پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : جزئيات برگزاري مجمع عمومي ساليانه فولاد هرمزگان/ توزيع 110 ريال سود به ازاي هر سهم
جمعه، 14 تیر 1398 - 13:03 کد خبر:40262
اين مجمع با حضور هيات مديره، نماينده بورس و سهامداران اين شركت برگزار شد و ضمن تصويب صورت‌هاي مالي شركت در سال مالي 97، 110 ريال سود به ازاي هر سهم ميان سهامداران تقسيم شد.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي شركت فولاد هرمزگان هشتمين مجمع عادي ساليانه صاحبان سهام شركت فولاد هرمزگان مربوط به سال مالي منتهي به ۲۹/۱۲/ ۱۳۹۷ با حضور ۹۸.۸ درصد اعضا روز چهارشنبه ۱۲تيرماه ۱۳۹۸ در هتل هرمز بندرعباس با حضور هيات مديره، نماينده بورس و سهامداران اين شركت برگزار شد و ضمن تصويب صورت‌هاي مالي شركت در سال مالي 97، 110 ريال سود به ازاي هر سهم ميان سهامداران تقسيم شد.
 
 
 در ابتداي اين مجمع كه با حضور بيش از 98 درصد صاحبان سهام در هتل هرمز بندرعباس برگزار گرديذ، فرزاد ارزاني مديرعامل شركت فولاد هرمزگان ، ضمن ارائه گزارشي از عملكرد سالانه هيات‌مديره، تصريح كرد: دريافت تنديس ساخت محصول نوآوري برتر ايراني، كسب عنوان شركت پيشرو در بين 100 شركت برتر ايران، دريافت تقديرنامه دو ستاره جايزه ملي تعالي سازماني ايران، گواهي ملي حمايت از مصرف‌كنندگان، كسب عنوان صادر كننده نمونه استاني دريافت و دريافت  نشان لياقت حمايت از توليد ملي ، تنها بخشي از افتخارات فولاد هرمزگان جنوب در سال 1397 است.
 
وي با اشاره به دستاوردهاي اين مجموعه در سال 97، گفت: با افزايش توليد 32 هزار و 34 تن تختاال نسبت به سال 96 ، از توليد  1،408،244 تن در سال 96 به  توليد 1،440،276 تن تختال در سال 97 رسيديم و شاهد افزايش 2،27 درصدي در توليد محصول نهايي خود هستيم.
 
ارزاني در ادامه گفت: توليد گريدهاي آلياژي ويژه مربوط به صنعت لجستيك ميعانات نفتي، لوله و صنايع دريايي،  عبور 2.5 درصدي از ظرفيت اسمي توليد ساليانه آهن اسفتنجي با توليدي به ميزان 1.691.134 تن در واحد احيا مستقيم ، كاهش متوسط زمان  Tap To Tap  از 79.5 دقيقه در سال 96 به ازاي هر ذوب به 75.8 دقيقه در سال 97، كاهش مصرف الكترود در كوره‌هاي قوس الكتريكي از 1.98 كيلوگرم بر تن مذاب در سال 96 به 1.88 كيلوگرم بر تن مذاب در سال 97، كاهش مصرف نسوز از 7.65 كيلوگرم بر تن مذاب در سال 96 به 7.43 كيلوگرم بر تن مذاب در سال 97 ، كاهش متوسط توليد تختال خارج از رنج آناليزي از 0.76 درصد در سال 96 به 0.55 درصد در سال ۹۷ و كاهش متوسط عيوب تختال در بازرسي گرم از  2.57 درصد در سال 96 به 1.85 درصد در سال 97، نصب جرثقيل 85 تن نسوز در راستاي كاهش توقفات توليد، نصب و راه‌اندازي كمپرسور دوم واحد اكسيژن در جهت تداوم توليد گازهاي صنعتي و به حداقل رساندن توقف ناشي از عدم ارسال گازهاي صنعتي  به واحدهاي توليدي، انجام مطالعات مهندسي پروژه نصب لنس‌هاي سايد و ال در كوره‌هاي قوس انجام مطالعات مهندسي پروژه افزايش ريت شارژ مواد به كوره‌ها، انجام مطالعات مهندسي پروژه احداث تصفيه خانه احياي مستقيم، شروع عمليات اجرايي پروژه مهندسي خريد و اجراي 3 پست برق 63 كيلوولت به 400 ولت، ايجاد و راه‌اندازي سيستم اطلاعاتي بومي‌سازي،  راه‌اندازي سيستم اطلاعاتي استعلام الكترونيك، اخذ گواهي مجوز تحقيق و توسعه استاني و كشوري از سازمان صنعت و معدن و تجارت و...  جزو دستاوردهاي فولاد هرمزگان در سال ۹۷ بوده است.
 
وي ضمن تاكيد بر عملكرد بسيار مطلوب در حوزه فروش تصريح كرد : عليرغم تحريم هاي ظالمانه موفق به فروش 1384113 تن محصول در بازارهاي داخلي و خارجي شديم.
 
