پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : جشن ولايت در تلويزيون با فينال عصر جديد
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 11:52 کد خبر:40576
شبكه‌هاي سيما به مناسبت عيد سعيد غديرخم، پخش ويژه برنامه‌هاي متنوع، ويژه‌برنامه‌ها، جُنگ‌هاي شبانه و مستند‌هاي جذاب در دستور كار دارند.

 

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي سيما، به مناسبت عيد سعيد غدير شبكه‌هاي سيما برنامه‌هاي مختلفي را براي مخاطبان خود تدارك ديده‌اند:
 			 				 					جشن ولايت در تلويزيون با فينال عصر جديد

 

«چشم روشني» در شبكه يك
همچنين ويژه برنامه عيد قربان به نام «چشم روشني» كه از عيد سعيد قربان روي آنتن است روز‌هاي دوشنبه و سه‌شنبه هم به شبكه يك مي‌آيد.


«چشم روشني» به تهيه‌كنندگي مقداد مومن‌نژاد است و عيد غديرخم هر روز ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه به صورت زنده پخش مي‌شود.

«چشم روشني» برنامه‌اي عيدانه و شاد است كه از بازيگران سريال‌هاي تلويزيوني، خوانندگان و گروه‌هاي تواشيح براي حضور در آن دعوت شده است و اجراي اين برنامه را پدرام كريمي برعهده دارد.

«آفتاب شرقي» ساعت ۱۱ روز‌هاي دوشنبه و سه‌شنبه بيست و هشتم و بيست و نهم مردادماه پخش مي‌شود و برنامه «فرمول يك» روز دوشنبه بيست و هشتم مردادماه روي آنتن مي‌رود و سه‌شنبه بيست و نهم اين برنامه پخش نمي‌شود.

 

«شب‌‎هاي شيدايي» روي آنتنِ شبكه دو


جُنگ تركيبي «شب‌هاي شيدايي» به مناسبت جشن ولايت و امامت، عيد غديرخم سه‌شنبه بيست و نهم مردادماه ساعت ۱۹:۵۰ با حضور چهره‌هاي فرهنگي، هنري، ورزشي و با فضايي شاد و جذاب روانه آنتن مي‌شود.

«به وقت شب» عنوان يكي ديگر از تداركات شبكه دو براي اين ايام خجسته است كه با هدف پرداختن به موضوعات اجتماعي و فرهنگي و با حضور اقشار مختلف مردم از شب عيد قربان پخش خودش را شروع كرد و تا شام عيد غديرخم ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده روانه آنتن مي‌شود.

پخش مديحه سرايي، پخش مجالس و مراسم مذهبي در فواصل برنامه‌ها همچنين پخش سخنراني‌هاي مذهبي از وعاظ برجسته كشور هر روز ساعت ۶ و روز‌هاي جمعه ساعت ۱۵:۳۰ از ديگر برنامه‌هاي شبكه دو سيما براي اين ايام است.

برنامه معارفي «كوي محبت دوشنبه شب و سه‌شنبه (بيست و هشتم مردادماه و بيست و نهم مردادماه) ويژه عيد سعيد غدير خم از نجف اشرف با حضور كارشناسان و اساتيد حوزه و دانشگاه، شاعران و ذاكران اهلبيت (ع) تقديم مخاطبان خواهد شد.

همچنين «نمادو» در ايام دهه ولايت به تهيه و پخش گزارش‌هاي مردمي از سطح شهر در خصوص حال و هواي شهر و مراسم در غدير و ساير مناسبت‌هاي دهه ولايت مي‌پردازد.

فينال ۵ ساعته «عصر جديد» در شب‌هاي چراغاني شبكه سه


ويژه برنامه دهه ولايت با عنوان «چراغاني» از يكشنبه شب بيستم مردادماه تا پنجشنبه سي‌ام مردادماه، هر شب حدود ساعت ۲۳:۳۰ از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.

