پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : لزوم برنامه ريزي براي كاهش قيمت تمام شده مرغ در هرمزگان
یکشنبه، 5 خرداد 1398 - 00:03 کد خبر:40073
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان گفت: با اقدامات و تلاش هاي صورت پذيرفته شده آرامش نسبي بر بازار هرمزگان حاكم است و اين ثبات بايد بيش از پيش تقويت گردد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، ايرج حيدري عصر شنبه در كارگروه تنظيم بازار استان هرمزگان با اشاره به اقدامات صورت پذيرفته براي كنترل بازار، عنوان كرد: با اقدامات و تلاش‌هاي شبانه روزي كه در سطح ملي و استاني صورت پديرفته است آرامش نسبي بر بازار كشور و هرمزگان حاكم است.
 
وي در همين رابطه افزود: دشمنان همچنان در پي ايجاد التهاب در بازار كشور هستند كه با اقدامات مقابله‌اي صورت پذيرفته به اهداف شوم خود در اين رابطه دست پيدا نخواهند كرد.
 
معاون هماهنگي اموراقتصادي استانداري هرمزگان تصريح كرد: بايد تلاش كرد با برنامه ريزي و ابتكار عمل آرامش بيشتري بر بازار هرمزگان حاكم گردد و شاهد ثبات بيشتري باشيم.
 
حيدري با اشاره به همراهي و همكاري خوب اصناف در مديريت بازار، خاطرنشان كرد: در چند ماه اخير با وجود برخي تلاطم‌ها در بازار بسياري از بازاريان منصفانه عمل كردند و مديران را براي مديريت بازار همراهي نمودند كه همراهي آنها جاي قدرداني دارد.
 
وي با اشاره به وجود برخي تخلفات در بازار، گفت: با تشديد اقدامات نظارتي از سوي سازمان، صنعت، معدن و تجارت و تعزيرات حكومتي با هرگونه تخلف در بازار برخورد گردد تا از بروز هرگونه سو استفاده جلوگيري شود.
 
معاون هماهنگي اموراقتصادي استانداري هرمزگان تصريح كرد: با توجه به كاهش قيمت مرغ در كشور جهاد كشاورزي به همراه ساير دستگاه‌هاي ذيربط زمينه عرضه اين ماده پروتئيني با قيمت مناسب در هرمزگان را فراهم نمايند.
 
حيدري خاطرنشان كرد: با توجه به افزايش سهميه شكر استان، دستگاه‌هاي متولي با برنامه ريزي مناسب و عرضه به موقع اين محصول به گونه‌اي عمل كنند كه كمبودي در بازار شكر در استان احساس نگردد.
 
وي گفت: اداره كل شيلات استان با افزايش اقدامات زمينه عرضه و توزيع هرچه بيشتر ماهي در بازار استان را با قيمت مناسب فراهم نمايد تا دغدغه‌اي در زمينه تأمين اين فرآورده پروتئيني در هرمزگان وجود نداشته باشند.
 
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان، اظهار داشت: با توجه به نياز بازار كشور و هرمزگان به لاستيك دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط زمينه ورود اين كالا را به استان از مبادي قانوني بيش از پيش تسريع نمايند.