پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ثبت‌نام بيمه كارگران ساختماني هرمزگان آغاز شد
یکشنبه، 19 خرداد 1398 - 23:26 کد خبر:40185
كارگران ساختماني استان هرمزگان براي استفاده از مزاياي بيمه تامين اجتماعي، با مراجعه به سامانه خدمات رفاهي ثبت نام كنند.


به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از ايلنا، كيامرث برخورداري احمدي (سرپرست اداره كل تعاون و كار هرمزگان) با اعلام آغاز ثبت نام بيمه كارگران ساختماني گفت: كارگران ساختماني در استان براي استفاده از مزاياي بيمه تامين اجتماعي، با مراجعه به سامانه خدمات رفاهي به نشاني www.samanehrefah.ir نسبت به ثبت نام خود و افراد تحت تكفل‌شان اقدام كنند.
 
او افزود: بر اساس قانون كارگران ساختماني تنها هفت درصد حق بيمه را به سازمان تامين اجتماعي پرداخت مي‌كنند و از پرداخت بقيه حق بيمه معاف هستند.
 
طبق اظهارات وي، بر اساس سهميه مشخص‌ شده براي استان‌ها، هرمزگان مي‌تواند نسبت به بيمه كردن ۱۹ هزار و ۱۸۵ نفر كارگر ساختماني اقدام كند كه تا پايان سال ۹۷ ۱۲ هزار و ۶۲۹ نفر بيمه‌ شده‌اند.
 
وي تاكيد كرد: ۶ هزار و ۵۵۶ نفر ديگر از اين سهميه باقي‌مانده كه اميد مي‌رود كارگران ساختماني با مراجعه با نشاني اينترنتي ياد شده نسبت به بيمه كردن خود و افراد زير پوشش‌شان اقدام كنند.
 
وي ادامه داد: بيمه كارگران ساختماني با توجه به ميزان وقوع حوادث ناشي از كار كه در اين بخش رخ مي‌دهد بسيار حايز اهميت است و سال گذشته اين استان شاهد ۲۳۶ مورد پيشامد ساختماني بود.
 
سرپرست اداره كل تعاون و كار هرمزگان ابراز داشت: طبق مصوبه كارگروه رفع موانع اجرايي بيمه اجتماعي كارگران ساختماني ثبت نام همه كارگران ساختماني اعم از بيمه شده و بيمه نشده در سامانه ياد شده الزامي است.