«چراغاني» به تهيه‌كنندگي سعيد عباسي در ۱۱ قسمت ۵۰ دقيقه‌اي براي آنتن آماده شد و با شعار "شاد باش" روي آنتن رفت. در اين ايام ميزبان كارشناسان ديني، شاعران، هنرمندان در عرصه خوانندگي و بازيگري بود. اين برنامه عيد سعيد غدير خم هم با حضور خوانندگان و هنرمندان روي آنتن مي‌رود.
اجراي برنامه را در اين ايام، شهرام شكيبا، رسالت بوذري، نجم الدين شريعتي و محمد خاكساري برعهده دارند.

 

جزئيات فينال «عصر جديد» به روايت احسان عليخاني
فينال «عصر جديد» شب عيد غدير از ساعت ۲۱:۱۵ شروع و تا يك بامداد ادامه خواهد داشت كه فارغ از برگزاري فينال ۵ شركت‌كننده باقيمانده يك ويژه برنامه هم خواهيم داشت. فقط مردم رأي مي‌دهند و سه روز بعد يعني پنجشنبه پنج‌ساعت برنامه زنده خواهيم رفت. قرار ما اين است كه در برنامه زنده هم راي‌ها ادامه داشته باشد و بامداد يكم شهريور نفر اول تا پنجم را اعلام خواهيم كرد.

 

شب موسيقيايي در شبكه چهار سيما
مجله تلويزيوني «شب موسيقي» به مناسبت دهه ولايت و امامت و در آستانه عيدسغيد غذير خم به صورت ويژه برنامه و با بخش‌هاي متنوع موسيقيايي به روي آنتن مي‌رود.

در اين برنامه كه يكشنبه بيست و هفتم مردادماه از ساعت ۲۳ به صورت زنده پخش مي‌شود، رضا مهدوي مجري كارشناس «شب موسيقي» ميزبان كامران همت پور نوازنده دف و جمال الدين منبري خواننده مي‌شود. اين دو هنرمند در اين برنامه به صورت زنده به اجراي موسيقي مي‌پردازند.

همچنين در ارتباط تلفني با قاسم رفعتي، خواننده و رديف‌دان موسيقي ايراني، درخصوص اجراي كار‌هاي آييني و عيدغديرخم گفتگو مي‌شود.

پخش سه قطعه از كنسرت گروه حافظ به رهبري ميرفرساد ملك نيا كه به تازگي در خانه هنرمندان برگزار شده است، پخش ويدئو كليپي از نادر گلچين و مروري بر خبر‌هاي حوزه موسيقي با اجراي فرزين طاهري از ديگر بخش‌هاي اين برنامه زنده شبانگاهي است.

«شب موسيقي» يكي از برنامه‌هاي «شب‌هاي هنر» است كه به تهيه‌كنندگي حبيب‌الله ذوالفقاري، پيرامون مسائل موسيقي، يكشنبه شب‌ها ساعت ۲۳ به طور زنده، از شبكه ۴ سيما پخش مي‌شود. «شب‌هاي هنر» محصول گروه ادب و هنر شبكه چهار سيما است كه از شنبه تا جمعه، هرشب به يكي از موضوعات تئاتر، موسيقي، شعر و ادبيات، كتاب و روايت، معماري، سينما و طنز مي‌پردازد.

شبكه پنج سيما در عيد سعيد غديرخم
شبكه پنج سيما به مناسبت عيد سعيد غدير خم با ويژه برنامه‌هاي شاد و متنوع با مخاطبان خود همراه مي‌شود.
عوامل توليد جنگ شبانه " شب فيروزه‌اي " در نهمين سفر خود به استان همدان (شهر لالجين) مي‌روند كه اولين برنامه آن‌ها در آستانه عيد غدير بر روي آنتن مي‌رود.

اين برنامه داراي بخش‌هاي مختلفي همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان بومي، گزارش از مكان‌هاي ديدني و گردشگري، معرفي ظرفيت‌هاي اقتصادي، ميان برنامه، وله و. است.

جنگ شبانه " شب فيروزه‌اي " به تهيه كنندگي غلامرضا حيدري هرشب حوالي ساعت ۲۱:۳۰ روي آنتن مي‌رود.

