پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : احمدي منش: آتش سوزي كمپ ترك اعتياد آبشورك ناشي از خودكشي نبوده
جمعه، 17 اسفند 1397 - 01:39 کد خبر:39566
رئيس محاكم انقلاب بندرعباس با تكذيب شايعه خودكشي دسته جمعي بهجويان در كمپ آبشورك بندرعباس گفت: دراين حادثه كه منجر به فوت يك نفر از بهجويان شده است، پرونده قضايي تشكيل و در شعبه ويژه قتل در حال رسيدگي است.


به گزارش جنوب ايران، عليرضا احمدي منش رئيس محاكم انقلاب بندرعباس و معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان هرمزگان ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس خودكشي دسته جمعي بهجويان در يك كمپ ترك اعتياد بندرعباس را رد و اظهار داشت: پرونده قضايي در رابطه با فوت يكي از بهجويان اين كمپ تشكيل و در شعبه ويژه قتل در حال رسيدگي است.


آتش سوزي كمپ ترك اعتياد آبشورك ناشي از خودكشي نبوده  و متهم سوابق كيفري متعدد داشته است


   وي در تشريح جزئيات اين خبر عنوان كرد: در تحقيقات اوليه از دو نفر از متهمان دستگير شده يكي از آنها مدعي گرديد با يكي از كارمندان  اين كمپ درگير شده است و  با ورود به سالن و بستن درب به ايجاد حريق در محل مذكور اقدام نموده است. نهايتا با همكاري آتش نشاني و تخريب ديوار كمپ، ساير افراد توانستند از محل خارج شوند.
 
   رئيس محاكم انقلاب بندرعباس در ادامه افزود: يكي از اين افراد كه به آتش زدن كمپ اقدام كرده است داراي سابقه كيفري متعدد بوده و پيش از اين تحت پيگرد قرار گرفته بود.
 
   احمدي منش اضافه كرد: دراين حادثه متاسفانه يك نفر از بهجويان كه روز‌هاي پاياني درمانش را در اين كمپ مي‌گذراند بدليل استنشاق دود غليط ناشي از حريق فوت نمود و خوشبختانه مصدومان ديگر پس از معالجه ترخيص و يا براي ادامه درمان به كمپ‌هاي ديگر فرستاده شده اند.
 
   معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري هرمزگان همچنين گفت: هر دو متهم اين پرونده روزهاي پاياني درمانشان را سپري مي نمودند. 
 
   وي با توجه به عدم تكميل تحقيقات در خصوص علت وقوع حادثه و فوت يكي از بهجويان بيان داشت: اظهار نظر در خصوص دلايل وقوع صرفا به عهده مقامات قضايي است .
 
   اين مقام قضايي انتشار اخبار شتاب زده و غيرموثق دراين خصوص از طرف اشخاص غيرمسئول را رفتاري غيرحرفه اي و قابل پيگرد قضايي دانست و از همه اصحاب رسانه خواست اخبار صحيح را صرفا از طريق مراجع رسمي و ذي ربط مطالبه كنند.