پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : بازگشايي 30 خيابان جديد در بندرعباس
شنبه، 14 اردیبهشت 1398 - 01:19 کد خبر:39874
شهردار بندرعباس گفت: از اواسط سال 92 تاكنون، بيش از 30 خيابان جديد در شهر بندرعباس بازگشايي شده كه اين يك دستاورد قابل توجه در راستاي دستيابي به شعار توسعه متوازن محلات محسوب مي‌شود.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، عباس اميني‌زاده شامگاه سه‌شنبه در نخستين جلسه ستاد بازآفريني بافت‌هاي ناكارآمد و حاشيه‌نشين شهرداري بندرعباس در سال جاري، اظهار داشت: سال گذشته شهرداري بندرعباس در اجراي بازگشايي خيابان محله چاهستاني‌ها نشان داد كه چه اندازه اهل كار بوده و گواه اين مسئله تلاش شبانه‌روزي همكاران و سرعت قابل توجه در توافقات، عمليات عمراني و انجام بقيه مراحل اين پروژه بوده است.
 
وي افزود: در مناطق يك و سه نيز شاهد اجرا و بهره‌برداري از پروژه‌هاي بازگشايي معابر جديد بوديم كه اين اقدام در رونق‌بخشي و نظم‌دهي به بافت‌هاي ناكارآمد و فرسوده كمك قابل‌توجهي مي‌كند.
 
شهردار بندرعباس، يكي از شعارهاي اصلي اين دوره مديريتي را،«توسعه متوازن محلات» عنوان كرد و ادامه داد: بايد تلاش كنيم تا از ميزان 43 درصد بافت فرسوده شهر كاسته شود.
 
اميني‌زاده با بيان اينكه امسال منابع نقدي مثل سال‌هاي گذشته نخواهد بود، خاطرنشان كرد: هرگز نمي‌گوييم پول نيست، اما در سال جاري قطعا پول نقد، كمتر از قبل خواهد بود.
 
اميني‌زاده با تاكيد بر اينكه بازگشايي معابر جديد خدمت بزرگي به شهر است، اضافه كرد: توافقات لازم با شهروندان و قانع كردن مردم براي اجراي معابر جديد كار بسيار دشوار و انرژي‌بري است.
 
وي در ادامه نيز با بيان اينكه تلاش داريم در سال جاري براي در هر منطقه حداقل دو خيابان جديد بازگشايي شود، خاطرنشان كرد: از اواسط سال 92 تاكنون، بيش از 30 خيابان جديد در شهر بندرعباس بازگشايي شده كه اين يك دستاورد قابل توجه در راستاي دستيابي به شعار توسعه متوازن محلات محسوب مي‌شود.
 
اين مقام مسؤول ادامه داد: با وجود افزايش هزينه‌هاي تمام‌شده در اجراي پروژه‌هاي بازگشايي معابر جديد، اجراي دو خيابان 16 و 20 متري باقي مانده در محله چاهستاني‌ها اقدامات لازم را در دستور كار قرار داده‌ايم.
 
اميني‌زاده كه در جمع مديران شهرداري‌هاي مناطق سه‌گانه، معاونين و كارشناسان حوزه معاونت معماري و شهرسازي سخن مي‌گفت، ادامه داد: تمامي توافقات با شهروندان بايد در نهايت دقت صورت گرفته و توافقات مربوط به دو خيابان جديد در محله چاهستاني‌ها نيز بايد طي سه ماه آينده به اتمام برسد.
 
شهردار بندرعباس در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر اينكه بازگشايي معابر عامل محرك هر محله و منطقه است، اظهار كرد: ما بايد به فكر افزايش ارزش املاك و سود شهروندان در اجراي پروژه‌هاي بازگشايي باشيم.
 
وي با بيان اينكه بيشترين تلاش ما در توافقات، بايد امتيازدهي به شهروندان باشد، افزود: قطعا در امتيازدهي به مردم، هيچ خساستي نداريم.
 
اين مقام مسؤول بيان كرد: تغيير كاربري از مسكوني به تجاري در بافت‌هاي فرسوده و در كنار معابر تازه بازگشايي شده، علاوه بر ارزش‌دار كردن املاك، باعث رونق‌بخشي به محله و منطقه و همچنين ورود خدمات به دل محلات مي‌شود.
 
اميني‌زاده با اظهار اينكه شهروندان ساكن بافت‌هاي موسوم به فرسوده و ناكارآمد، شخصيت‌هاي نجيب و قابل احترام ويژه هستند، بيان كرد: بازگشايي خيابان‌هاي جديد باعث افزايش سطح فرهنگ، خدمات، اقتصاد و غيره در هر محله مي‌شود.
 
وي تصريح كرد: ورود خدمات‌شهري به بخش‌هايي كه كار بازگشايي صورت گرفته، از ديگر اهداف و مزاياي اجراي اين پروژه‌ها است.