پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : به دلسوزان عراق و لبنان توصيه مي‌كنم اولويتشان را علاج ناامني قرار دهند
پنجشنبه، 9 آبان 1398 - 01:39 کد خبر:41120
وقتي در كشوري ساختار قانوني به‌هم ريخت، هيچ عملي نميشود انجام داد. وقتي در كشوري خلأ به وجود آمد، هيچ اقدام مثبتي نميتوان كرد.


 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تظاهرات در لبنان و عراق فرمودند: مردم هم مطالبات به حقي دارند؛ اين مطالبات در چارچوب ساختارهاي قانوني قابل تحقق است.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، هفدهمين مراسم مشترك دانش‌آموختگي و تحليف دانشجويان دانشگاه‌هاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران صبح امروز (چهارشنبه) با حضور حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا در دانشگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) برگزار شد.


 

حضرت آيت الله خامنه اي در ابتداي ورود به ميدان با حضور بر مزار شهيدان و قرائت فاتحه، ياد و خاطره مدافعان فداكار اسلام و ميهن را گرامي داشتند.

فرمانده كل قوا سپس از يگانهاي مستقر در ميدان سان ديدند.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان را مورد تفقد قرار دادند.

مقام معظم رهبري: به دلسوزان عراق و لبنان توصيه مي‌كنم اولويتشان را علاج ناامني قرار دهند

 

حضرت آيت الله خامنه‌اي سپس در سخناني، حفظ امنيت را مسئوليت مقدس و حساس نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي برشمردند و با اشاره به طراحي دشمنان براي سلب امنيت از برخي كشورهاي منطقه، گفتند: دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولويت اصلي آنان، علاج ناامني است و مردم اين كشورها نيز بدانند مطالبات بحق آنها فقط در چارچوب ساختارهاي قانوني قابل تامين است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين بار ديگر مسئولان و مؤثران فكري و همچنين آحاد ملت را به هوشياري در قبال تلاش براي تخريب محاسباتي آنان فراخواندند و تنها راه مقابله با آن را بصيرت دانستند و چند نكته مهم را نيز گوشزد كردند: بايد به آينده و تحقق وعده هاي الهي اميدوار بود، نبايد به دشمن اعتماد كرد، از تحركات دشمن نبايد لحظه اي غفلت كرد، به پيروزي ها غر�'ه نشويم، و نيروهاي مسلح بايد آمادگي لازم براي مقابله با فتنه را داشته باشند.

فرمانده كل قوا در ابتداي سخنان خود به اهميت موضوع امنيت براي هر جامعه و وظيفه مهم نيروهاي مسلح براي تأمين امنيت اشاره كردند و افزودند: اگر در جامعه اي امنيت نباشد، امكان فعاليت هاي اقتصادي، علمي و تحقيقاتي و كارهاي فكري و فرهنگي وجود نخواهد داشت، بنابراين حفظ امنيت يك وظيفه فوق العاده با ارزش است كه بايد قدر آن دانسته شود.
ايشان بزرگترين لطمه به يك كشور را سلب امنيت آن دانستند و با اشاره به برنامه ريزي دشمنان براي آشوب و سلبِ امنيت برخي كشورهاي منطقه، گفتند: عامل اين خباثت‌ها و كينه‌ورزي‌هاي خطرناك، شناخته‌شده هستند و در پشت اين قضايا، آمريكا و سرويس هاي اطلاعاتي غربي با پشتوانه پول برخي كشورهاي مرتجع منطقه قرار دارند.


رهبر انقلاب اسلامي خطاب به دلسوزان عراق و لبنان تأكيد كردند: اولويت اصلي، علاج ناامني است و مردم اين كشورها نيز متوجه باشند كه دشمن به‌دنبال برهم زدن ساختارهاي قانوني و ايجاد خلأ در اين كشورها است و تنها راه رسيدن مردم به مطالبات بر حقي كه دارند، پيگيري آنها در چارچوب ساختارهاي قانوني است.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: دشمنان چنين فكرهايي را براي كشور عزيز ايران هم داشتند اما خوشبختانه ملت هوشيارانه و به‌موقع به ميدان آمد و نيروهاي مسلح نيز آماده بودند و آن توطئه خنثي شد.

