پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اختصاص ۴درصد از اعتبارات پروژه‌هاي بزرگ نفتي براي طرح هاي عمراني هرمزگان
شنبه، 30 شهریور 1398 - 00:27 کد خبر:40784
در سفر وزير نفت به هرمزگان، اختصاص چهار درصد از اعتبارات پروژه‌هاي بزرگ نفتي براي طرح هاي عمراني و ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي در هرمزگان مورد تاكيد قرار گرفت.

به گزارش جنوب ايران نيوز، فريدون همتي ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر مهندس زنگنه وزير نفت به استان هرمزگان، عنوان كرد: در اين سفر از روند توسعه پالايشگاه ستاره خليج فارس در بندرعباس بازديد شد.
 
وي ادامه داد: همچنين در نشستي كه با حضور وزير نفت برگزار شد، طرح هاي توسعه پالايشگاه ستاره خليج فارس و ديگر طرح‌هاي جديد حوزه نفت و گاز در هرمزگان از جمله در جزاير لاوان، سيري و همچنين در سواحل مكران در شرق هرمزگان مورد بررسي قرار گرفت.
 
 
 طرح‌هاي بزرگ در حوزه نفت و گاز در هرمزگان در مرحله اجرا قرار دارند كه با دستور رياست محترم جمهور، از محل اجراي اين طرح ها چهار درصد از اعتبارات براي طرح هاي عمراني و ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي در هرمزگان اختصاص پيدا مي كند.
 
 اين امر در نشست با وزير نفت مطرح و ايشان نيز همراهي و همكاري لازم را در اين خصوص دارند.
 
هرمزگان در بخش نفت و گاز از ظرفيت‌هاي بسياري برخوردار است و قطب انرژي كشور محسوب مي شود و طرح ها و برنامه هاي جديد در اين حوزه ظرفيت هاي بزرگتر و استراتژيك تر در اين استان ايجاد مي كند.
 
همتي بيان داشت: اجراي اين طرح هاي بزرگ در ابعاد مختلف به ايجاد و توسعه زيرساخت ها در حوزه‌هاي اقتصادي، عمراني و اجتماعي در استان كمك و تاثيرات بزرگي براي هرمزگان خواهد داشت.
 
نشست بررسي وضع توليد بنزين در پالايشگاه‌هاي بندرعباس و ستاره خليج فارس با حضور مديران اين دو پالايشگاه در بندرعباس برگزار شد.
 
بيژن زنگنه صبح امروز (جمعه، ۲۹ شهريورماه) طي سفر به بندرعباس به همراه مديران عامل چهار شركت اصلي، در نشستي با مديران پالايشگاه‌هاي نفت بندرعباس و ميعانات گازي ستاره خليج فارس، وضع توليد بنزين را بررسي كرد.
 
آخرين برنامه‌ها و اقدام‌هاي انجام شده براي افزايش ظرفيت توليد پالايشگاه ستاره خليج فارس نيز از ديگر مواردي بود كه در اين نشست درباره آن بحث و تبادل نظر شد.
 
مسعود كرباسيان، مديرعامل شركت ملي نفت ايران، حسن منتظر تربتي، مديرعامل شركت ملي گاز ايران، عليرضا صادق‌آبادي، مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، بهزاد محمدي، مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي و شماري از مديران صنعت نفت وزير نفت را در اين سفر يك‌روزه همراهي مي‌كنند./ مهر