 

" غدير تا غدير" در آستان عبدالعظيم حسني
جنگ" غدير تا غدير" عنوان ويژه برنامه‌اي از گروه اجتماعي شبكه پنج سيماست كه به پوشش تصويري جشن بزرگ عيد سعيد غدير، از حرم عبدالعظيم حسني مي‌پردازد. اين جنگ هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در ضلع شرقي حرم با حضور جمعي زيادي از عاشقان و ارادتمندان اهل‌بيت عصمت و طهارت برگزار مي‌شود و موضوع برنامه وفا به عهد و امانتداري است. اين ويژه برنامه هرشب ساعت ۲۲:۲۰ روي آنتن مي‌رود و داراي بخش‌هايي همچون دعوت از كارشناس مذهبي، هنرمند، خواننده، گروه تواشيح، مسابقه و ... است. جنگ " غدير تا غدير" با اجراي مهدي آقابيگي و تهيه‌كنندگي مهدي سلگي به مدت ۵ شب از شبكه پنج سيما پخش مي‌شود.

 

"به خانه بر مي‌گرديم" در عيد غدير
برنامه " به خانه بر مي‌گرديم" در روز عيد سعيد غديرخم سه‌شنبه بيست و نهم مردادماه با حال و هواي اين عيد بر روي آنتن شبكه پنج سيما مي‌رود.
اين ويژه برنامه سه شنبه ساعت ۱۰:۴۰ روانه آنتن شبكه پنج سيما مي‌شود. دعوت از هنرمندان، خوانندگان، شاد باشيم، مسابقه و... از بخش‌هاي اين برنامه است. " به خانه بر مي‌گرديم" در روز عيد با اجراي مجريان اين برنامه مهمان خانه مخاطبان خواهد بود.

برنامه «به خانه بر مي‌گرديم» يك برنامه تركيبي زنده از گروه خانواده و كودك است كه از شنبه تا پنج شنبه هر هفته به تهيه‌كنندگي گودرز عزيزي و با اجراي محمد نظري، فاطمه راد، راحله امينيان، قاسم بي نياز، ژيلا امير شاهي و .. ساعت ۱۷ و به مدت يك ساعت روي آنتن شبكه پنج سيما مي‌رود. دعوت از كارشناسان و صاحب نظران حوزه پزشكي، هنري، آشپزي و.. از بخش‌هاي مهم اين برنامه است.

برنامه توليدي " زير گنبد طلا" كاري از موسسه تصويري آستان قدس رضوي است كه در دهه ولايت (از عيدقربان تا عيد غدير خم) هر شب ساعت ۲۱ روي آنتن شبكه پنج سيما مي‌رود. اين برنامه از حرم مطهر رضوي با حضور يك كارشناس مذهبي پيرامون موضوع دهه ولايت به مدت ۲۰ دقيقه براي مخاطبان پخش مي‌شود.

پخش زيارت امين‌الله در روزعيد سعيد غدير خم ساعت ۱۲ از ديگر برنامه‌هاي شبكه پنج سيماست.

 

«جشن طلوع اميد» به روايت شبكه اميد
ويژه برنامه «جشن طلوع اميد» از عيد سعيد قربان شروع و تا عيد سعيد غدير با اجراي مسعود روشن‌پژوه ادامه دارد.

جشن «طلوع اميد» ميزبان گروه‌هاي مختلف نوجوانان همراه با برنامه‌هاي متنوع ويژه اين گروه سني است.

