پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ادغام بانك هاي ارتش، سپاه و ناجا در بانك سپه
شنبه، 11 اسفند 1397 - 23:44 کد خبر:39518
بانك هاي انصار، قوامين، حكمت ايرانيان، مهر اقتصاد و مؤسسه كوثر در قالب يك بانك واحد با ثبات در بانك سپه ادغام مي شود.


 بانك مركزي در اطلاعيه اعلام كرد: با هدف متمركز كردن توانمندي و ظرفيت‌ بانك‌هاي انصار، قوامين، حكمت ايرانيان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباري كوثر در قالب يك بانك واحد با ثبات در بانك سپه ادغام مي شود.

 


به گزارش جنوب ايران، روابط عمومي بانك مركزي اعلام كرد: بر اساس مصوبات شوراي پول و اعتبار و شوراي عالي هماهنگي اقتصادي(سران سه قوه) در ارتباط با ادغام بانك‌ها و موسسه اعتباري وابسته به نيروهاي مسلح در بانك سپه، اين مهم با اتخاذ تمهيدات مناسب و اطمينان بخش براي مشتريان، سپرده‌گذاران، سهامداران، كاركنان و ساير ذينفعان مد‌نظر قرار گرفته و پس از انجام بررسي‌هاي كارشناسي گسترده با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي ذي‌ربط، برنامه‌اي جامع، هماهنگ و مؤثر در مسير اصلاح نظام بانكي كشور و ساماندهي بازار پول تدوين شده است.

بر اين اساس، با هدف متمركزكردن توانمندي و ظرفيت‌ بانك‌هاي انصار، قوامين، حكمت ايرانيان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباري كوثر در قالب يك بانك واحد با ثبات و كارآمدتر و به منظور ارائه خدمات بهتر به خانواده نيروهاي مسلح و عموم مردم، بانك‌ها و مؤسسه اعتباري يادشده در بانك سپه به عنوان نخستين بانك ايراني و يكي از بانك‌هاي معتبر دولتي در عرصه بانكداري كشورمان ادغام مي شوند.

در اين راستا و به منظور اطلاع‌رساني شفاف به آحاد جامعه، بالاخص ذينفعان اصلي (سپرده‌گذاران، سهامداران و كاركنان)، موارد زير را به استحضار مردم شريف ايران مي‌رساند:

1. ارايه خدمات بانكي به تمامي مشتريان محترم اعم از سپرده‌گذاران و تسهيلات‌گيرندگان توسط بانك‌ها و مؤسسه اعتباري يادشده، با مديريت و راهبري بانك سپه طبق روال عادي قبلي به قوت خود ادامه مي‌يابد و مشتريان مي‌توانند خدمات مزبور را همانند گذشته در چارچوب قراردادهاي سپرده‌گذاري، تسهيلاتي و ساير قراردادهاي منعقده قبلي دريافت كنند.

2. به منظور حفظ و ايفاي حقوق تمامي سهامداران بانك‌ها و مؤسسه اعتباري تحت ادغام و با عنايت به بررسي‌هاي كارشناسي همه جانبه و هماهنگي انجام گرفته با سازمان بورس و اوراق بهادار، چارچوب مدوني براي اين مهم تنظيم شده و طبق برنامه، هر يك از بانك‌ها و مؤسسه اعتباري يادشده نسبت به تعيين تكليف وضعيت سهامداران مرتبط با خود اقدام مي كنند و به تمامي سهامداران اطمينان داده مي‌شود كليه حقوق آن‌ها كارسازي و ايفا خواهد شد.

3. كليه كاركنان شاغل در بانك‌ها و مؤسسه اعتباري موضوع اين فرآيند همانند گذشته مشغول به فعاليت بوده و تمامي حقوق و مزاياي آنان مطابق قراردادهاي منعقده قبلي برقرار مي‌باشد.

4. بي‌ترديد در كنار لطف و مرحمت الهي، اصحاب رسانه، كارشناسان، مديران و صاحب‌نظران نظام بانكي در راستاي تشريك مساعي جهت دستيابي به اهداف مدنظر اين تكليف مهم، نقش انكارناپذيري داشته و مددكار مسئولان و عوامل اين مأموريت عظيم هستند.

در پايان، خاطر نشان مي‌سازد، اين فرآيند به عنوان گامي مهم در راستاي حفظ ثبات و سلامت نظام بانكي محسوب گرديده و همراهي در اجراي موفق آن براي ارائه خدمات بهتر به آحاد جامعه مورد انتظار مي‌باشد. بنابراين بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران از هموطنان گرامي تقاضا دارد اخبار و اطلاعات مربوط به اين طرح ملي را صرفاً از طريق اطلاعيه‌هاي رسمي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران يا بانك سپه پيگيري كنند.