پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : افتتاح 17 پروژه ورزشي در هفته تربيت بدني و ورزش
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 18:26 کد خبر:41015
مدير كل ورزش و جوانان استان از افتتاح 17 پروژه ورزشي در هفته تربيت بدني و ورزش خبرداد و گفت: ساخت تنديس شهدا يكي از برنامه هاي اين اداره است كه تا پايان سال انجام خواهد شد.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، محمود رضا امياري عصر امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه شعار هفته ورزش و تربيت بدني در سال 98 «پيش به سوي ايران فعال» است، ضمن قدرداني از همه رسانه هايي طي يك سال گذشته كه به ورزش كمك كردند اظهار داشت: طي يك سال گذشته برنامه هاي خوبي در وررزش استان انجام شد كه نتايج آن به نفع جامعه ورزش است.
 
افتتاح 17 پروژه ورزشي در هفته تربيت بدني و ورزش
 
وي با اعلام اينكه 26 مهرماه هر سال آغاز هفته تربيت بدني است، افزود: در سال جاري بيشترين تمركز خود را در توسعه ورزش همگاني خواهيم گذاشت.
 
مدير كل ورزرش و جوانان استان هرمزگان، ايجاد شور و نشاط و توسعه فرهنگ ورزش همگاني در جامعه را مهمترين وظيفه مسوولين استان برشمرد و گفت: بدنبال اين هستيم كه در همه جاي استان نسبت به گسترش ورزش  به همراه مسوولين شهرستان و استان همگاني گام برداريم .
 
امياري خاطر نشان كرد: اميدواريم برنامه هاي بسيار خوبي در ورزش استان در سال جاري داشته باشيم.
 
وي از اجراي 420 برنامه ورزشي در هفته ورزش و تربيت بدنبي خبر داد و گفت: با توجه به همزماني اربعين حسيني و هفته تربيت بدني، برنامه هاي اين هفته با رويكرد فرهنگي برگزار خواهد شد.
 
مدير كل ورزرش و جوانان استان هرمزگان بيان كرد: با توجه به برگزاري كنگره 1500 شهيد در استان، همه برنامه هاي ورزشي تا پايان سال بنام اين شهدا مزين خواهد شد.
 
امياري با بيان اينكه حمايت هاي خوبي از ورزش و جوانان انجام مي شود يادآور شد: تا پايان سال برنامه هاي استاني و كشوري خوبي در استان انجام خواهد شد.
 
وي ادامه داد:17 پروژه ورزشي در اين هفته افتتاح خواهد شد كه يك سالن ورزشي و 2 چمن مصنوعي و طبيعي بزرگ كه در گوربند ميناب و بندر خمير به بهره برداري خواهد رسيد.
 
مدير كل ورزرش و جوانان استان از افتتاح چندين پروژه بزرگ ديگر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: فاز اول ورزشگاه 10 هزار نفري ميناب از بزرگترين پروژه هاي دهه فجر خواهد بود.
 
امياري از برگزاري مسابقات هندبال ساحلي جوانان كشور، همايش هاي پياده روي و قايقراني در اين هفته خبرداد و افزود: تقدير از بازنشستگان اداره كل كه از سرمايه هاي ورزش استان هستند نيز از ديگر برنامه هاي اين هفته است.
 
وي از تقدير از مديران كل سابق ورزش استان در اين هفته هم پرده برداشت و گفت: 8 تا 10 برنامه ورزشي كشوري و بين المللي در امسال با نام مسابقات خليج فارس برگزار خواهيم كرد.
 
مدير كل ورزرش و جوانان استان ديدار با مسوولين استاني، خانواده شهدا، نمايندگان، جامعه ورزش و نماينده ولي فقيه را از ديگر برنامه هاي هفته تربيت بدني برشمرد و يادآور شد: تجليل از افتخار آفرينان در المپياد استعدادهاي برتر كشور نيز انجام خواهد شد.
 
امياري برنامه ريزي براي سومين المپياد استعدادهاي برتر كشور در سال آينده را يكي از برنامه هاي مهم اداره كل ورزش نام برد و خاطر نشان كرد: ساخت تنديس شهداي استان در سال جاري نيز يكي ديگر از برنامه هاي اداره كل است كه در مجموعه هاي ورزشي نصب خواهد شد و تنديسش سردار علي حاجبي يكي از اين برنامه هاست.
 
وي در مورد كمك صنايع به باشگاه‌ها و ورزش استان نيز گفت: بدنبال اين هستيم كه صنايع را در كنار ورزش داشته باشيم و بدنبال چهارچوب قانوني باشگاهها هستيم تا بدانيم با چه كسي و چه باشگاهي طرف هستيم.
 
مدير كل ورزرش و جوانان استان در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران در مورد حمايت از ورزشكاراني كه شانس كسب سهميه المپيك را دارند افزود: قطعا همان گونه كه فدراسيون حمايت خواهد كرد ما هم حمايت و پشتيباني خود را انجام خواهيم داد.
 
امياري از اختصاص بودجه  و اعتبار مناسبي براي تعمير و بازسازي اماكن ورزشي نيز خبر داد و گفت: با توجه به عدم تعميرات و بازسازي و اختصاص بودجه مناسب در سال‌هاي گذشته، اماكن ورزشي با فرسودگي مواجه شدند كه اميدوارم بتوانيم در اين كار هم كاستي هاي اماكن را برطرف كنيم.