پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : يك نامه اعتراضي به نمايندگان مجلس درباره ادغام موسسات هنري
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 23:12 کد خبر:40585
رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان هرمزگان درباره خبر ادغام برخي انجمن‌هاي هنري به نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي نامه نوشت.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از ايسنا، در نامه حسين كريمي خطاب به نمايندگان  مردم استان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي آمده است:
 
"به استحضار مي‌رساند طبق خبر منتشرشده در تاريخ هشتم مردادماه ۹۸ ، به نقل از روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، جناب آقاي دكتر صالحي وزير محترم فرهنگ دستور داده‌اند كه انجمن‌هاي موسيقي،تجسمي و هنرهاي نمايشي ادغام شوند.
 
اجراي اين برنامه بدون در نظر گرفتن تفاوت‌هاي ذاتي اين رشته‌هاي هنري غير كارشناسي است و نه‌تنها منفعتي ندارد كه آشفتگي و بي‌نظمي بسيار در جامعه هنر كشورمان ايجاد خواهد كرد. در وضعيتي كه شاخه‌هاي هنري كشور نيازمند ساختارهاي تخصصي مجزا و بودجه مجزا هستند از بين بردن ساختارهاي مشخص تعريف‌شده جامعه هنري را ضعيف خواهد كرد و به‌تبع آن وضعيت انجمن‌هاي هنري را در سراسر كشور دچار بحران خواهد كرد.
 
در شهرستان‌ها اين انجمن‌هاي مستقل هنري هستند كه به‌عنوان نماينده صنوف هنري در كنار ادارات كل فرهنگ يك‌تنه بار مالي جشنواره‌ها را با دوندگي در سازمان‌هاي دولتي و خصوصي شهر خود بر دوش مي‌كشند و اين ادغام موجبات تضعيف اين صنوف به‌ويژه در شهرستان‌ها را فراهم مي‌كند و پيگيري امورات هنري هنرمندان شهرستان‌ها و اجراي رويدادهاي فرهنگي هنري را با چالش مواجه مي‌كند.
 
بدين‌وسيله از شما مي‌خواهيم با پيگيري و تذكر به وزير محترم فرهنگ مانع تضييع حقوق اوليه هنرمندان مبني بر داشتن صنوف تخصصي شويد."