از جمله اين برنامه‌ها مي‌توان به دعوت از شركت‌كنندگان برنامه عصر جديد، استندآپ كمدي، آزمايش‌هاي علمي بزرگ و جذاب، مسابقات مختلف استيجي (فوتبال‌دستي، كيك‌خوري، سيب خوري و ...) و ميداني آرسي (ماشين‌هاي كنترلي)، آموزش‌هاي كوتاه مدت امدادي و ايجاد رقابت بين نوجوانان آموزش ديده در اين زمينه، شبيه‌سازي زلزله، مشاعره، نمايش عروسكي و ميداني، گروه‌هاي سرود و تواشيح، گفتگو با خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم، نوجوانان حاضر در ارد‌هاي جهادي و كارآفرينان نوجوان، صحبت پيرامون موضوعاتي با محوريت نوجوان و جامعه و دعوت از نخبگان علمي، ورزشكاران و هنرمندان اشاره كرد.

جشن بزرگ «طلوع اميد» به تهيه كنندگي ابوذر خياطي از بيستم مرداد شروع شده و تا بيست و نهم مردادماه ادامه خواهد داشت. از ساعت ۲۰:۳۰ الي ۲۳ در بوستان آب و آتش برگزار و از شبكه اميد روي آنتن مي‌رود.

 

شبكه نمايش و گراميداشت آقاي بازيگر
شبكه نمايش كه از شنبه هفته گذشته به مناسبت ايام عيد سعيد قربان تا غدير، فيلم‌هاي سينمايي جديد و سرگرم كننده را در نظر گرفته بود، اين هفته نيز با فيلم‌هاي جذاب، مرور آثار و يادبود نخستين سالگرد آقاي بازيگر، مهمان خانه‌ها مي‌شود.

در بخش فيلم‌هاي جديد و جذاب ساعت ۲۳ اين هفته فيلم جديد تانك‌ها (Tanki) محصول ۲۰۱۸ روسيه در تاريخ شنبه بيست و ششم مردادماه و فيلم سينمايي آسمان خراش (Skyscraper) محصول ۲۰۱۸ در تاريخ دوشنبه بيست و هشتم مردادماه از اين شبكه پخش مي‌شوند.

 

«تانك‌ها»
تانك‎ها فيلمي اكشن و جنگي محصول سال ۲۰۱۸ به كارگرداني كيم دروژينين است. ستارگاني، چون سرگئي چتورتكوف، آنتون فيليپنكو، نيكولاي گورشكوف، يوري اتسكوف، ميرب ميسوردز، آندري مرزليكين و الكسي اوسيانيكوف در اين فيلم ايفاي نقش مي‌كنند.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: در آستانه‎ جنگ، يك افسر و مهندس آلماني نوع جديدي از تانك‎هاي قدرتمند را اختراع مي‌كند. براي ثابت كردن منحصر به فرد بودن اين تانك‎ها، او و تيمش به مسكو مي‎روند. اما خيلي زود متوجه مي‎شوند كه اين سفر ساده، يك مسابقه‎ قدرت خواهد بود…

 

آسمان خراش
آسمان خراش، يك فيلم در سبك اكشن و ماجرايي محصول سال ۲۰۱۸ به كارگرداني راوسون مارشال تربر است. در اين فيلم دواين جانسون به ايفاي نقش مي‌پردازد. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: يك مامور سابق پليس به نام ويل فورد بايد خانواده‌اش را از آتش‌سوزي مهيبي كه در بلندترين ساختمان جهان رخ داده است، نجات دهد و…

 

مرور فيلم‌هاي يك كمدين در بخش مرور آثار اين هفته
اين هفته در بخش مرور پرونده كاري بازيگران، فيلم‌هايي از «جواد رضويان»، بازيگر سينماي كمدي از اين شبكه پخش خواهد شد.
سيدجواد رضويان، ليسانس رشته نقاشي، بازيگر و كارگردان ايراني است. وي از سال ۱۳۷۳ در عرصه بازيگري مشغول به كار شده و در مجموعه‌هاي متعددي از جمله سيب خنده، مجيد دلبندم و باغچه مينو… ايفاي نقش كرد. او با مجموعه سيب خنده به تلويزيون آمد؛ ولي با مجموعه طنز پاورچين به كارگرداني مهران مديري به موفقيت رسيد و در جايزه بزرگ مجددا اين موفقيت را تكرار كرد. بازي در سريال «در حاشيه» سري ۱ و ۲ باعث محبوبيت بيش از پيش وي شد.

