پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : خودروهاي فرسوده بزرگ‌ترين مشكل ناوگان تاكسيراني بندرعباس
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 12:29 کد خبر:40582
رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري بندرعباس گفت: وجود خودروهاي فرسوده در ناوگان تاكسيراني مهم‌ترين معضل فراروي اين سازمان است.

به گزارش جنوب ايران نيوز، سعيد حسيني‌پور با بيان اينكه تعداد تاكسي‌هاي فرسوده در شهر بندرعباس در حال افزايش است، اظهار كرد: يكي از بزرگ‌ترين مشكلات در حوزه تاكسيراني، تبديل خودروهاي فرسوده به نو است.خودروهاي فرسوده بزرگ‌ترين مشكل ناوگان تاكسيراني بندرعباس
 
وي افزود: شرايط خاص آب و هوايي بندرعباس نقش مؤثري در تسريع روند فرسودگي تاكسي‌ها دارد، بنابراين تاكسي‌ها با توجه به استهلاك بالايي كه نسبت به ديگر خودروها دارند، بايد در دوره زماني كمتري تعويض و نوسازي شوند.
 
رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري بندرعباس تصريح كرد: با توجه به افزايش قيمت خودرو بسياري از تاكسيرانان توانايي پرداخت نقدي قيمت خودروهاي نو را نقد ندارند و نيازمند تسهيلاتي با سود كم و قسط‌بندي بلندمدت هستند.
 
حسيني‌پور با تاكيد بر پرورت حمايت دولت از ناوگان ناكسيراني، خاطر نشان كرد: اگر نقدينگي و اعتبار بيشتري به اين سازمان تعلق بگيرد و نگاه مسئولان بالا دست اصلاح شود، بدون شك شاهد بهتر شدن وضعيت كنوني خواهيم بود.
 
 
وي با بيان اينكه شهر بندرعباس قطب اقتصاد كشور است و مردم آن شايسته برخورداري از بهترين امكانات رفاهي را دارند، اظهار كرد: مردم اين شهر نياز دارند از خدمات با كيفيت شهري استفاده كنند و قطعا با توجه به مقرون به صرفه بودن حمل و نقل عمومي و با بالا رفتن سطح كيفيت اين خدمات، شهروندان بيشتر از پيش از خدمات اين بخش بهرمند مي‌شوند كه كاهش حجم ترافيك شهري از نتايج آن است.