پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : فعاليت سامانه بارشي هرمزگان از بعدازظهر شنبه شدت مي‌گيرد
شنبه، 24 فروردین 1398 - 10:07 کد خبر:39686
در حالي كه پيش بيني مي‌شد بارش‌ها از غروب جمعه در هرمزگان آغاز شود اما صبح شنبه در اغلب مناطق هرمزگان آفتابي است و پيش بيني‌ها حكايت از آن دارد كه از ظهر امروز به تدريج بارش‌ها در مناطق غربي و مركزي و سپس در شرق استان آغاز خواهد شد.


به گزارش جنوب ايران نيوز، كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي استان هرمزگان گفت: شدت فعاليت سامانه بارشي از ساعات بعدازظهر امروز قابل ملاحظه خواهد بود به طوريكه در برخي نقاط استان از جمله مناطق غربي وقوع تگرگ و تندباد لحظه اي نيز پيش بيني مي شود.
 
سجاد قهرماني در گفت و گو با ايسنا، منطقه خليج فارس، افزود: طي روز جاري و يكشنبه شاهد ناپايداري جوي و دريايي قابل ملاحظه در استان خواهيم بود.
 
وي اظهار كرد: طي اين مدت با تاثير موج ناپايدار بارشي  جنوبي رگبارباران و رعد وبرق و وزش تندباد لحظه اي خواهيم داشت كه شدت بارش سبب آبگرفتگي در تمام نقاط استان خواهد شد و وقوع سيلاب در استان  نيز دور از انتظار نخواهد بود.
 
قهرماني تصريح كرد: تا ساعات ظهر بصورت پراكنده در برخي نقاط استان  رگبار باران و رعد وبرق خواهيم داشت اما از ساعات نزديك ظهر با حركت توده بارشي از روي خليج فارس به سمت غرب استان و تنگه هرمز شاهد شروع رگبارهاي منسجم و قابل ملاحظه در استان خواهيم بود كه اين شرايط طي ساعات بعدازظهر تا شب به سراسر استان خواهد رسيد.
 
كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي استان هرمزگان خاطرنشان كرد: شدت فعاليت سامانه بارشي از ساعات بعدازظهر قابل ملاحظه خواهد بود به طوريكه در برخي نقاط استان از جمله مناطق غربي وقوع تگرگ و تندباد لحظه اي نيز پيش بيني مي شود.
 
وي اضافه كرد: شرايط بارشي اين موج از روز يكشنبه تقويت خواهد شد و شدت بارش طي صبح يكشنبه در مناطق مركزي،شمالي،شرقي استان و همچنين تنگه هرمز تشديد خواهد شد. به تدريج از ظهر يكشنبه با شروع تندبادهاي شمال غربي از فعاليت اين موج بارشي در مناطق غربي كاسته خواهد شد و اين موج تا نزديك ظهر دوشنبه از مناطق شرقي استان خارج خواهد شد.
 
قهرماني اظهار كرد: وضعيت دريا تا روز دوشنبه با وزش بادهاي شديد شمال غربي نسبتا مواج خواهد بود كه توصيه مي شود از تردد هاي دريايي خودداري شود و تمهيدات لازم در تمامي بنادر استان صورت گيرد.
 
وي با بيان اينكه از لحاظ دمايي به طور نسبي شاهد كاهش دماي بيشينه در استان خواهيم بود، عنوان كرد: ميزان بارش  ايستگاه هاي سينوپتيك استان تا ساعت 7:30 صبح شنبه در شهرستان جاسك 1.7ميليمتر،  در سردشت 1.4 ميليمتر و در شهرستان حاجي آباد 0.2 ميليمتر بوده است.