فرمانده كل قوا در ادامه به تفاوت طبيعت ارتشهاي قدرتهاي استكباري با ارتش جمهوري اسلامي پرداختند و گفتند: مسئوليت اصلي ارتشهاي قدرتهاي استكباري تجاوز، غصب و ضربه زدن به كشورهاي ديگر است اما در فلسفه و منطق نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، ضمن آنكه دفاع در جاي خود محكم و قدرتمندانه وجود دارد اما تجاوز ابداً جايگاهي ندارد.

ايشان به برخي از جنايات ارتشهاي انگليس، فرانسه و آمريكا در يكصدسال اخير، در شبه قاره هند، شرق و غرب آسيا، و شمال و مركز آفريقا اشاره كردند و افزودند: مشكل اصلي اين ارتشها، تكيه آنها به نظام هاي استكباري است و بر همين اساس است كه ما همواره بر لزوم تكيه اركان و عناصر مختلف نظام بر قرآن و اسلام تأكيد مي‌كنيم.

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: نظام اسلامي، نيروهاي مسلح خود را اعم از ارتش، سپاه، بسيج و نيروي انتظامي مورد ارج قرار مي دهد و آنها جزو عناصر مؤثر و مهمِ نظام اسلامي هستند.

رهبر انقلاب اسلامي، جانفشاني در همه ميدان ها و سرافرازي در همه امتحان هاي چهل سال گذشته را از ديگر خصوصيات و ويژگي هاي ارتش جمهوري اسلامي برشمردند و افزودند: تعداد بسياري از عناصر با ايمان ارتش همچون شهيدان صياد شيرازي، ستاري، بابايي، فلاحي و فكوري و همچنين مرحوم ظهيرنژاد و مرحوم سليمي به استقبال نظام جمهوري اسلامي آمدند و خيل عظيم ارتش را به‌دنبال خود آوردند.

فرمانده كل قوا يكي از عرصه هاي سرافرازي ارتش را پشتيباني از جبهه مقاومت در سال هاي اخير دانستند و خاطر نشان كردند: اين نقش آفريني مهم در آينده و در وقت خودش اعلام خواهد شد.

ايشان تحول در سازماندهي و در تاكتيك هاي عملياتي و در فكر و فرهنگ و جهت‌گيري‌ها را از ديگر ويژگي هاي بارز ارتش جمهوري اسلامي خواندند و سپس در خصوص وظايف آينده نيروهاي مسلح از جمله ارتش، نكاتي را بيان كردند.

رهبر انقلاب اسلامي به تبيين مختصات يك ملت آزاده پرداختند و گفتند: ملتي كه آزادانه اراده، و آزادانه عمل كند و منافع حقيقي خود را به‌درستي تشخيص دهد و با استقلال، اراده و عمل، آن منافع را تامين كند، يك ملت آزاده است.

حضرت آيت الله خامنه اي يكي ديگر از مختصات ملت آزاده را «تأثير نپذيرفتن از تخريب محاسباتي دشمن» خواندند و افزودند: يكي از برنامه هاي دشمن، تغيير محاسبات مسئولان و مؤثران فكري و همچنين آحاد مردم است تا منافع حقيقي و ملي خود را نتوانند به‌درستي تشخيص دهند.

ايشان با تأكيد براينكه تخريب محاسباتي مسئولان و مردم، همچون وارد كردن بدافزار به يك سيسستم رايانه اي و دستكاري اطلاعات و وارد كردن اطلاعات غلط است، خاطرنشان كردند: گاهي اوقات دشمن در رايانه عمومي مديريت يك كشور و در انديشه و محاسبات آنها اثر مي‌گذارد اما يك ملت آزاده هيچگاه از اين اقدام تأثير نمي پذيرد و شجاعانه به‌دنبال منافع ملي خود مي رود.

رهبر انقلاب اسلامي لازمه تأثير نپذيرفتن از تخريب محاسباتي دشمن را «بصيرت» دانستند و تأكيد كردند: اگر چشم باز و هوشياري نباشد، نه مي توان منافع حقيقي و راه رسيدن به آن را تشخيص داد و نه مي توان فردي را كه بايد اين بار بزرگ را به‌دوش بكشد، به‌درستي شناخت.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه اگر اين مختصات وجود داشته باشد، ملت به نتايج مطلوبي خواهد رسيد، گفتند: همه آحاد مردم به‌ويژه نيروهاي مسلح بايد احساس تكليف كنند و مراقب باشند كه دشمن در محاسبات فكري آنان تأثيرگذار نشود.