فيلم‌هاي سينمايي دلداده، به روح پدرم، اخلاقتو خوب كن، شاخه گلي براي عروس، ده رقمي، ليمو ترش و اخراجي‌ها ۲ آثاري هستند كه با بازيگري اين بازيگر، به ترتيب از شنبه بيست و ششم مردادماه تا جمعه اول شهريور، ساعت ۲۱ از شبكه نمايش پخش شده و ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح روز بعد بازپخش مي‌شوند.

 

گراميداشت نخستين سالگرد چهره ماندگارسينماي ايران
استاد عزت‌الله انتظامي بازيگر و كارگردان تئاتر، سينما و تلويزيون، مشهور به آقاي بازيگر در بيست و ششم مرداد ۱۳۹۷ چشم از جهان فرو بست. شبكه نمايش به مناسبت نخستين سالگرد درگذشت وي در بخش ساعت ۱۷ روز شنبه بيست و ششم مردادماه نسخه اصلاح شده و با كيفيت فيلم «خانه خلوت» را پخش مي‌كند.

«خانه خلوت» به كارگرداني مهدي صباغ زاده محصول ۱۳۷۰ با بازيگري عزت الله انتظامي و نيكو خردمند است. اين فيلم در دهمين دوره جشنواره فيلم فجر در چندين رشته نامزد دريافت جايزه شده بوده و سيمرغ بلورين بهترين فيلمنامه و لوح تقدير بهترين بازيگر نقش اول و دوم مرد را از آن خود ساخته‌است.

شبكه نمايش سيما از شنبه نوزدهم مردادماه تا اول شهريورماه در فاصله زماني اعياد سعيد قربان تا غدير، با مرور فيلم‌هايي از سينماي كمدي، جذاب و سرگرم كننده و نيز پخش فيلم‌هايي مهمان خانه‌ها مي‌شود.

همچنين مرور سينماي كمدي در جدول پخش شبكه نمايش قرار دارد كه فيلم‌هاي «پرستار بچه‌ها»، «زن بدلي»، «غول بزرگ مهربان»، «آشپزباشي»، «پنگوئن‌هاي آقاي پاپر»، «ديدي و ارثيه فاميلي» و «اگه مي‌توني منو بگير» به ترتيب از شنبه نوزدهم مردادماه تا جمعه بيست و پنجم مردادماه پخش مي‌شوند كه تكرار اين فيلم‌ها در ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح روز بعد خواهند بود.

در بخش فيلم‌هاي ساعت ۲۳ اين هفته، فيلم‌هاي «مسير هميشگي» محصول ۲۰۱۸ فرانسه در تاريخ يكشنبه بيستم مردادماه، «آلفا» محصول ۲۰۱۸ در تاريخ پنجشنبه بيست و چهارم مردادماه و «پاپيون» محصول ۲۰۱۷ در تاريخ جمعه بيست و پنجم مردادماه از اين شبكه پخش مي‌شوند.

فيلم‌هاي برگزيده سينمايي نيز طبق روال جدول پخش تابستاني شبكه نمايش، ساعت ۱۷ هر روز از اين شبكه پخش مي‌شوند.

 

شبكه نسيم با طعمِ «شكرستان»

سري جديد مجموعه پويانمايي «شكرستان» به تهيه كنندگي سيد مسعود صفوي از عيد قربان شروع شده و تا غدير هر شب، ساعت ۲۲:۳۰ از شبكه نسيم پخش خواهد شد.

اين مجموعه پويانمايي با بيش از ۱۸۰ شخصيت؛ داستان‌هايي را در يك شهر قديمي و خيالي روايت مي‌كند. هر قسمت داستاني مجزا دارد كه مردم شكرستان بنا به نياز‌هاي دراماتيك هر قصه، در هر قسمت نقشي متفاوت برعهده مي‌گيرند.

گفتني است نوروز امسال پخش سري قبلي اين مجموعه در شبكه نسيم با استقبال قابل توجهي رو به رو شد.