پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : بهرمن: برگزارى اردوى تيم ملى ووشو به ميزبانى بندرعباس
شنبه، 14 اردیبهشت 1398 - 23:51 کد خبر:39886
مربى تيم ملى ووشوى جوانان از برگزارى اردوى تيم ملى به ميزبانى بندرعباس خبر داد و گفت: شرايطمان در رقابت‌هاى آسيايى از جهانى سخت‌تر است.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومى هيأت ووشو هرمزگان؛ عليرضا بهرمن عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با رايزنى‌هاى انجام شده و موافقت فدراسيون يكى از اردوهاى تيم ملى ووشوى جوانان در بخش پسران به ميزباني بندرعباس برگزار مى‌شود.
 
 
وى با بيان اينكه تيم ملى در دو بخش تالو و ساندا به بندرعباس مى‌آيد، افزود: قرار است سومين مرحله از اردوها از تاريخ ٢٧ خرداد لغايت ١٣ تيرماه سال جارى با حضور تمامى ملى‌پوشان به ميزبانى بندرعباس انجام شود چراكه شرايط آب و هوايى برونئى در اين مقطع از سال به جنوب كشورمان شباهت دارد.
 
مربى تيم ملى ووشوى جوانان كشور بيان كرد: تمامى تمهيدات لازم از سوى اداره كل ورزش و جوانان استان و هيأت ووشو هرمزگان جهت حضور ملى‌پوشان در بندرعباس تدارك ديده شده است.
 
بهرمن عنوان داشت: شرايطمان در رقابت‌هاى ووشوى قهرمانى آسيا به مراتب از مسابقات جهانى اين رشته سخت‌تر است چراكه اكثر كشورهاى صاحب‌نام ووشو در آسيا حضور دارند و حتى كشور ميزبان نيز به‌عنوان يك رقيب جدى در اين پيكارها حضور خواهد داشت و برونئى هميشه ثابت كرده است كه در آسيا رقيب دست و پا بسته‌اى نيست و در بخش تالو يك پاى مدال بوده است.
 
وي خاطرنشان ساخت: شرايطي را جهت حضور مربيان و ورزشكاران مستعد استان در اردوي بندرعباس فراهم مي‌كنيم چراكه معتقديم از اين حضور كوتاه تيم ملي در هرمزگان بايستي در جهت تقويت فني ووشوكاران استانمان استفاده بهينه شود.   
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان يادآور شد: با توجه به تغييرات شرايط سنى از سوى فدراسيون جهانى ووشو(IWUF) بسيارى از ملى‌پوشان را در اختيار نداريم و اكثرأ به يك رده بالاتر رفته‌اند و اين موضوع مقدارى كار مربيان را دشوار كرده اما ووشوى ايران طى اين سال‌ها نشان داده است كه يك مدعى جدى براي رقباست و هرگز از شرايط به‌وجود آمده ترسى نداريم.
 
بهرمن در پايان با بيان اينكه اميرحسين چرزه و بنيامين تنى در بخش تالوى نوجوانان و محمدصدرا اردشيرى در بخش سانداى جوانان به‌عنوان نمايندگان هرمزگان راهى اردوى تيم ملى خواهند شد، تصريح كرد: بنيامين تنى در فرم‌هاى نن‌چوان و نن‌دائو به مصاف حريفان خواهد رفت و اميرحسين چرزه در فرم‌هاى چانگ‌چوان و دائوشو با رقباى خود مصاف مى‌دهد و محمدصدرا اردشيرى در وزن منهاى ٦٥ كيلوگرم ساندا به ميدان مبارزه مى‌رود.
 
لازم به ذكر است؛ اردوى تيم ملى ووشو جهت اعزام به رقابت‌هاى قهرمانى ٢٠١٩ جوانان آسيا در بخش تالو قرار است از ٢٨ ارديبهشت ماه جارى زير نظر فرشاد عربى و عليرضا بهرمن در مجموعه ورزشى آزادى تهران آغاز شود و هدايت سانداكاران بر عهده امير اوجاقى و كيوان شيرآقايى خواهد بود.
 
رقابت‌هاى قهرمانى جوانان ٢٠١٩ آسيا قرار است ٢٤ مرداد لغايت دوم شهريورماه ٩٨ به ميزبانى كشور برونئى دارالسلام برگزار شود.