پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ديدار استاندار هرمزگان با فرماندهان سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان
پنجشنبه، 14 شهریور 1398 - 18:07 کد خبر:40722
در اين ديدار فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان از تلاش‌هاي فريدون همتي تقدير و گفت: كنگره ملي شهداي استان در دي ماه امسال برگزار خواهد شد و به منظور پاسداشت ١۵٠٠ شهيد استان، اجراي ١۵٠٠ پروژه عمراني و محروميت‌زدايي در دستور كار است.


به گزارش جنوب ايران نيوز، فريدون همتي استاندار هرمزگان در نشست با فرماندهان سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار كرد: اجراي پروژه‌هاي پرورش ميگو يكي از كارهاي بزرگ در هرمزگان است و در حال حاضر بر روي راه اندازي ۲۰ هزار هكتار در قالب پنج پهنه براي پرورش ميگو در استان تمركز و برنامه ريزي كرده ايم.برگزيده‌اي از اظهارات وي در ادامه مي‌آيد:
 
* زيرساخت هاي مورد نياز در اين ۲۰ هزار هكتار توسط بخش خصوصي آماده مي شود و با تشكيل تعاوني به بهره‌برداران بومي و محلي واگذار خواهد شد.
 
* حاصل فعال سازي اين سطح از اراضي پرورش ميگو در هرمزگان ايجاد ۴۰ هزار شغل و ارزآوري سالانه ۸۰۰ ميليون دلار است.
 
* در حوزه سد جگين نيز براي راه اندازي شهرك كشت گلخانه اي محصولات كشاورزي به ميزان ۱۶۰۰ هكتار برنامه‌ريزي شده كه اشتغال گسترده‌اي را به همراه خواهد داشت.
 
* همه بايد تلاش كنيم تا كنگره ملي شهداي هرمزگان با عظمت در شان شهداي بزرگوار برگزار و موجب ايجاد يك جريان خوب فرهنگي و گفتمان سازي در حوزه ايثار و شهادت شود.
 
* براي برگزاري مناسب كنگره شهدا و همچنين اعزام زائران به مراسم اربعين حسيني همه دستگاه ها بايد همكاري لازم را با مجموعه سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان داشته باشند. 
همچنين در اين ديدار اباذر سالاري فرمانده سپاه امام سجاد(ع) با تقدير از استاندار هرمزگان گفت: كنگره ملي شهداي استان در دي ماه امسال برگزار خواهد شد و به منظور پاسداشت ١۵٠٠ شهيد استان، اجراي ١۵٠٠ پروژه عمراني و محروميت‌زدايي با همكاري ادارات و دستگاه‌هاي دولتي در سراسر استان، سرپرستي از ١۵٠٠ يتيم و همچنين برگزاري مراسم ازدواج آسان براي ۱۵۰۰ زوج جوان به همراه ۱۵۰۰ جهيزيه صورت خواهد گرفت.