پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : آيت‌الله مكارم شيرازي: شركت رئيس جمهور در برخي مجالس ناراحت‌كننده است
شنبه، 9 شهریور 1398 - 13:31 کد خبر:40672
آيت‌الله مكارم شيرازي از مراجع تقليد گفت: شركت رئيس‌جمهور در بعضي از مجالس سبب ناراحتي مي‌شود، به ايشان سفارش كنيد نسبت به حضور در اين گونه مراسمات احتياط داشته باشند چرا كه عكس و فيلم آن در فضاي مجازي پخش و منتشر مي‌شود.


به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از دفتر آيت الله مكارم شيرازي، اين مرجع تقليد در ديدار نهاونديان معاون رئيس جمهور و مسؤول ستاد اقتصاد مقاومتي استان قم پس از استماع برنامه‌هاي ستاد مقاومتي استان با اشاره به مشكلات فرودگاه قم گفت: من معتقدم اگر فرودگاه قم درست بشود وضعيت قم بهتر مي‌شود و از داخل و خارج استقبال خواهد شد. خيلي‌ها مي‌خواهند مستقيم براي زيارت به قم بيايند، لذا نداشتن فرودگاه كار را سخت مي‌كند.
 
وي افزود: بايد روي درياچه نمك قم و فرآورده‌هايي كه از آن مي‌توان بدست آورد و نيز معادني كه در قم هست، هم كار مطالعاتي و عملياتي صورت بگيرد و از اين نعمت خدادادي نيز استفاده شود.
 
آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به ادامه داشتن برنامه‌هاي كنگرۀ مبارزه با جريان‌هاي تكفيري، و از برگزاري اين همايش در كشور‌هاي اندونزي، عراق، لبنان، سوريه، تانزانيا و ديگر كشور‌هاي اسلامي اظهار كرد: ما در اين كنگره بر جنبه‌هاي فكري و فرهنگي مبارزه با اين جريان‌ها به صورت گسترده كار كرديم، زيرا معتقديم بدون كار بر اين امور مبارزه سود و اثري نخواهد داشت.
 
اين مرجع تقليد تأكيد كرد: داعش يك اشتباه مهمي داشت، و آن اين كه تصور مي‌كردند با ايجاد رعب مي‌تواند بر همه مسلط بشود، غافل از اينكه ايجاد رعب يك اثر موقتي دارد. اگر در كنار كار نظامي، از لحاظ فرهنگي نيز تلاش شود، خطرات اين گروه كم خواهد شد.
 
وي افزود: شركت رئيس جمهور در بعضي از مجالس سبب ناراحتي مي‌شود، به ايشان سفارش كنيد نسبت به حضور در اين گونه مراسمات احتياط داشته باشند چرا كه عكس و فيلم آن در فضاي مجازي پخش و منتشر مي‌شود.