پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ثبت ۱۰ هزار تخلف در واحد‌هاي صنفي هرمزگان
دوشنبه، 25 شهریور 1398 - 13:02 کد خبر:40760
معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف كنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان از ثبت بيش از ۱۰ هزار تخلف در واحد‌هاي صنفي استان خبر داد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، عبدالرضا پيروي منش با اعلام اين خبر گفت: در پنج ماه امسال بيش از ۱۰ هزار تخلف در واحد‌هاي صنفي استان خبر داد.
 
وي با بيان اينكه در اين مدت بيش از شش هزار و ۶۸۰ مورد پرونده تخلف واحد‌هاي صنفي در هرمزگان تشكيل شده است، تصريح كرد: ارزش اين پرونده‌هاي تشكيل شده ۴۶۶ ميليارد ريال است.
 
معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف كنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان اظهار كرد: در اين مدت بيش از ۱۰۷ هزار و ۴۴۶ مورد بازرسي از واحد‌هاي صنفي بيش از ۱۰ هزار و ۴۷۱ تخلف ثبت شده است.
 
پيروي منش با اشاره به اينكه در اين مدت ۲۰۴ واحد در استان پلمپ شده است، خاطرنشان كرد: گران فروشي، درج نكردن قيمت و عدم ارائه فاكتور از مهمترين تخلفات واحدهاست.
 
وي با بيان اينكه طرح ويژه نظارت بازگشايي مدارس نيز كه از دهم شهريور آغاز شده و تا دهم مهر ادامه دارد، تصريح كرد: در اين طرح ۸۰ بازرس در قالب دو تيم ۴۰ نفره مشاركت دارند.
 
معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف كنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان اضافه كرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف مي‌توانند با شماره ۱۲۴ تماس بگيرند.
 
پيروي منش افزود: شهروندان مي‌توانند با مراجعه حضوري به ادارات سازمان صمت در استان و يا پايگاه‌هاي بازرسي سطح شهر شكايات خود را عنوان كنند.
 
وي در پايان گفت: از مردم تقاضا مي‌شود تا در هنگام خريد فاكتور از فروشنده دريافت كنند تا در صورت مشاهده تخلف راحتتر رسيدگي شود.