پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : محمدحسيني تأكيد كرد: همگرايي بندر و گمرك براي رونق‌بخشي به بنادر كوچك
سه شنبه، 20 فروردین 1398 - 22:03 کد خبر:39684
مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر در ديدار با مدير كل گمرك شهيد باهنر بر لزوم همراهي و همگرايي بندر و گمرك براي رونق‌بخشي به بنادر كوچك در سواحل شرق هرمزگان تاكيد كرد.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي بندر شهيد باهنر، حميدرضا محمدحسيني ظهر امروز در اين نشست مشترك اظهار داشت: توسعه، تجهيز، و برنامه‌ريزي مناسب جهت رونق بخشيدن به بنادر كوچك در راستاي افزايش رونق توليد در كشور رويكرد مهم سازمان بنادر و دريانوردي است.
 
همگرايي بندر و گمرك براي رونق‌بخشي به بنادر كوچك
 
وي بر لزوم همكاري مقابل بندر و گمرك براي افزايش زيرساخت‌هاي بندر شهيد باهنر در راستاي افزايش ظرفيت براي پشتيباني از صادرات و ترانزيت در كشور تاكيد كرد.
 
مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر و بنادر شرق هرمزگان با اشاره به اقدامات توسعه‌اي سازمان بنادر در بندرجاسك گفت: توسعه اين بندر مهم سواحل مكران گامي تاثيرگذار در رونق بخشي به معيشت ساحل نشينان منطقه شرق هرمزگان است.
 
مهدي رضايي مديركل گمرك شهيد باهنر نيز طي اظهاراتي به ارائه برنامه‌ها و اولويت كاري اين مجموعه در سال 98 پرداخت و گفت: بنادر كوچك به ويژه در شرق استان نقطه قوت در اقتصاد دريامحور محسوب مي‌شوند و فرصتي مهم براي استفاده از ظرفيت‌هاي كشور در شرايط تحريم است.
 
وي اضافه كرد: همكاري متقابل بندر و گمرك باعث افزايش سرعت عمل، دقت، سلامت و رونق فعاليت‌هاي تجاري و اقتصادي در بنادر كشور مي‌شود.