پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : آغاز كنگره بين‌المللي امام سجاد در بندرعباس
چهارشنبه، 3 مهر 1398 - 10:34 کد خبر:40829
دبير علمي نهمين كنگره بين المللي امام سجاد گفت: شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين سخنران ويژه اين مراسم است.

به گزارش جنوب ايران نيوز، كنگره بين المللي امام سجاد در هرمزگان از صبح امروز با حضور ده‌ها تن از چهره‌هاي برجسته فكري و ديني جهان اسلام در سالن شهرك مرواريد بندرعباس، آغاز شده است.
 
حجت الاسلام محمد علي لبخندان :
- بيش از هزار مقاله حاصل زحمات مجموعه صحيفه سجاديه در نه دوره اين كنگره است.
- از نخستين سال برگزاري كنگره تاكنون 20 جلد كتاب مربط منتشر شده است كه امروز از 7 جلد آن رونمايي مي شود.
 
قرائت پيام مرجع تقليد آيت الله العظمي صافي گلپايگاني:
در بخشي از اين پيام آمده است: امام سجاد(ع) به همه صفات و كلمات و خوبي ها متصف بودند و همگان به مراتب كمال و فضيلت ايشان لب به سخن گشوده اند.
صحيفه سجاديه راه خضوع و خشوع را به بندگان در برابر خداوند نشان مي دهد و افق ديد آدمي را به بالاترين مراحل رشد و كمال سوق مي دهد.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس:
_ اگر شما بخواهيد مضامين ناب عرفان را جستجو كنيد، دعاهاي پيامبر(ص) و اهل بيت بهترين منبع براي آن است.
_ عالمان  و محققان از صحيفه سجاديه استفاده مي كنند و اين كتاب مي تواند پاسخگوي بسياري از سئوالات و نيازهاي بشري است.
_ گفتمان مقاومت به عنوان گفتمان اثر بخش كه مي تواند مستضعفين جهان را ياري كند، در دنيا مطرح است.
_ در صحيفه نخستن مظهر مقاومت رسول گرامي اسلام معرفي شده است.
 
نهمين دوره كنگره عصر امروز نيز در سالن اجتماعات شهرك مرواريد ادامه دارد و ظهر پنج شنبه چهارم مهر با برگزاري پنل‌هاي تخصصي و علمي پايان مي‌يابد.
 
حجت الاسلام لبخندان افزود: در مراسم امسال مهماناني از كشور‌هاي كويت، الجزاير، لبنان و عراق، بحرين، نيجريه و ميانمار و برخي كشور‌هاي اروپايي و شخصيت‌هاي برجسته علمي و فرهنگي كشور حضور دارند.
 
وي تبيين سيره و سبك زندگي امام سجاد (ع) و معرفي آثار گرانسنگ آن حضرت مانند صحيفه سجاديه و رساله حقوق را از اهداف برگزاري كنگره بين المللي امام سجاد (ع) برشمرد و گفت: قرائت پيام مرجع عاليقدر آيت الله صافي گلپايگاني، سخنراني حجت الاسلام و المسلمين عبادي زاده نماينده، ولي فقيه در هرمزگان و حجت الاسلام دكتر ارزاني، مشاور وزير و رئيس ستادعالي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد كشور و رونمايي از ۷ كتاب مرتبط با زندگي و انديشه‌هاي امام سجاد (ع) از ديگر برنامه‌هاي اين كنگره است.
 
وي افزود: سخنراني آيت‌الله عابدي از علماي حوزه عليمه قم، تجليل از ۵ خانواده معظم شهيد و مبلغان و حافظان صحيفه سجاديه، بخش ديگري از برنامه هاست.
 
مدير مؤسسه انديشه‌هاي اسلامي سجاديه با اشاره به حضور انديشمندان اهل سنت و اقليت‌هاي ديني در اين مراسم گفت: يوناتن بت كليا نماينده آشوريان در مجلس شوراي اسلامي، شيخ عبدالجبار آخوند ميرابي امام جمعه اهل سنت از استان گلستان، دكتر «آنتوان بارا» انديشمند مسيحي سوري الاصل ساكن كشور كويت و شيخ هلال از كشور عمان از ديگر سخنرانان مراسم هستند.
 
حجت الاسلام لبخندان افزود: برنامه ويژه كنگره امام سجاد (ع) از ۱۲ محرم در هرمزگان و در ۲۷ كشور دنيا آغاز شده است.
وي گفت: اعزام ۱۵ مبلغ صحيفه سجاديه به نقاط مختلف هرمزگان، حفظ خواني صحيفه سجاديه، آزادي ۹ زنداني مهريه در استان و توزيع ۳ هزار نوشت افزار در مناطق محروم از بخش‌هاي جانبي كنگره است.