پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : نياز به همه گروه‌هاي خوني در هرمزگان/ اهداكنندگان به شب قدر موكول نكنند
پنجشنبه، 2 خرداد 1398 - 00:55 کد خبر:40043
مديركل انتقال خون هرمزگان با بيان اينكه شمار مراجعه كنندگان به مراكز اهداي خون كاهش يافته است، تصريح كرد: با ادامه اين روند ذخاير خوني استان در چند روز اخير با كاهش روبه رو مي‌شود و اكنون به همه گروه‌هاي خوني در استان نياز است.


به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي اداره كل انتقال خون هرمزگان، ايمان زارعي با اعلام اين خبر از شهروندان خواست كه اهداي خون را به شب‌هاي قدر موكول نكنند و براي جلوگيري از ازدحام جمعيت در شب‌هاي قدر هر چه سريعتر به مراكز انتقال خون استان مراجعه كنند.
See the source image
مديركل انتقال خون هرمزگان اضافه كرد: در شب‌هاي قدر نيز ده مركز ثابت و سيار از ساعت ۲۱ تا پايان مراسم به اهدا كنندگان خون خدمات رساني مي‌كنند.
 
زارعي با اشاره به اينكه هرمزگان روزانه به طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نياز دارد، خاطرنشان كرد: در ماه مبارك رمضان هم شهر‌هاي بندرعباس، بندرلنگه، ميناب و قشم صبح‌ها از ساعت هشت و نيم صبح تا سيزده وعصر‌ها بعد از افطار تا ساعت ۲۳.۳۰ دقيقه آماده خدمات به اهداكنندگان خون است.
 
مديركل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اينكه حدود دو هزار بيمار خاص در استان وجود دارد، ابراز كرد: عمده مصرف خون در استان بيماران خاص، عمل‌هاي جراحي و مصدومان حوادث جاده‌اي هستند.
 
زارعي در پايان با بيان اينكه مردان هر سه ماه يكبار و بانوان هر چهار ماه يكبار مي‌توانند خون را اهدا كنند، عنوان كرد: شهروندان براي اهداي خون خود به مراكز خونگيري در شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، قشم و ميناب از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ مراجعه كنند.