پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كاهش 10درصدي جان باختگان جاده‌اي در هرمزگان
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 11:13 کد خبر:40712
رئيس پليس راه استان هرمزگان از كاهش 10 درصدي جان باختگان جاده اي در 5 ماهه نخست امسال خبرداد.


به گزارش جنوب ايران نيوز، سرهنگ علي اسفنداني در گفت وگو با خبرنگار ايلنا گفت: بر اساس رصد آماري صورت گرفته و برابر آمار پزشكي قانوني استان ، آمارجان باختگان تصادفات در 5 ماهه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ، 14نفرمعادل 10 درصد كاهش داشته است.

 وي افزود : تجزيه وتحليل تصادفات ، تغييرتاكتيك متناسب چالش ها و تهديدات جاده اي، برخورد با تخلفات حادثه ساز و توقيف وسايل نقليه داراي رفتار پرخطر و مرتكب دو تخلف حادثه ساز بصورت همزمان را از عمده دلايل كاهش تصادفات عنوان كرد.
 
اين مسئول انتظامي با اعلام خبر ايمن سازي مدارس حاشيه راه باهمكاري سازمان راهداري و آموزش و پرورش باتوجه به نزديك شدن به فصل بازگشايي مدارس، اظهار داشت : استفاده از وانت و وسايل نقليه غيرمجاز براي جابجايي و سرويس دانش آموزان ممنوع بوده و مي بايست با در اولويت قراردادن ايمني دانش‌آموزان ، از وسايل نقليه مجاز و ايمن براي سرويس دانش آموزان استفاده شود.
 
رئيس پليس راه هرمزگان ضمن قدرداني از رانندگان قانونمدار، به عموم رانندگان توصيه كرد با رعايت سرعت مجاز، پرهيز از رانندگي درحالت خستگي و خواب آلودگي ، مراقبت از سرنشينان و پرهيز از هرگونه شتابزدگي در رانندگي در حفظ جان خود و سرنشينان جديت لازم داشته باشند.