پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ماجراي قطعه زمين مشكوك در گوهران ۳۵ بندرعباس و درد دل اهالي + (تكميلي/ مالك زمين: كليه مجوزهاي قانوني كسب شده/ حريم زمين حدود حصاركشي شده نيست!)
شنبه، 9 شهریور 1398 - 13:15 کد خبر:40670
ماجرا مربوط به قطعه زميني چند برابر عرف قطعات منطقه است كه انتظار و تصور مي‌رفت از سوي شهرداري براي فضاي باز و تنفس محله‌اي يا حتي فضاي سبز در نظر گرفته شود!

به گزارش جنوب ايران نيوز، چندي است بعنوان تعيين حدود يا ديوار كشي، مسير تردد ساكنان بخشي از محله داماهي حد فاصل خيابان هاي گوهران 35 و 48 مسدود شده است.  ماجرا مربوط به قطعه زميني چند برابر عرف قطعات منطقه است كه انتظار و تصور مي‌رفت از سوي شهرداري براي فضاي باز و تنفس محله‌اي يا حتي فضاي سبز در نظر گرفته شود!
 
 (صرف نظر از داستان‌هاي عجيب مالكيت آن كه در مقطعي نه چندان دور منجر به تخريب بناي صوري احداثي در ملك تصرفي هم شده بود)، هم اكنون مجوز ساخت بناي مسكوني در اين زمين صادر شده و متاسفانه مسير ورودي اين منطقه را نيز مسدود كرده است.
 
با ساخت اين بنا، عملا طبق كروكي، كوچه اي ناموزون و عجيب با عرض متغير دو تا سه متر باقي مي‌ماند كه اين نوع گذر بندي در منطقه اي كه چندان قديمي نيست بسيار تعجب برانگيز است و از آن عجيب تر آنكه از سمت ديگر ملك كوچه اي حدود چهار متر در نظر گرفته شده كه مي توانست با افزودن به سمتي كه مسير عبور و مرور فعلي است ، حداقل مشكل تردد را براي ساكنان مرتفع نمايد.
 
البته نكات عجيب ديگري در خصوص اين ملك وجود دارد. عقب نشيني ملك نيز با توجه به اشراف آن به خيابان و نزديكي به قوس و تقاطع دو خيابان پر تردد محلي كمتر از ساير مجاوران است كه شائبه‌هايي را در پي داشته است.
 
ساكنان اين محله در نامه‌نگاري‌هايي به مراجع مختلف، ضمن درخواست براي بررسي اين پرونده تاكيد دارند كه در محل احداث اين بنا تجديدنظر صورت گرفته و دلايل عدم عقب‌نشيني اين ملك مشخص شود!

 

تكميلي/ مالك زمين: كليه مجوزهاي قانوني كسب شده/ حريم زمين حدود حصاركشي شده نيست!)

 

حيدر اسدي مالك زمين 828 متري واقع در كوچه گوهران 35 در داماهي بندرعباس با حضور در دفتر پايگاه خبري و تحليلي جنوب ايران نيوز به ارائه توضيحاتي در خصوص شبهات مطرح شده اخير در مورد اين زمين پرداخت كه جنوب ايران نيوز بنابر وظيفه و رسالت رسانه‌اي خود اين گفت‌وگو و برگزيده‌اي از اظهارات مالك اين زمين را در ادامه مي‌آورد.


مالك زمين اظهار كرد: اين زمين با متراژ 828 متر و با سند تك برگ ششدانگ توسط اينجانب و از حدود دو سال پيش خريداري شد و براي كسب پروانه ساختماني، كليه مراحل قانوني و استعلامات لازم طي شد.

وي افزود: تراكم ساخت در منطقه داماهي از سوي شهرداري بندرعباس طبق طرح تفضيلي، تراكم بالا و تجاري - مسكوني مي‌باشد كه براي اين پروانه ساختماني نيز با توجه به واقع شدن در موقعيت 3 بر و همچنين داراي معبر اصلي 20 متري، مجوز 8 طبقه روي پيلوت اخذ شده است كه مورد تأييد شهرداري و نظام مهندسي نيز قرار گرفته است.

اسدي با بيان اين كه براي گودبرداري ايمن در حريم اين زمين، اقدام به حصاركشي در اطراف زمين مورد نظر كرده‌ايم، ادامه داد: بر مبناي مبحث 12 مقررات ملي ساختمان، حصاركشي مي‌بايست بيشتر از ابعاد زمين در سند باشد و بر اين اساس اين اقدام به منظور رعايت ايمني اهالي محل صورت گرفته تا شاهد مشكلي در اين زمينه نباشيم.

اسدي اضافه كرد: در خصوص كوچه 4 متري در جانب شرقي زمين، مالكيت اين محدوده با سازمان اوقاف است و اساسا ربطي به ملك اينجانب ندارد و از طرفي هيچ محدوديتي براي رفت و آمد ساكنان محل از مسيرهاي متعارف ايجاد نشده است و چون زمين مدت قابل توجهي رها شده بود، لذا برخي با استفاده از اين زمين به درون كوچه رفت و آمد داشتند كه اكنون تصور اشتباهي بوجود آمده كه اين زمينه فضاي سبز و يا معبر عمومي است!

وي در خصوص ميزان عقب‌نشيني ملك نيز گفت: اين ملك دقيقا به اندازه تمامي ساختمان‌هاي در حال ساخت در اين محل عقب نشيني دارد و كليه ضوابط قانوني براي آن نيز رعايت شده است.

مالك زمين تأكيد كرد: جوسازي در محل از سوي عده‌اي خاص صورت گرفته و بنده نيز پيگيري قضايي در اين زمينه را با جديت آغاز كرده‌ام و نبايد اجازه داد برخي با اطلاعات نادرست، ذهن مردم را مشوش كنند.