پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : احداث سالن ورزشى در گراهون بشاگرد به همت تيم جهادي
سه شنبه، 6 فروردین 1398 - 00:52 کد خبر:39651
رئيس هيأت ووشو هرمزگان از احداث سالن ورزشى در منطقه گراهون بشاگرد به‌همت تيم جهادى محبين‌الائمه خبر داد.


به گزارش جنوب ايران، عليرضا بهرمن از احداث سالن ورزشى در منطقه گراهون بشاگرد خبر داد و اظهار داشت: اين اقدام جهادى در راستاى توسعه فضاي ورزشي و حمايت از جوانان علاقمند به ورزش و به‌همت تيم جهادى محبين‌الائمه تهران صورت مى‌گيرد.
 
وى افزود: تيم جهادى محبين‌الائمه تاكنون اقدامات ارزنده‌اى را در منطقه گراهون بشاگرد انجام داده است و در نوروز امسال با بهره‌گيرى از ١٥٠ طلبه، دانشجويان مؤمن و جوانان ولايى بشاگرد، كار احداث خوابگاه دانش‌آموزى را در اين منطقه محروم به پايان رسانده است و ساخت حسينيه، يكى از اقداماتى مؤثرى بود كه در نوروز ٩٧ توسط اين گروه جهادى صورت گرفت.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان اضافه كرد: طى مذاكرات صورت‌گرفته با مديركل ورزش و جوانان هرمزگان، وى از اين حركت جهادى استقبال كرد و آماده همراهى و كمك‌هاى لجستيكى و امكانات در جهت ساخت سالن ورزشى در اين منطقه است و انتظار هم از يك مدير جهادى همين است چراكه به فرموده مقام معظم رهبرى(مدظله‌العالى) فعاليت‌هاى جهادى بايستى سرلوحه كار در كشور قرار گيرد.
 
بهرمن در خصوص راه‌اندازى رشته ورزشى ووشو در بشاگرد بيان كرد: تلاش مى‌كنيم اين رشته در سراسر هرمزگان فعال شود و با همت همكارانمان در هيأت و نگاه مثبت مسؤولان محلى و استانى، طى دو سال آينده محروميت ووشو را در سراسر استان هرمزگان از بين خواهيم برد و همان‌طور كه قول داده بوديم، هيأت ووشو شهرستان بشاگرد را به‌سرپرستى صادق پيشدار فعال كرديم و بزودى كلاس‌هاى آموزشى در مراكز بخش‌ها و دهستان‌هاى اين منطقه راه‌اندازى خواهد شد. 
 
وى افزود: فرزندانمان در نقاط محروم استان داراى استعداد ويژه‌اى در رشته‌هاى رزمى هستند و اميدواريم طي سال‌هاى آينده شاهد حضور نوجوانان و جوانان بشاگردى در تيم‌هاى ملى ووشو باشيم.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان با بيان اينكه بشاگرد به بزرگى يك استان است، تصريح كرد: يكى از اهدافمان توسعه ووشو در مناطق محروم شرق استان است چراكه استعدادهاى بسيارى در اين بخش از هرمزگان نهفته است و حداقل كارى كه ما به‌عنوان يك هيأت مى‌توانيم براى بشاگرد انجام بدهيم از بين بردن محروميت رشته ورزشى ووشو در اين منطقه است چراكه بشاگرد به بزرگى يك استان است و به نگاه ويژه‌ترى از سوى مسؤولان نياز دارد و هرچه اماكن فرهنگى، ورزشى و آموزشى در اين منطقه محروم احداث شود به سود استان است و مانع از سرازير شدن اهالى روستاها به شهرها مى‌شود و اين موضوع به امنيت منطقه كمك مؤثري خواهد كرد.
 
بهرمن اظهار داشت: جوانان بشاگردى آماده كمك‌رسانى به نيروهاى جهادى هستند و طى امسال و سال‌هاى قبل شاهد بوديم كه چگونه با عشق و علاقه به‌دنبال توسعه منطقه‌شان هستند و پاياپاى گروه‌هاى اعزامى از تهران، فعاليت جهادى داشتند و كار درست هم همين است چراكه به قول مرحوم حاج عبدالله والى «بشاگرد را بايد بشاگردي ساخت».
 
وى در ادامه با بيان اينكه بشاگرد سرشار از استعداد ورزشي است، عنوان داشت: قصد داريم در نيمه دوم سال ٩٨ رقابت‌هاى استانى ووشو را در بشاگرد برگزار كنيم و يكى از اهدافمان از اين كار، آشنايى بيشتر جوانان و مردم با اين رشته رزمى مهيج و پرطرفدار است.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان در پايان گفت: بشاگرد داراي سه بخش گوهران، مركزى و گافر، ٦ دهستان و ١٨٠ روستاست و نياز است جهت توسعه ورزش در اين منطقه يك برنامه‌ريزى گسترده و جهادى در اين زمينه صورت گيرد.