پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ايران پرچم‌دار امنيت در خليج فارس و درياي عمان است/ هشدار به كشورهاي حاشيه خليج فارس درباره آلودگي اتمي ناوهاي آمريكا
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 15:52 کد خبر:40571
اين هشدار را به كشورهاي منطقه خليج فارس مي‌دهيم كه خليج فارس يك منطقه بسته بوده و آب در اين منطقه دوار مي‌چرخد تا از آن خارج شود. بنابراين اگر اتفاقي براي يكي از ناوهاي اتمي در خليج فارس بيفتد حتي آب خوردن هم نخواهد داشت.

به گزارش جنوب ايران نيوز، فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اين‌كه «ايران پرچم‌دار امنيت در خليج فارس و درياي عمان است» خاطرنشان كرد كه كشورهاي حوزه خليج فارس كه ما را تهديد مي‌كنند بايد بدانند كه اگر اتفاقي براي ناوهاي اتمي در اين منطقه بيفتد آن‌ها حتي آب خوردن هم نخواهند داشت.سردار تنگسيري
 
سردار تنگسيري در مراسم گراميداشت روز دريانورد و روز جهاني دريانوردي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما اظهار كرد:‌ خليج فارس نه فقط براي نفت و گاز بلكه در حوزه‌هاي مختلف جايگاه بسيار مهمي از لحاظ راهبردي دارد. اقتصاد در خليج فارس يكي از موارد مهم آن است. بنابراين اين منطقه حساس نياز به امنيت دارد و ايران با طولاني‌ترين مرز در اين منطقه  و دارا بودن جزاير بسيار مهم و راهبردي در منطقه يكي از كشورهاي مهم محسوب مي‌شود.
 
فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران افزود: بارها به كشورهاي همسايه پيام داديم كه در محافل آنها شركت كرديم و صلح و دوستي و ثبات در منطقه خليج فارس پيام مردم ايران بوده كه به آن‌ها اعلام شده است و همواره سفيري براي پيام مردم صلح دوست كشورمان بوديم.
 
سردار تنگسيري با بيان اينكه در عمان، قطر و در امارات و ديگر كشورها اين پيام را رسانديم،‌ ادامه داد: اين مسئله نشان دهنده صلح دوستي ايرانيان در طول تاريخ است و اهميت اين منطقه حساس را در واقع ديكته مي‌كند. ما اعتقاد داريم كه ۱+۷ مي‌تواند امنيت را در خليج فارس در اين منطقه حساس ايجاد كند.
 
وي اظهار كرد: هفت كشور جنوبي خليج فارس و ايران اسلامي با طولاني ترين مرز با خليج فارس و وجود جزاير مهم و راهبردي در اين منطقه به ما كمك مي كند كه بتوانيم امنيت پايدار را در منطقه ايجاد كنيم. آبراه هاي مهمي كه درشمال و جنوب جزاير ما و در شمال جزاير ما عبور مي كنند يك آبراهه امن و عميق و مورد اطمينان هستند.
 
فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران  تصريح كرد: حضور بيگانگان در منطقه خليج فارس ناامني و بي ثباتي را به همراه دارد. حضور آمريكا و انگليس كه دائما ناامني و بي‌ثباتي را در منطقه ايجاد مي‌كنند براي اين است كه اين مسئله را ديكته كنند كه كشورهاي مختلف در اين منطقه نياز به سلاح دارند و بايد از آن‌ها كه سازنده آن هستند سلاح را بخرند كه اين خود سبب ناامني در منطقه مي‌شود.
 
سردار تنگسيري تصريح كرد: ايران به دنبال ايجاد امنيت و ثبات در خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان است و دائما اين پيام را به همسايگان داده و امروز ما قادر هستيم اين امنيت را در خليج فارس برقرار كنيم.
 
وي ادامه داد: امروز كه روز دريانوردي است به IMO اعلام مي‌كنيم جمهوري اسلامي ايران در خليج فارس پرچمدار امنيت است و با حضور نيروي دريايي در درياي عمان و اقيانوس هند ثبات و امنيت در آنجا نيز فراهم مي‌شود و ما قادريم با همكاري كشورهاي منطقه از قابليت‌هايي كه در خليج فارس وجود دارد بهتر بهره ببريم و منطقه امن مناسب‌تري را براي آن برقرار كنيم.  
 
فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران اظهار كرد: جمهوري اسلامي با جمعيتي كه دارد و با توجه به بنادر و باراندازهايي كه داراست مي‌تواند امنيت را در طول مرز خود با خليج فارس تأمين كند اما برخي براي حضور نامشروع خود در منطقه و مشروعيت بخشي به آن دشمن‌تراشي مي‌كنند و دائما اين مسئله را القا مي‌كنند كه ايران به شما حمله خواهد كرد. اين در حالي است كه ما بعد از انقلاب وزارت جنگ را به وزارت دفاع تبديل كرده و دست دوستي را به سمت مسلمانان دراز كرديم.
 
سردار تنگسيري تصريح كرد:‌ اين هشدار را به كشورهاي منطقه خليج فارس مي‌دهيم كه خليج فارس يك منطقه بسته بوده و آب در اين منطقه دوار مي‌چرخد تا از آن خارج شود. بنابراين اگر اتفاقي براي يكي از ناوهاي اتمي در خليج فارس بيفتد حتي آب خوردن هم نخواهد داشت. ايران مشكل آب ندارد اما ساير كشورهاي حوزه خليج فارس تنها آب اين منطقه را با آب شيرين‌كن قابل شرب مي‌كنند. حال اگر براي يكي از ناوهاي اتمي اتفاقي رخ دهد مردم اين كشورها از تشنگي مي‌ميرند.