پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : 75 هزار خانوار فرهنگي در هرمزگان اسكان شدند
جمعه، 16 فروردین 1398 - 23:59 کد خبر:39672
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با پايان تعطيلات سال نو، ستاد اسكان نوروزي فرهنگيان هرمزگان با پذيرش 75 هزار خانوار به كار خود پايان داد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، موسي دادي‌زاده سرخايي عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: اين تعداد گردشگر نوروزي در قالب 811 هزار نفر روز است كه تا پايان فعاليت ستاد پذيرش شدند.
 
وي با بيان اينكه امسال 19 پايگاه با سه هزار و ۱۰۶ كلاس درس در ۴۰۷ مدرسه براي اسكان فرهنگيان در نظر گرفته شده بود، افزود: علاوه بر اين ميزان، با توجه به ناپايداري هوا در ايام نوروز، به دستور مقام عالي وزارت و پيگيري جدي قاﺋم مقام وزير مبني بر استفاده از تمام ظرفيت‌ها، افزايش مدارس و كلاس‌هاي درس براي اسكان همه ي مسافران اعم از فرهنگي و غير فرهنگي در دستور كار قرار گرفت و بيش از 40 سالن ورزشي نيز به اين مهم اختصاص يافت.
 
وي ادامه داد: با برنامه‌ريزي و فعاليت بي‌وقفه در نوروز امسال، استقبال خوب فرهنگيان از ستادهاي اسكان آموزش و پرورش استان را شاهد بوديم و اميدواريم رفاه و رضايت خاطر گردشگران عزيز فرهنگي را در اين مدت تامين كرده باشيم.
 
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان همچنين اضافه كرد:  خدمات‌رساني ستاد اسكان فرهنگيان هرمزگان از 28 اسفند ماه سال گذشته تا پايان تعطيلات، بدون‌وقفه و در طول شبانه‌روز ادامه داشت و همه تلاش بر اين بود كه بهترين خدمات به فرهنگيان عزيز ارائه شود.
 
اين مسوول همچنين گفت: برابر پيش‌بيني‌ها و روند فعاليت ستادهاي اسكان، نواحي يك و دو بندرعباس و شهرستان قشم بيشترين آمار پذيرش مسافر را به خود اختصاص دادند.
 
وي با قدرداني از همه ي عوامل اجرايي در ستادهاي اسكان فرهنگيان استان يادآور شد: شرايط خاص و ناپايداري هوا در اكثر روزهاي تعطيلات امسال، باعث افزايش تقاضا براي اسكان در مراكز آموزش و پرورش شد كه با وجود همه مشكلات و تنگناها اين مهم مديريت شد و خدمات لازم براي گردشگران نوروزي ارائه شد.
 
به گفته دادي‌زاده، ستادهاي اسكان فرهنگيان با بهره‌گيري از همه ظرفيت‌هاي خود سعي در ارائه بهترين خدمات را داشتند و خوشبختانه در اين مدت با وجود تراكم پذيرش هيچ حادثه يا مشكل خاصي در پذيرش و اسكان گردشگران گزارش نشد.
 
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان تحقق شعار وزارت آموزش و پرورش مبني بر كيفيت مطلوب، امنيت پايدار و مسافرت ارزان را مهم‌ترين رويكرد ستاد اسكان نوروزي آموزش و پرورش هرمزگان اعلام كرد و گفت: براي تحقق اين هدف با بسيج همه ظرفيت‌ها، فعاليت ستادهاي اسكان براي ارائه بهترين خدمات به فرهنگيان روزانه بررسي شد كه اميدواريم توانسته باشيم  شرايط خوبي را براي اسكان گردشگران عزيز فراهم و سفر خاطره‌انگيزي را در استان گردشگري هرمزگان تجربه كرده باشند.