پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : از ايجاد دو دانشكده پزشكي در شرق و غرب هرمزگان تا دريافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه كلان در استان براي مشاركت اجتماعي
شنبه، 16 شهریور 1398 - 16:08 کد خبر:40738
نشست شوراي برنامه‌ريزي استان هرمزگان صبح شنبه 16 شهريور به رياست همتي و با حضور آشوري عضو هيأت رئيسه مجلس برگزار شد.


به گزارش جنوب ايران نيوز، فريدون همتي استاندار هرمزگان در نشست شوراي برنامه‌ريزي استان هرمزگان خبرهاي خوش و مهمي درباره توسعه هرمزگان را اعلام كرد. برگزيده‌اي از اظهارات وي را در ادامه مي‌خوانيد: 
با پيگيري هايي كه از طريق مكاتبه با رياست محترم جمهور صورت گرفت و همچنين با تصويب شوراي اقتصاد، ۴ درصد از اعتبارات تخصيص يافته به پروژه‌هاي بزرگ نفتي در هرمزگان براي كمك به انجام مسئوليت هاي اجتماعي و اجراي پروژه هاي عمراني در اين استان اختصاص يافت.
 
براساس مصوبه نشست امروز شوراي برنامه‌ريزي و توسعه، دو دانشكده علوم پزشكي در شرق و غرب هرمزگان راه اندازي مي شود.فرمانداران شهرستان‌هاي ميناب و بندرلنگه كه قرار است اين دانشكده ها در آن ها احداث شود، به طور جدي اين امر را مورد پيگيري قرار داده و با استفاده از كمك و مشاركت خيرين ساختمان آنها را احداث كنند.
 
دانشگاه علوم پزشكي استان نيز جهت صدور مجوزهاي لازم از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي پيگيري لازم را انجام دهد.
 
 
چهار پروژه بزرگ نفتي در اين استان بزودي كليد مي‌خورد كه اين طرح ها شامل توسعه ميادين سيري با اعتبار ۱۰۴ ميليون يورو، توسعه ميدان رسالت لاوان با اعتبار ۱۶۰ ميليون يورو، توسعه ميدان رشادت با اعتبار ۲۶۰ ميليون يورو و طرح راه اندازي مخازن نفتي در جاسك با اعتبار دو و نيم ميليارد دلار مي باشد.
 
با پيگيري هايي كه از طريق مكاتبه با رياست محترم جمهور صورت گرفت و همچنين با تصويب شوراي اقتصاد، ۴ درصد از اعتبارات تخصيص يافته به اين طرح هاي بزرگ نفتي براي كمك به انجام مسئوليت هاي اجتماعي و اجراي پروژه هاي عمراني استان هرمزگان اختصاص يافت.