پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : عرضه 100 هزار خودرو جديد بزودي در بازار
یکشنبه، 12 خرداد 1398 - 15:51 کد خبر:40137
60 هزار خودروي داراي كمبود قطعه از سوي ايران خودرو و 40 هزار خودرو از سوي سايپا به‌دليل عدم رسيدن به مرحله تجاري، به بازار عرضه نشده است.


 
 

دستيار ويژه وزير صمت گفت: با تكميل خودروهاي داراي كسري قطعات، خودروسازان به زودي ۱۰۰هزار خودرو جديد به بازار عرضه مي‌كنند.

به گزارش جنوب ايران نيوز، صادق نجفي با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: به‌دنبال تلاش خودروسازان كشور براي تكميل و تجاري‌سازي خودروهاي داراي كسري قطعات پيشرفته، قرار است اين خودروها به‌زودي به بازار عرضه شوند.

عرضه ۱۰۰ هزار خودرو جديد بزودي در بازار

وي با اشاره به پويش ملي داخلي‌سازي قطعات خودرو، اضافه كرد: پس از آغاز اين پويش كه توسط شركت‌هاي سايپا و ايران‌خودرو به اجرا درآمده، قرار است بخش اعظمي از خودروهاي ناقص اين شركت‌ها كه به‌دليلي كسري قطعات در پاركينگ‌ها انبار شده، به‌زودي تكميل شده و به بازار عرضه شود.

دستيار ويژه وزير صمت در خصوص چگونگي تأمين قطعات اين خودروها، تصريح كرد: قرار است كمبود قطعات اين خودروها با استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي داخلي و همچنين منابع جديد خارجي تأمين شود تا 100 هزار خودرو ناقص به‌سرعت در اختيار مشتريان و خريداران قرار گيرد.

نجفي با بيان اينكه براساس آمارهاي موجود 60 هزار خودرو متعلق به ايران‌خودرو و 40 هزار دستگاه نيز متعلق به سايپا است، گفت: اين خودروها تاكنون به‌دليل عدم رسيدن به مرحله تجاري، به بازار عرضه نشده و با توجه به سياست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمايه‌گذاري‌هايي كه اين شركت‌ها جهت تأمين قطعات كسري انجام داده‌اند، به‌زودي به بازار عرضه خواهند شد.

وي گفت: به‌نظر مي‌رسد با عرضه اين تعداد خودرو، بسياري از تعهدات قبلي اين دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود اين حجم از خودروهاي پرتيراژ داخلي به بازار، روند كاهش قيمت‌ها را نيز تسريع خواهد بخشيد.