پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كنگره شهداي روحاني در بندرعباس برگزار ميشود
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 17:50 کد خبر:40964
مسئول سازمان بسيج طلاب و روحانيون سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: كنگره ۱۵۰۰ شهيد هرمزگان به مدت سه روز در دي ماه برگزار مي شود كه يك روز آن به كنگره شهداي روحاني اختصاص دارد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، حجت الاسلام و المسلمين محمد برزگرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري «حوزه» از هرمزگان، در دومين نشست كنگره شهداي روحاني كه با حضور اعضا كميته هاي كنگره شهداي روحاني در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، بيان كرد: در اين نشست هفت كميته از جمله كميته اجرايي، تبليغات، تدوين و نشر، نمايشگاه، امنيت، رايانه به ارائه گزارش و پيشنهاد در راستاي فعاليت هاي انجام شده خود براي برگزاري كنگره شهداي روحاني پرداختند.
 
وي با اشاره به اهم مصوبات اين نشست افزود: تدوين يك كتاب در شان شهداي روحاني، بيان خاطرات شهدا در جلسات سخنراني علما، نامگذاري يك بلوار به نام شهداي روحاني از مصوبات اين كنگره بود.
 
مسئول سازمان بسيج طلاب و روحانيون سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خاطر نشان كرد: تصويب بودجه براي چاپ كتاب شهيد طلبه عبدالمجيد قنبري، دعوت از نمايندگان رسانه جهت نشر خاطرات شهدا در نشريات، خبرگزاري ها، سايتها از ديگر مصوبات اين نشست است.
 
وي همچنين تصريح كرد: كنگره ۱۵۰۰ شهيد هرمزگان به مدت سه روز در دي ماه برگزار مي شود كه يك روز آن به كنگره شهداي روحاني اختصاص دارد.
 
  حجت الاسلام و المسلمين برزگرپور بيان كرد: اختصاص ۱۵۰۰ جهيزيه به نيت ۱۵۰۰ شهيد استان هرمزگان از اقدامات مثبت اين كنگره سه روزه است و بخشي از اين جهيزيه به طلاب تازه مزدوج اهدا مي شود.
 
وي به پيشنهادهاي مطرح شده اعضا كميته هاي كنگره شهداي روحاني در اين نشست پرداخت و گفت: بيان خاطرات شهدا به طور مستمر در رسانه ها، برگزاري شبي با شهدا در مدارس علميه، اجراي طرح هاي عمراني با محوريت شهداي روحاني، بهره مندي از مهمانان كنگره در صدا وسيما جهت توليد برنامه، نصب بنر شهداي روحاني در ادارات از جمله پيشنهادهاي اعضا در اين كنگره بود.