پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات مطهري درباره ماجراي قتل همسر نجفي
دوشنبه، 13 خرداد 1398 - 18:59 کد خبر:40145
علي مطهري: افرادي در كشور پرستوهايي دارند/ نمي‌توان براي حفظ نظام از هر وسيله‌اي استفاده كرد

 

در اسلام براي رسيدن به يك هدف مقدس نمي‌توان از يك وسيله نامقدس استفاده كرد.

علي مطهري: افرادي در كشور پرستوهايي دارند/ نمي‌توان براي حفظ نظام از هر وسيله‌اي استفاده كردبه گزارش جنوب ايران نيوز، علي مطهري نماينده مجلس يادداشت زير را درباره حادثه نجفي منتشر كرده است:

در ارتباط با ماجراي آقاي دكتر نجفي دو نكته قابل توجه است:

اول اين كه صدا و سيما كه معمولاً حوادث جنايي را منعكس نمي‌كند با ذوق‌زدگي و خوشحال از ضربه زدن به رقيب سياسي به انعكاس كامل آن پرداخت و تنها زماني كه ندايي از مقام رهبري به او رسيد دست از اين عمل ناجوانمردانه خود برداشت و ناگهان سير اخبار درباره اين حادثه متوقف شد. ظاهراً خود مسئولان اين سازمان قبح اين گونه رفتارها را درك نمي‌كنند و حتما بايد ندايي از بالا برسد.

و دوم اين كه از اخبار رسيده و خصوصا سخنان خود آقاي نجفي معلوم شد كه افرادي در كشور پرستوهايي دارند كه گاهي بر گرد سياسيوني كه منتقد يا مخالف به شمار مي‌روند به پرواز درمي‌آورند و آنگاه فيلم و عكس تهيه مي‌كنند براي بستن دهان او و حذف وي از صحنه سياست، غافل از اين كه اگر اين روشها در دنيا مرسوم و رايج است و مجاز شمرده مي‌شود، براي يك مسلمان مجاز نيست بلكه حرام است.

تجسس در امور داخلي زندگي مردم از نظر اسلام مجاز نيست حتي براي يك هدف مقدس.

در اسلام براي رسيدن به يك هدف مقدس نمي‌توان از يك وسيله نامقدس استفاده كرد. نمي‌توان براي حفظ نظام از هر وسيله‌اي استفاده كرد و با آبروي مردم بازي كرد. اميدوارم ماجراي آقاي نجفي نقطه شروعي براي ترك اين روشها باشد.