پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : معاون منابع انساني فولاد هرمزگان: 77 درصد پرسنل ما بومي و ماندگار هستند
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 09:47 کد خبر:41013
معاون منابع انساني شركت فولاد هرمزگان با بيان اينكه سياست ما حفظ اشتغال فعلي و عدم تعديل نيرو است، تصريح كرد: امرارمعاش حدود ۱۴ هزار نفر در استان هرمزگان مستقيماً به فعاليت‌هاي فولاد هرمزگان گره‌خورده است.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي فولاد هرمزگان، كيكاوس ندايي صبح امروز در جمع خبرنگاران، سازمان‌دهي، تامين، نگهداشت و توسعه پايدار منابع انساني در راستاي تحقق اهداف استراتژيك را مأموريت اصلي منابع انساني فولاد هرمزگان برشمرد.
 
 
وي يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي فولاد هرمزگان در استان را اشتغالزايي دانست و عنوان كرد: در مجموعه فولاد هرمزگان و شركت‌هاي پيمانكاري اين مجموعه تعداد ۳ هزار و ۹۲۹ نفر مشغول به كار هستند كه از اين تعداد ۷۷ درصد بومي و ماندگار استان هرمزگان هستند.
 
ندايي حفظ كرامت و افزايش بهره‌وري نيروي انساني را موضوعي ذكر كرد كه با پايداري اشتغال گره‌خورده و اين در حالي است كه در شركت فولاد هرمزگان و پيمانكاران اين شركت امنيت شغلي همواره موردتوجه بوده است.
 
 وي اضافه كرد: در اين راستا با نظارت بر قراردادهاي پيمانكاران عزت نيروي انساني موردتوجه است به‌نحوي‌كه در يك موضوع قرارداد كه نياز به تامين نيروهاي انساني دارد مجوز تعديل و اخراج نيروهاي قبلي به پيمانكار جديد صادر نخواهد شد. به همين منظور واحدي به نام امور پيمانكاران در معاونت منابع انساني بر نحوه صحيح اجراي قانون كار و بر تمامي امور پرسنلي پيمانكاران نظارت دارد.
 
معاون منابع انساني فولاد هرمزگان با  اشاره به تعداد عائله كاركنان شاغل در مجموعه فولاد هرمزگان، خاطرنشان كرد: امرارمعاش حدود ۱۴ هزار نفر در استان هرمزگان مستقيماً به فعاليت‌هاي فولاد هرمزگان گره‌خورده و از اين لحاظ بيشترين دقت را در پرداخت به‌موقع حقوق و مزايا با كمترين تأخير به كار مي‌بريم.
 
وي در خصوص اينكه در فولاد هرمزگان برنامه‌اي براي جذب نيروي جديد وجود دارد يا خير، گفت: ميزان اشتغال در صنعت فولاد ايران بسيار بيشتر از استانداردهاي جهاني است و اين موضوع در فولاد هرمزگان نيز صادق است، سياست ما در اين خصوص حفظ اشتغال فعلي و عدم تعديل نيرو است.
 
ندايي آينده اشتغال در فولاد استان را بسيار روشن و اميدواركننده دانست و خاطرنشان كرد: با اجراي طرح ۱۰ ميليون تن فولاد در استان هرمزگان، زمينه اشتغال تعداد زيادي از هرمزگاني‌ها فراهم خواهد شد.
 
معاون منابع انساني فولاد هرمزگان وجود نيروي متخصص را يكي از لازمه‌هاي جذب نيرو در زمان معين ذكر كرد و افزود: به دانش آموزان دوره متوسطه كه علاقه به صنعت فولاد دارند، توصيه كرد در رشته‌هاي مرتبط مانند متالوژي و ... ادامه تحصيل بدهند.
 
ندايي با اشاره به مبحث بومي‌سازي داشت كه در يك سال اخير از سوي هلدينگ فولاد مباركه بسيار به آن توجه شده است، بيان كرد: فولاد هرمزگان در راستاي تحقق اقتصادمقاومتي و رونق توليد كه از تأكيدات مقام معظم رهبري است، از بومي‌سازي در تمام حوزه‌هاي فولاد حمايت مي‌كند كه اين موضوع نقش مهمي را نيز در توليد شغل و اشتغال پايدار دارد.
 
وي با بيان اينكه  مديرعامل فولاد هرمزگان در سخنان خود از شركت‌هاي دانش‌بنيان، نخبگان و سرمايه‌گذاران دعوت به همكاري كرده است، عنوان كرد: همان‌گونه كه حتي‌الامكان نيازهاي خود را از درون استان تامين مي‌كنيم، در صورت تامين زيرساخت‌ها و آمادگي بخش‌هاي خصوصي، آمادگي تامين همه نيازهاي فني خود را نيز از درون استان داريم. مطمئناً اين موضوع مي‌تواند نقش مهمي را در ايجاد اشتغال در هرمزگان ايفا كند.
 
ندايي درخصوص اينكه خدمات فولاد هرمزگان در حوزه ورزش و رفاهيات كاركنان چگونه است، اظهار كرد: نگاه فولاد هرمزگان به استان تعامل مؤثر و دوسويه است.
 
وي با بيان اينكه معتقد به ارتقاي سلامت كاركنان خود هستيم و از سوي ديگر معتقد به حمايت از اماكن ورزشي و رفاهي استان هستيم، ازاين‌رو با قراردادهاي متنوع با بسياري از اماكن ورزشي و تفريحي بندرعباس و ساير نقاط استان توانستيم به نقطه تلاقي حمايت هم‌زمان از كاركنان خود و جامعه برسيم.
 
معاون منابع انساني فولاد هرمزگان توسعه توانمندي‌هاي كاركنان، ارتقاي ايمني و سلامت كاركنان و ارتقاي عملكرد زيست‌محيطي را از اهداف استراتژيك شركت در حوزه منابع انساني ذكر كرد.
 
وي در پايان توسعه نظام كارانه كاركنان، بهبود ارتباطات و تعاملات دوسويه با كاركنان، ارتقاي سطح خدمات و تسهيلات به كاركنان، توسعه جانشين پروري و جايگزيني، توسعه خدمات فرهنگي و اجتماعي مطلوب به كاركنان و خانواده‌ها را از مواردي دانست كه براي آن‌ها پروژه‌ها و برنامه‌هاي مشخصي تدوين‌شده است.