پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : يادداشت/ حركت جهادي و نيت الهي مديران راه برون رفت از مشكلات
پنجشنبه، 31 مرداد 1398 - 17:53 کد خبر:40605
متاسفانه انگيزه خدمت و كار جهادي و نيت الهي در برخي مسئوولان دستگاههاي اجرايي وجود ندارد و هدفشان فقط اين است كه صبحي را به شب كنند و در پايان ماه حقوقي را از بيت المال به همراه اضافه كاري فراوان دريافت كنند.


به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، فتح الله ميركمانداري نوشت: كشور غني ما، الحمدالله با هيچ كمبودي از نيروي انساني گرفته تا فن آوري، تكنولوژي، صنعت، دانش و علم به روز ، مواد معدني، مواد غذايي و ساير موارد مواجه نيست.


يادداشت| حركت جهادي و نيت الهي مديران راه برون رفت از مشكلات


تنها مشكل كشور ما كه چند سالي است با آن دسته پنجه نرم مي كنيم سوء مديريت و نبود تخصص و يا تعهد در برخي مديران است و امروزه با عدم برنامه ريزي و آينده نگري و بي انگيزگي از سوي برخي مديران در دستگاههاي دولتي مواجه هستيم كه گاهي دسته اختلالاتي را در سيستم و همچنين كار مردم به وجود مي آورد و باعث به وجود آمدن نارضايتي در بين اقشار مختلف مي گردد.
 
 متاسفانه انگيزه خدمت و كار جهادي و نيت الهي در برخي مسئوولان دستگاههاي اجرايي وجود  ندارد و هدفشان فقط اين است كه صبحي را به شب كنند و در پايان ماه حقوقي را از بيت المال به همراه  اضافه كاري فراوان دريافت كنند.
 
فردي كه مديريت، اِشرافيت و نظارت كافي و وافي را بر زير مجموعه خود ندارد و فقط اداي مديران را در مي‌آورد را مي توان مديرنما خطاب كرد.
 
اين مديرنما مي‌داند كه از دانش كافي براي مديريت زير مجموعه خود برخوردار نيست و حتي شايد از نظر تجربه و روش مديريتي كمتر از زير دستان خود باشد و همچنين واقف است كه روش مديريتي وي نتايج درستي براي دستگاه بالادستي و زير دستي نيز نخواهد داشت و عامدانه و آگاهانه در صدد تخريب سازمان است و نقش يك سرطان واقعي براي يك مجموعه است و در پايان نيز منجر به مرگ اين مجموعه خواهد شد.
 
و مطمئنا چنين فردي خود ثمره  روابط سازماني ناسالم است و مشخص مي شود كه فرايند گزينش وي كاملا دستوري وسفارشي بوده و ملاك‌هاي ارزشيابي مديريتي و كيفي شغلي در انتخاب او نقشي نداشته است.
 
اين  نامديران، بالطبع در گزينش مديران سطوح مياني و پايين دستي تلاش فراواني را در بهره‌بري از كساني مي‌كنند كه فرايند نامديريت را درك كرده و به آن دل سپرده باشند تا نقاط ضعف خودشان نيز مشخص نشود و از همه جالبتر، گاهي اين مديران ناتوان و نالايق طوري با كاركنان خود برخورد ميكنند كه آنها انگيزه كار را از دست داده و سرانجام ناچار به فرار مي شوند و اسفناك تر اينكه اين اشخاص گاهي نيز از بالا دست مورد تشويق و تقدير قرار مي‌گيرند و به جاي تنبيه و پاسخگويي، ترفيع نيز پيدا مي كنند.
 
امروزه براي برون رفت از اين به اصطلاح  سوء مديريت ها به همان روحيه جهادي ونيت الهي مديران دهه ۶۰ نيازمنديم كه جان خود را در طبق اخلاص مي گذاشتند و بدون كمترين توقعي چه در ميدان خدمت و چه در ميدان نبرد حق عليه باطل ظاهر مي‌شدند و امورات كشور را بدون كم وكاستي به جلو مي‌بردند و ميتوان گفت به معناي واقعي متخصص متعهد بودند.
 
همانطور كه رهبر معظم انقلاب در ديدار روز گذشته با رياست محترم جمهور و هيات دولت فرمودند؛ چنانچه اين تلاشها با دو شرط مهم «حركت جهادي» و «نيت الهي» همراه شود، زمينه ساز بركات زيادي در جامعه و باعث برون رفت از مشكلات خواهد شد.
 
 اين دو اصل "روحيه جهادي"  و "نيت  الهي" را كه مقام معظم رهبري فرمودند بايد مديران بعنوان چراغ هدايت و راهنماي خود قرار دهند تا ان شاء الله با همين نيت الهي و روحيه مضاعف كارها را به پيش ببرند و بر همه مشكلات فائق آيند.