مديرعامل شركت فولاد هرمزگان جنوب ضمن اشاره  به كسب گواهينامه iso 50001 در سال 97 در رمينه مديريت بهينه مصرف انرژي، به نحوه صرفه جويي و مديريت مصرف انرژي در شركت فولاد هرمزگان درسال 97 پرداخت و گفت: در زمينه كاهش ميزان مصرف برق اقدام‌هاي قابل توجهي انجام گرفته است كه مي‌توان به كاهش 300 ميليارد ريالي هزينه برق مصرفي مجتمع از طريق تامين برق از شركت خصوصي به ميزان 150 مگاوات توان اكتيو در سال 96 و 97، صرفه‌جويي و كاهش هزينه به مبلغ 440 هزار يورو با تغيير تب چنجر ترانس‌هاي پست  SMP از  OFF-LOAD به  ON-LOAD جهت عدم توقف توليد و جلوگيري از حادثه و انفجار ترانس‌ها،  صرفه‌جويي و كاهش هزينه به مبلغ 8 ميليارد و 500 ميليون ريال در هزينه‌هاي برق مصرفي در 6 ماهه دوم سال 97 از طريق بررسي و پيش‌بيني ميزان برق مصرفي و انتخاب گزينه مناسب از تعرفه‌هاي وزارت نيرو، كاهش 55 ميليارد و 500 ميليون ريالي هزينه برق مصرفي شركت با مشاركت در طرح ذخيره عملياتي شركت برق منطقه‌اي، صرفه‌جويي و كاهش هزينه به مبلغ 50 ميليارد ريالي با بومي‌سازي تجهيزات  SVC  (راكتور و خازن) و قطعات يدكي و... اشاره كرد.
 
ارزاني ادامه داد:‌ در زمينه آب نيز قادر شده‌ايم كه به بهينه‌سازي مصرف آن دست يابيم كه از جمله مي‌توان به افزايش ميزان توليد آب از 501  به 510 متر مكعب بر ساعت با اجراي پروژه‌هاي بهبود پيش تصفيه، كاهش مصرف ويژه آب مجتمع از 3.12 متر مكعب بر تن تختال  به 3.1 متر مكعب بر تن تختال اشاره كرد.
 
وي افزود: كاهش مصرف ويژه انرژي حرارتي از 11.8 گيگا ژول بر تن تختال  به 11.5 گيگا ژول بر تن تختال و كاهش مصرف ويژه انرژي كل از 15.61 گيگا ژول بر تن تختال  به 15.33 گيگا ژول بر تن تختال از جمله اقدامات ديگر شركت است كه در سال ۹۷ به آن دست يافته‌ايم.
 
مديرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به اهميت نيروي انساني اشاره و به اقداماتي چون طراحي نظام جامع ارتقاي سلامت كاركنان، طراحي نظام ارتقا كاركنان و اصلاح و بهبود وضعيت بيمه تكميل درمان كاركنان اشاره كرد.
 
ارزاني همچنين با اشاره به عملكرد شركت در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي، گفت: كمك به آزادسازي مددجويان، كمك به زلزله زدگان، همكاري با سازمان بسيج كارگري و همكاري در برنامه هاي فرهنگي و هنري و ورزشي استان از جمله مهم ترين فعاليت‌هاي فولاد هرمزگان جنوب در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي است.
 
وي در خصوص طرح هاي توسعه شركت، اعلام كرد: طرح توسعه 3 ميليون تن فولاد هرمزگان  با كنسرسيوم  SMS-IRITEC به دليل تحريم‌هاي آمريكا عليه اقتصاد ايران، با وجود دريافت مجوزهاي لازم، معلق شد اما در تلاش هستيم تا در آينده ضمن همكاري با ديگر شركت‌هاي فعال در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس، نسبت به افزايش ظرفيت توليد اقدام كنيم.
 
مديرعامل شركت فولاد هرمزگان جنوب درباره اهداف اين شركت در سال 98، گفت: توسعه صادرات به بازارهاي جهاني، توسعه سبد محصولات، ارتقاي عملكرد زيست محيطي، توسعه ظرفيت‌هاي توليد و پشتيباني و ... مهم ترين اهداف ما در سال جاري است.
 
ارزاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هدف ظرفيت توليد 55 ميليون تن فولاد در افق 1404، گفت: ايران در سال 97، 25 ميليون تن فولاد توليد كرد؛ به نظرم وضعيت و بسترهاي لازم به منظور رسيدن به 55 ميليون تن فراهم نبوده و چنانچه بخواهيم به اهداف ياد شده در برنامه توسعه برسيم، دولت بايد ابتدا زيرساخت‌هاي آن را در كشور ايجاد كند.
 
در اين مجمع، روزنامه‌هاي «دنياي‌اقتصاد» و «صمت» به عنوان روزنامه‌هاي كثيرالانتشار شركت انتخاب شدند. همچنين موسسه حسابرسي بهراد مشار به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني انتخاب شد.
 
بر اساس اين گزارش، رضا يزدخواستي رييس مجمع، سيدحسين معصومي دبير مجمع، فرزاد ارزاني مديرعامل شركت فولاد هرمزگان جنوب، مهدي تولانيان ناظر اول، مرتضي شعباني ناظر دوم، محمد خليل زاده نماينده سازمان بورس و رضا يعقوبي نماينده موسسه حسابرسي بهراد مشار، هيات رئيسه اين مجمع را تشكيل دادند.