتخابات آمده است، بوجود آمده و فرآيند راي گيري به كلي متوقف شده است.

ساعت 10:30 با بالاگرفتن شدت تنش‌ها در اتاق و بسته شدن درب حوزه راي‌گيري، خليل قاسمي كه رياست هيأت نظارت بر انتخابات اتاق را بر عهده دارد نيز با مراجعه به محل اتاق بازرگاني اجازه ورود به اتاق را پيدا نمي‌كند. افرادي كه درب اتاق بازرگاني را گل گرفته‌اند نمي‌گذارند هيچ كسي وارد و يا خارج شود.

ساعت 11: خليل قاسمي به همراه زماني و يك نفر ديگري كه به همراه زماني به بندرعباس آمده‌اند راهي استانداري هرمزگان مي‌شوند تا با حضور فرماندار بندرعباس و در حضور استاندار وضعيت را بررسي و تصميمي در اين زمينه اتخاذ كنند.

ساعت 11:30 همچنان درب محل راي گيري بسته است و كم كم از تعداد افرادي كه احيانا از راه دور براي شركت در انتخابات حضور پيدا كرده‌اند، كاسته مي‌شود...

ساعت 12 بازرگان نائب رئيس اتاق بازرگاني در گفت‌وگو با خبرنگاران: با روند برگزاري انتخابات به طريق فعلي معترضيم. نمي‌شود كه شب انتخابات ۶ نفر را رد كنند و ساعت ۱۱ صبح روز انتخابات دوباره تاييد كنند. وي عنوان كرد: آقاي زماني كه از تهران براي برگزاري انتخابات به بندرعباس آمده است همان فردي است كه يك ماه قبل تمام قد از رييس اتاق در مورد شبهاتي كه مطرح بود، حمايت كرد! بازرگان با بيان اين كه انتخابات را هيات نظارت برگزار مي‌كند، آقاي زماني چه كاره است؟!، خاطرنشان كرد: ما خواهان تعويق زمان انتخابات براي بررسي اين وضعيت و احقاق حقوق فعالان اقتصادي هستيم و قانونا نيز اين تعويق امكان‌پذير است.

ساعت 14:  انتخابات اتاق بازرگاني بندرعباس به تعويق افتاد
 
نهمين دوره از انتخابات اتاق بازرگاني بندرعباس كه قرار بود همزمان با سراسر كشور از ۸ صبح امروز برگزار شود، با بروز حواشي از جمله گل‌گرفتن درب ورودي اتاق بازرگاني و بروز تنش و دعوا متوقف شد تا سيد جواد زماني معاون امور استان‌هاي اتاق ايران كه براي برگزاري انتخابات به بندرعباس آمده به همراه خليل قاسمي رييس هيات نظارت استان راهي استانداري هرمزگان شوند.
 
دقايقي قبل حوالي ساعت 14 جلسه در استانداري كه با حضور استاندار و فرماندار برگزار شد، پايان يافت و قرار شد با تنظيم صورتجلسه‌اي در محل اتاق بازرگاني بندرعباس، انتخابات در زمان ديگري برگزار شود.   هم‌اكنون جلسه ويژه‌اي در محل اتاق بازرگاني بندرعباس در حال برگزاري است و ما جزئيات اين جلسه را بزودي اطلاع‌رساني خواهيم كرد...