ايشان سپس در جمع‌بندي مباحث مطرح شده چند نكته را بيان كردند: ۱- به دشمن نبايد اعتماد كرد و نبايد به او خوش‌بيني ساده لوحانه داشت. ۲- نبايد لحظه اي از تحركات دشمن چشم برداشت و غافل شد. ۳- نبايد دشمن را ناتوان و حقير شمرد، بلكه بايد آن را در اندازه‌هاي خود شناخت و براي مقابله آماده بود. ۴- نبايد به پيروزي‌ها غر�'ه شد، چرا كه يك لحظه غفلت مي تواند همانند جنگ احد، پيروزي را تبديل به شكست كند حتي با حضور پيامبر(ص) در ميدان.

رهبر انقلاب اسلامي، «ايمان، مجاهدت، تلاش مستمر، وحدت و هم‌افزايي و مشغول نشدن به سرگرمي هاي حقير دنيوي» را از جمله عوامل پيروزي و حفظ آن برشمردند و گفتند: اگر اين عوامل حفظ نشوند، پيروزي ها از دست خواهند رفت.

فرمانده كل قوا در خصوص حفظ عوامل پيروزي يك مأموريت ويژه براي نيروهاي مسلح بيان كردند و افزودند: نيروهاي مسلح بايد مراقب فتنه باشند و آرايش و آمادگي هاي لازم را براي مقابله با فتنه داشته باشند، زيرا طبق فرموده خداوند متعال در قرآن، فتنه از كشتار و قتل نيز بدتر است.

رهبر انقلاب اسلامي «حفظ اميد به آينده» و «اطمينان به تحقق وعده هاي الهي» را دو عامل مهم براي مقابله با توطئه‌ها برشمردند و گفتند: امروز به لطف خداوند و به كوري چشم دشمنان، جوانان كشور سرشار از اميد هستند و تحقق وعده هاي الهي را كه شايد تصور آنها در گذشته دشوار بود، اكنون در مقابل چشمان خود مي بينيم.

حضرت آيت الله خامنه اي شكست‌هاي پي در پي رژيم صهيونيستي در مقابل جوانان مؤمن حزب الله و جوانان با همت فلسطيني در جنگ هاي ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۷ روزه را نمونه‌هاي عيني از تحقق وعده هاي الهي برشمردند و افزودند: ناكامي استكبار در منطقه غرب آسيا، با وجود هزينه هاي گزاف و اعتراف خودشان به اين شكست، از ديگر نمونه هاي تحقق وعده‌هاي الهي است.

ايشان در پايان سخنان خود تأكيد كردند: به لطف خداوند، راهپيمايي هاي بازگشت در غزه، روزي به بازگشت فلسطيني ها به سرزمين خودشان منجر خواهد شد.

در اين مراسم امير سرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش با تأكيد بر آمادگي كامل جوانان مؤمن و پر انگيزه ارتش براي تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامي، گفت: ارتش مبتني بر آموزه‌هاي قرآني، در مقابل دشمنان مقتدرانه و در كنار مردم فداكارانه ايستاده است و نسل جوان ارتش با بصيرت، احساس مسئوليت، ايثار و دست در دست برادران خود در سپاه، راه مجاهدت و مقاومت را برگزيده و آماده جانفشاني در هر زمان و مكان و در هر سطحي هستند.

امير سرتيپ دوم ساعدي فرمانده دانشگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) نيز گزارشي از فعاليتها و برنامه‌هاي تحصيلي و تربيتي دانشگاه بيان كرد.

در اين مراسم تعدادي از فرماندهان، روحانيون، استادان و دانش آموختگان نمونه ارتش، جوايز خود را از دست فرمانده كل قوا دريافت كردند و نمايندگان دانشجويان و دانش‌آموختگان نيز درجه و سردوشي دريافت كردند.

اعطاي پرچم و قرائت خطابه توسط دانشجويان قديم و جديد و اجراي رزمايش ميداني «طلوع خورشيد قائم» از ديگر برنامه‌هاي مراسم امروز در دانشگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) بود.

همچنين يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند و همزمان عمليات اعتماد به‌نفس اجرا شد.