پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : يك كرد اهل سنت سفير كار ايران در ژنو شد
سه شنبه، 7 آبان 1398 - 21:06 کد خبر:41107
نماينده مردم نقده در مجلس شوراي اسلامي درحساب كاربري خود از انتخاب "سليمان پاك سرشت" به عنوان سفير كار كشور در ژنو خبر داد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، «عبدالكريم حسين زاده» در تويتر خود نوشت: بعد از مذاكرات مستمر با "محمد شريعتمداري" وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، سليمان پاك‌سرشت بعنوان نماينده ايران در سازمان بين‌المللي كار و اولين كُرد و سني ايراني و سفير كار جمهوري اسلامي ايران در ژنو معرفي شد.

 

نماينده مردم نقده در مجلس در ادامه از وزير كار بخاطر انتخاب وتوجه به سرمايه‌هاي اهل سنت تشكر و براي پاك‌سرشت آرزوي موفقيت كرد.

سليمان پاك سرشت در نهم آبان ماه سال ۱۳۹۶ با حكم وزير كار به عنوان معاون وزير و رييس سازمان فني و حرفه اي كشور انتخاب شد و پس از ۲ سال در سي ام شهريور امسال "اوسط هاشمي" جايگزين وي شد.

سليمان پاك‌سرشت (متولد 1 شهريور 1351 در پيرانشهر) جامعه‌شناس ايراني، دانشيار دانشگاه بوعلي سينا و معاون فرهنگي و اجتماعي مركز بررسي‌هاي استراتژيك است. او عضو شوراي علمي پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماري و از بنيانگذاران مركز افكارسنجي دانشجويان است و مدتي نيز مديريت پژوهش‌هاي كاربردي دفتر هيئت دولت را به عهده داشته‌است.