پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : افتتاح ده‌ها پروژه مخابراتي در هرمزگان به مناسبت هفته دولت
شنبه، 2 شهریور 1398 - 19:38 کد خبر:40644
مدير مخابرات منطقه هرمزگان از افتتاح ده‌ها پروژه مخابراتي در اين استان به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: افزايش پهناي باند مسير شرق، غرب و شمال استان نيز در هفته آينده رسماً مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.


به گزارش جنوب ايران نيوز، امير يگانه در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: بيش از ۴۱۸ كيلومتر پروژه فيبر نوري براي روستاهاي هرمزگان را با دستور وزير ارتباطات و مخابرات ايران و با اعتبار ۴۹ ميليارد تومان آغاز كرده‌ايم كه در هفته دولت امسال بخشي از آن زير بار خواهد رفت.
 
وي افزود: افزايش ۵ برابري پهناي باند شرق، غرب و شمال استان نيز به‌طور كامل به پايان رسيده و در هفته دولت امسال رسماً افتتاح خواهد شد.
 
مدير مخابرات منطقه هرمزگان همچنين از تبديل ۲۵۱ سايت GSM روستايي به همراه اول با اعتبار ۹ ميليارد تومان خبر داد و گفت: براي اجراي اين پروژه بزرگ ضروري است تا از تدابير ويژه وزير ارتباطات و مديرعامل مخابرات ايران و پيگيري‌هاي آقاي آشوري عضو هيئت‌رئيسه مجلس و آقاي همتي استاندار تقدير كنيم كه بار بزرگي از دوش مردم استان برداشته و ارتباط روستايي به ارتباط همراه اول با تعرفه پايين تبديل شد.
 
يگانه همچنين عنوان كرد: براي بهبود ارائه خدمات دولت الكترونيك در استان هرمزگان، فيبر نوري ادارات و دستگاه‌هاي مختلفي نظير ادارات كل ثبت‌اسناد، ثبت‌احوال، دادگستري‌ها  و ... نيز به‌طور كامل انجام شد تا ارتباط پايدار و پرسرعتي را با واحدهاي مرتبط برقرار كنند.
 
وي در پايان تأكيد كرد: هيچ پروژه مخابراتي در استان به‌طور مجزا و نمايشي افتتاح نشده و نخواهد شد بلكه افتتاح پروژه‌ها به‌طور دسته‌جمعي و با دستور وزير ارتباطات خواهد بود.