پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : فوت 104 ايراني در ايام اربعين/ 39 نفر در تصادف
یکشنبه، 28 مهر 1398 - 10:58 کد خبر:41053
سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا گفت: از ابتداي پياده روي اربعين تاكنون ۱۰۴ زائر ايراني در عراق جان خود را از دست داده كه ۹۶ نفر از آنان زيرپوشش بيمه بوده‌اند و ديه آنها پرداخت مي شود.


به گزارش جنوب ايران نيوز، «ميرمسعود حسينيان» در گفت وگو با ايرنا، افزود: هشت نفر از زائران فوت شده بدون ثبت نام در سامانه سماح وارد عراق شده اند كه طبعا پوشش بيمه اي نداشته اند.
 
وي اظهاركرد: ۳۹ نفر از ۹۶ فوت شده داراي بيمه، بر اثر سانحه تصادف كشته شده اند كه بيمه ايران ۲۴۰ ميليون تومان ديه به بازماندگان آنها مي پردازد، ديه ۵۷ فوت شده عادي هم ۴۰ ميليون تومان است.
 
حسينيان همچنين درباره زائران گمشده هم گفت: تاكنون بيش از هزار گمشده به مرزهاي كشور بازگشته اند و اين كار با همكاري قرارگاه امام رضايي ها، هلال احمر و ستاد مردمي راهنماي زائر انجام شده است.
 
سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا از گم شدن گذرنامه سه هزار زائر ايراني در كربلا هم خبر داد و گفت: كنسولگري براي همه آنها برگه عبور صادر كرده تا بدون مشكل به كشور بازگردند.
 
بنابر اعلام عتبه حسيني، از آغاز پياده روي تا روز اربعين بيش از ۱۸ ميليون نفر وارد كربلا شدند.
 
از اين تعداد حدود سه و نيم ميليون زائر از جمهوري اسلامي ايران بوده اند. البته به گفته حسينيان، دست كم يك ميليون زائر ايراني هم بدون ثبت نام در سامانه سماح وارد عراق شده اند.
 
سال گذشته حدود ۱۴ ميليون زائر از جمله ۲.۵ ميليون زائر ايراني در مراسم اربعين حسيني شركت كرده بودند.