پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : فرمانده سپاه: تحريم ايران به خاطر دانش است
دوشنبه، 17 تیر 1398 - 22:40 کد خبر:40287
سردار سرلشكر پاسدار حسين سلامي روز دوشنبه در مراسم آغاز طرح ولايت دانشجويي در مشهد افزود: تحريم‌ها براي دستيابي به سلاح هسته‌اي نيست چرا كه آنان مي‌دانند ما از سلاح هسته‌اي استفاده نمي‌كنيم، اما هدف آنان جلوگيري از پيشرفت دانش مي‌باشد چرا كه آنان تجربه كرده اند دانش محور اقتدار يك ملت است.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از ايرنا، وي اظهار داشت: دشمن مي‌داند مطابق فتواي رهبر معظم انقلاب سلاح هسته‌اي در برنامه نظام جايي ندارد، اسلام هرگز به توليد سلاحي كه كشتار جمعي كند تن نمي‌دهد، زيرا بر پايه منابع اسلامي احياي يك انسان به معني احياي همه انسان‌ها و كشتن يك نفر مانند كشتن تمام انسان هاست.
 
وي گفت: رهبر معظم انقلاب به ما آموخته است كه ما براي بزرگ شدن بايد عالم شويم، ترور دانشمندان ما نيز مبين اين است كه دشمن در برابر پيشرفت‌هاي علمي ما مي‌ايستد.
 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينكه قطع وابستگي كشور بدون اقتدار علمي ممكن نيست افزود: پيش از انقلاب به همه فرمول‌هاي علمي و تكنولوژي دسترسي داشتيم، اما هيچ چيز نمي‌ساختيم، اما امروز سلاح، پالايشگاه، دارو، هواپيما و هر چه نياز داشته باشيم مي‌سازيم.
 
وي اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامي وقتي تحت فشار تحريم قرار گرفتيم به توليد پرداختيم و امروز به نقطه‌اي رسيديم كه دشمن مي‌داند بايد هدف‌هايش را در برابر ما تنزل دهد.
 
وي گفت: دشمن روزي به سرنگوني نظام مي‌انديشيد و در اين بارهسناريو سازي مي‌كرد، اما امروز بايد از رسيدن به اهداف خود نااميد شود چرا كه جوانان ما نااميد كننده دشمن از رسيدن به اهدافش مي‌باشند.
 
سردار سلامي افزود: امروز راهبرد‌هاي دشمن را با شكست مواجه كرديم و اين شكست در همه اركان نظامي، اقتصادي و اجتماعي دشمن مشاهده مي‌شود و قدرت دشمن شكل نزولي به خود گرفته هرچند ممكن است شيب آن زياد نباشد.
 
وي با اشاره به ميليون‌ها آمريكايي زير خط فقر و ناكارآمدي دولت اين كشور در ارائه خدمات اجتماعي اظهار داشت: اين ناكارآمدي‌ها نشان دهنده فرسودگي زيرساخت‌هاي آمريكا از جمله قدرت نظامي اين كشور است، آنچه امروز در آمريكا مشاهده مي‌شود يك اقتصاد رو به زوال با زيرساخت‌هاي فرسوده و قدرت سياسي رو به افول است.
 
وي گفت: آمريكا روز‌هاي آخر خود را در غرب آسيا مي‌گذراند، حتي قدرت‌هايي كه در اين منطقه به آمريكا وابسته بودند امروز متزلرلشده‌اند.
 
سردار سلامي با تاكيد بر افول قدرت اقتصادي آمريكا و از بين رفتن سيادت دلار در جهان افزود: آمريكا بيش از آنكه دچار فرسودگي مادي شده باشد دچار فرسودگي معنوي و ناكارآمدي در رهبري شده است، رهبران آمريكا فرصت سوز و دشمن ساز شده‌اند و اقتصاد اين كشور را به زوال مي‌كشانند.
 
وي اظهار داشت: امروز توانسته‌ايم اعتبار و قدرت خود را اثبات كنيم، اتفاقات اخير نشان داد به قدرت علمي دست يافته ايم و از بهره برداري مي‌كنيم.
 
وي گفت: براي اينكه انقلاب اسلامي به يك الگوي سازنده، درخشان و باشكوه تبديل شود و زندگي ما تجلي ارزش‌هاي الهي باشد مسير سختي را طي كرده‌ايم و امروز انقلاب ما آمده است تا انسانيت را به وادي نور هدايت كند لذا جنگ بر سر اين است كه نظام و نظريه ما به يك مدل جهاني تبديل نشود.